Таг: Зинедин Зидан

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ЗИДАН ПО ВТОРПАТ ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

ЗИДАН ПО ВТОРПАТ ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

Зинедин Зидан објави дека ја напушта клупата на Реал Мадрид по сезоната во која клубот не освои ниеден трофеј. „Зинедин Зидан реши да го заврши сво ...
ГЕРЕТ БЕЈЛ ЌЕ ИГРА ВО КИНА ЗА МИЛИОН ФУНТИ НЕДЕЛНО

ГЕРЕТ БЕЈЛ ЌЕ ИГРА ВО КИНА ЗА МИЛИОН ФУНТИ НЕДЕЛНО

Герет Бејл конечно го напушта Реал Мадрид и ќе ја продолжи кариерата во Кина, кадешто ќе потпише тригодишен договор со екипата на Џијангсу Сунинг. Кин ...
ОТКАЗ ЗА СОЛАРИ, ЗИДАН СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

ОТКАЗ ЗА СОЛАРИ, ЗИДАН СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

Зинедин Зидан по девет месеци се враќа на клупата на Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ го разреши досегашниот тренер Сантјаго Солари и потпиша три и по ...
ЗИДАН ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ КАКО ТРИКРАТЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК

ЗИДАН ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ КАКО ТРИКРАТЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК

Зинедин Зидан објави дека ја напушта клупата на Реал Мадрид, само пет дена по освојувањето на Лигата на шампионите. „Го сакам овој клуб, но сега му ...
РОНАЛДО ЌЕ ПРОРАБОТИ НА НАЈВАЖНИТЕ НАТПРЕВАРИ, ВЕЛИ ЗИДАН

РОНАЛДО ЌЕ ПРОРАБОТИ НА НАЈВАЖНИТЕ НАТПРЕВАРИ, ВЕЛИ ЗИДАН

Кристијано Роналдо не игра во најдобра форма последниот период, но неговиот тренер Зинедин Зидан застана во негова одбрана и потенцираше дека Португал ...
РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер во светот за 2017 година во изборот на ФИФА. На церемонијата во Лондон, напаѓачот на Реал Мадри ...
ЗИДАН СЕ ЗАБЛАГОДАРИ ЗА ГОСТОПРИМСТВОТО, МУРИЊО ГО ПОДАРИ МЕДАЛОТ

ЗИДАН СЕ ЗАБЛАГОДАРИ ЗА ГОСТОПРИМСТВОТО, МУРИЊО ГО ПОДАРИ МЕДАЛОТ

Зинедин Зидан синоќа ја освои шестата титула како тренер на Реал Мадрид со победата на неговиот тим од 2:1 против Манчестер Јунајтед во Супер купот на ...
ШТОМ ДОШОЛ РОНАЛДО СО НАС, ЗНАЧИ СПРЕМЕН Е ДА ИГРА, РЕЧЕ ЗИДАН

ШТОМ ДОШОЛ РОНАЛДО СО НАС, ЗНАЧИ СПРЕМЕН Е ДА ИГРА, РЕЧЕ ЗИДАН

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан кажа дека најдобриот играч на неговиот тим Кристијано Роналдо е подготвен да настапи на утрешниот меч против Ман ...
НАЈВАЖНО Е ДА ДОЈДЕМЕ ВО СКОПЈЕ ПОДГОТВЕНИ, КАЖА ЗИДАН ПО ПОРАЗОТ ОД ЈУНАЈТЕД ВО САД

НАЈВАЖНО Е ДА ДОЈДЕМЕ ВО СКОПЈЕ ПОДГОТВЕНИ, КАЖА ЗИДАН ПО ПОРАЗОТ ОД ЈУНАЈТЕД ВО САД

Реал Мадрид ноќеска загуби од Манчестер Јунајтед на пенали во натпреварот од Меѓународниот куп на шампионите во САД, но тренерот на шпанскиот тим Зине ...
РЕАЛ МАДРИД СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, ЗИДАН ПРОТИВ МУРИЊО ВО СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ

РЕАЛ МАДРИД СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, ЗИДАН ПРОТИВ МУРИЊО ВО СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ

Реал Мадрид по рекорден 12. пат стана европски шампион со победата од 4:1 против Јувентус во финалето на Лигата на шампиони во Кардиф. Кристијано Рона ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ