Таг: „Жена“

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА НАСИЛНИКОТ КОЈ ЈА СКРШИЛ ВРАТАТА, ИМ ВЛЕГОЛ ДОМА И БРУТАЛНО ПРЕТЕПАЛ ЖЕНА И НЕЈЗИНАТА 6-ГОДИШНА ЌЕРКА

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА НАСИЛНИКОТ КОЈ ЈА СКРШИЛ ВРАТАТА, ИМ ВЛЕГОЛ ДОМА И БРУТАЛНО ПРЕТЕПАЛ ЖЕНА И НЕЈЗИНАТА 6-ГОДИШНА ЌЕРКА

Насилник од Кавадарци доби 30 дена притвор оти насилно влегол во куќа на жена и брутално ги претепал неа и нејзината 6-годишна ќерка, соопшти Основнот ...
25-ГОДИШЕН РОДНИНА ЈА УБИЛ ЗА ПАРИ 83-ГОДИШНАТА СТРУМИЧАНКА, ПРИЗНАЛ ВО МВР

25-ГОДИШЕН РОДНИНА ЈА УБИЛ ЗА ПАРИ 83-ГОДИШНАТА СТРУМИЧАНКА, ПРИЗНАЛ ВО МВР

Дваесетипетгодишен струмичанец е приведен како осомничен дека ја убил на 83-годишната жена во петокот попладне, соопшти МВР. Осомничениот бил роднина ...
ЗАДАВЕНА БИЛА 83-ГОДИШНАТА ЖЕНА ШТО ЗАВЧЕРА БЕШЕ НАЈДЕНА МРТВА ДОМА ВО СТРУМИЦА, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ЗАДАВЕНА БИЛА 83-ГОДИШНАТА ЖЕНА ШТО ЗАВЧЕРА БЕШЕ НАЈДЕНА МРТВА ДОМА ВО СТРУМИЦА, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

83-годишната жена која завчера беше најдена мртва во својот дом во Струмица не починала од природна смрт, туку била задавена, потврди струмичкото Осно ...
ПО ТРИ ДЕНА ПРЕБАРУВАЊЕ, НАЈДЕНО Е ТЕЛОТО НА ЖЕНАТА  ЗА КОЈА СЕ ВЕРУВА ДЕКА СКОКНАЛА ОД МОВЧЕ ВО ВАРДАР ВО ВЕЛЕС

ПО ТРИ ДЕНА ПРЕБАРУВАЊЕ, НАЈДЕНО Е ТЕЛОТО НА ЖЕНАТА  ЗА КОЈА СЕ ВЕРУВА ДЕКА СКОКНАЛА ОД МОВЧЕ ВО ВАРДАР ВО ВЕЛЕС

По три дена потрага, најдено е телотo на жената за која се верува дека скокнала во Вардар во Велес. Нејзиниот идентитет е потврден од страна на синот. ...
ЗАГИНА ЖЕНА ВО ПОЖАР ВО КУЌА ВО СТАР ДОЈРАН

ЗАГИНА ЖЕНА ВО ПОЖАР ВО КУЌА ВО СТАР ДОЈРАН

Утрово загина жена во пожар во куќа во Стар Дојран, соопшти МВР. Според регионалниот Центар за управување со кризи на Струмица, пожарот го зафатил пок ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА 16-ГОДИШНИКОТ КОЈ ПРЕГАЗИ ЖЕНА НА ПЛАСТИЧАРСКАТА УЛИЦА ВО СКОПЈЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА 16-ГОДИШНИКОТ КОЈ ПРЕГАЗИ ЖЕНА НА ПЛАСТИЧАРСКАТА УЛИЦА ВО СКОПЈЕ

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје од судијата за деца при скопскиот Основен кривичен суд побара притвор за 16-годишник, кој вчер ...
ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА КОЈ ЈА НАПАДНАЛ ЖЕНАТА КОЈА ГОЛА БЕГАЛА ВО КУМАНОВО

ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА КОЈ ЈА НАПАДНАЛ ЖЕНАТА КОЈА ГОЛА БЕГАЛА ВО КУМАНОВО

Вчера попладне, на периферијата на Куманово жена на возраст околу 30 години трчала гола барајќи помош, зашто бега од напад, како што кажала самата. Жи ...
ЖЕНА ОД ШПАНИЈА СО ДЕНОВИ СИЛУВАНА И ЗАТВОРЕНА ВО ХОТЕЛСКА СОБА ВО СТРУГА

ЖЕНА ОД ШПАНИЈА СО ДЕНОВИ СИЛУВАНА И ЗАТВОРЕНА ВО ХОТЕЛСКА СОБА ВО СТРУГА

Триесет и деветгодишна жителка на Шпанија, со денови била држена затворена во хотелска соба во Струга, каде без нејзина согласност 29-годишник од Радо ...
ЖЕНСКАТА СИРОМАШТИЈА Е ОВОЗМОЖЕНА ОД СИСТЕМОТ, БЕШЕ КАЖАНО НА МАРШОТ ЗА 8 МАРТ

ЖЕНСКАТА СИРОМАШТИЈА Е ОВОЗМОЖЕНА ОД СИСТЕМОТ, БЕШЕ КАЖАНО НА МАРШОТ ЗА 8 МАРТ

Националната мрежа против насилство врз жените и семејно насилство како организатор, поведе на протест за социјални права по повод 8 Март, на релација ...
ПРВА ЖРТВА ОД ПОЖАРИТЕ, ЗАГИНА 60-ГОДИШНА ЖЕНА ОД СЕЛОТО ЧЕЛОПЕК, СТАРО НАГОРИЧАНЕ

ПРВА ЖРТВА ОД ПОЖАРИТЕ, ЗАГИНА 60-ГОДИШНА ЖЕНА ОД СЕЛОТО ЧЕЛОПЕК, СТАРО НАГОРИЧАНЕ

Шеесетгодишна жена од селото Челопек, Старо Нагоричане е првата жртва во пожарите кои ја зафатија земјава. Директорот на Центарот за управување со кри ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ