Таг: затвор

1 2 3 18 10 / 177 НАПИСИ
ОРЦЕ КАМЧЕВ ОД ВЧЕРА Е ВО ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА, А НЕНАД ЈОСИФОВИЌ ОД ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА, ЗА ЕДНОГОДИШНИТЕ КАЗНИ ЗА „ИМПЕРИЈА“

ОРЦЕ КАМЧЕВ ОД ВЧЕРА Е ВО ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА, А НЕНАД ЈОСИФОВИЌ ОД ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА, ЗА ЕДНОГОДИШНИТЕ КАЗНИ ЗА „ИМПЕРИЈА“

Осудениот во предметот „Империја“ Јордан Камчев од вчера (први јули) е во отвореното одделение во затворот во Струга, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од офици ...
ПЕЈАЧОТ АР КЕЛИ ОСУДЕН НА 30 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ ЖЕНИ И ДЕЦА

ПЕЈАЧОТ АР КЕЛИ ОСУДЕН НА 30 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ ЖЕНИ И ДЕЦА

Американскиот пејач Ар Кели е осуден на 30 години затвор за водење шема за сексуално злоставување жени и деца. Ова следува девет месеци откако 55-годи ...
58 ОТСТО ОД ДЕЦАТА ВО ВОСПИТНО-ПОПРАВНИОТ ДОМ „ТЕТОВО“ СЕ СО ПСИХИЈАТРИСКИ ДИЈАГНОЗИ, А ГИ ЛЕКУВА ПСИХИЈАТАР ЗА ВОЗРАСНИ СО ЛЕКОВИ ЗА ВОЗРАСНИ, ВЕЛИ НАСЕР ЗИБЕРИ

58 ОТСТО ОД ДЕЦАТА ВО ВОСПИТНО-ПОПРАВНИОТ ДОМ „ТЕТОВО“ СЕ СО ПСИХИЈАТРИСКИ ДИЈАГНОЗИ, А ГИ ЛЕКУВА ПСИХИЈАТАР ЗА ВОЗРАСНИ СО ЛЕКОВИ ЗА ВОЗРАСНИ, ВЕЛИ НАСЕР ЗИБЕРИ

Дури кај 58 отсто деца од Воспитно-поправниот дом „Тетово“ констатирани се поставени психијатриски дијагнози, а ги лекува психијатар за возрасни, мест ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ПОТВРДИЛА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ЗА ЕКССУДИЈАТА ПАНЧЕВСКИ И ВО ПОВТОРНОТО СУДЕЊЕ

АПЕЛАЦИЈА ЈА ПОТВРДИЛА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ЗА ЕКССУДИЈАТА ПАНЧЕВСКИ И ВО ПОВТОРНОТО СУДЕЊЕ

Апелациониот суд од Скопје му ја потврдил затворска казна на експретседателот на Основен суд Скопје 1, Владимир Панчевски. Оваа информација ја потврди ...
УСЛОВНА КАЗНА ОД ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА БИТОЛЧАНЕЦОТ КОЈ ОБЈАВУВАЛ ФОТОГРАФИИ ОД БИВШАТА ДЕВОЈКА ВО „ЈАВНА СОБА“

УСЛОВНА КАЗНА ОД ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА БИТОЛЧАНЕЦОТ КОЈ ОБЈАВУВАЛ ФОТОГРАФИИ ОД БИВШАТА ДЕВОЈКА ВО „ЈАВНА СОБА“

Условна казна од една година затвор е пресудата за битолскиот случај со групата „Јавна соба“ на платформата Телеграм, во кој обвинетиот кој злоупотреб ...
НАД 900 УКРАИНСКИ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ИСПРАТЕНИ ВО РУСКА ЗАТВОРСКА КОЛОНИЈА

НАД 900 УКРАИНСКИ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ИСПРАТЕНИ ВО РУСКА ЗАТВОРСКА КОЛОНИЈА

Повеќе од 900 украински борци кои излегоа од челичарницата „Азовстал“ се испратени во затворска колонија на територија под руска контрола, кажа Москва ...
ВО СВЕТОТ СЕ ПРАВАТ СМАРТ ЗАТВОРИ, А КАЈ НАС ЗБОРУВАМЕ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ВО НИВ, РЕКОА НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА ВО БИТОЛА

ВО СВЕТОТ СЕ ПРАВАТ СМАРТ ЗАТВОРИ, А КАЈ НАС ЗБОРУВАМЕ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ВО НИВ, РЕКОА НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА ВО БИТОЛА

„Ние кај нас разговараме, замислете, за материјални услови и подобрување на објектите на казнено-поправните установи, а говорничката од Финска зборува ...
КАМЧЕВ ДОБИЛ УПАТЕН АКТ ЗА ВО ЗАТВОР, ТРЕБА ДА ОДЛЕЖИ 8 МЕСЕЦИ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ВО ОТВОРЕНО ОДДЕЛЕНИЕ КАКО КИЧЕЕЦ

КАМЧЕВ ДОБИЛ УПАТЕН АКТ ЗА ВО ЗАТВОР, ТРЕБА ДА ОДЛЕЖИ 8 МЕСЕЦИ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ВО ОТВОРЕНО ОДДЕЛЕНИЕ КАКО КИЧЕЕЦ

Судија за извршување на санкциите му упатил акт на бизнисменот Орце Камчев за одлежување на казна затвор од 8 месеци, откако тој призна вина за големи ...
БЕКЕР ОСУДЕН НА ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ФИНАНСИСКИ МАЛВЕРЗАЦИИ

БЕКЕР ОСУДЕН НА ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ФИНАНСИСКИ МАЛВЕРЗАЦИИ

Борис Бекер е осуден на две и пол години затвор за криење средства и заеми во вредност од 2,5 милиони фунти со цел да избегне плаќање долгови. Шесткра ...
НОВИ 9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА БОКИ 13, ЗА ИЗМАМИТЕ И ГРАБЕЖОТ НА БИЗНИСМЕНИ ПРЕКУ НЕВЛАДИНАТА „МЕЃУНАРОДЕН СОЈУЗ”

НОВИ 9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА БОКИ 13, ЗА ИЗМАМИТЕ И ГРАБЕЖОТ НА БИЗНИСМЕНИ ПРЕКУ НЕВЛАДИНАТА „МЕЃУНАРОДЕН СОЈУЗ”

Судијата Софче Гаврилова од Основниот кривичен суд Скопје за случајот измама со „Меѓународен сојуз", неправосилно го осуди на казна затвор во траење о ...
1 2 3 18 10 / 177 НАПИСИ