Таг: Златна топка

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ЈА ОСВОИ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ НА „ФРАНС ФУДБАЛ“

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ЈА ОСВОИ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ НА „ФРАНС ФУДБАЛ“

Лео Меси по шести пат е прогласен за најдобар светски фудбалер во изборот на „Франс фудбал“, додека меѓу дамите тоа е американската репрезентативка Ме ...
МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лео Меси по шести пат е прогласен за најдобар светски фудбалер, иако Вирџил ван Дајк важеше за голем фаворит. Освен што стана шампион на Шпанија со ...
МОДРИЌ ЈА ОСВОИ ЧЕТВРТАТА ЗЛАТНА ТОПКА ГОДИНАВА, И „ФРАНС ФУДБАЛ“ ГО ПРОГЛАСИ ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

МОДРИЌ ЈА ОСВОИ ЧЕТВРТАТА ЗЛАТНА ТОПКА ГОДИНАВА, И „ФРАНС ФУДБАЛ“ ГО ПРОГЛАСИ ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лука Модриќ ја освои и четвртата Златна топка оваа година, откако „Франс фудбал“ го прогласи за најдобар светски фудбалер на вечерашната церемонија во ...
МОДРИЌ ЈА ПРЕКИНА 10-ГОДИШНАТА ДОМИНАЦИЈА НА РОНАЛДО И МЕСИ И СТАНА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

МОДРИЌ ЈА ПРЕКИНА 10-ГОДИШНАТА ДОМИНАЦИЈА НА РОНАЛДО И МЕСИ И СТАНА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лука Модриќ ја заокружи колекцијата големи индивидуални трофеи за оваа година, откако ФИФА го прогласи за најдобар светски фудбалер на свеченоста во Л ...
„ФРАНС ФУДБАЛ“ МУ СЕ ИЗВИНИ НА ИНИЕСТА ШТО НИКОГАШ НЕ ЈА ДОБИЛ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“

„ФРАНС ФУДБАЛ“ МУ СЕ ИЗВИНИ НА ИНИЕСТА ШТО НИКОГАШ НЕ ЈА ДОБИЛ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“

„Франс фудбал“, магазинот кој во 1956 година почна да избира најдобар европски фудбалер, во своето последно издание му се извини на Андрес Иниеста што ...
ОСВОЈУВАЧОТ НА „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ ЏОРЏ ВЕА ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИБЕРИЈА

ОСВОЈУВАЧОТ НА „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ ЏОРЏ ВЕА ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИБЕРИЈА

Поранешниот најдобар светски фудбалер Џорџ Веа прогласи победа на претседателските избори во Либерија, што е првиот демократски трансфер на власта во ...
КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ГО СПАСИЛ БРАТ МУ ОД ДРОГА, А ПОРАДИ ТАТКО МУ НЕ ПИЕ АЛКОХОЛ

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ГО СПАСИЛ БРАТ МУ ОД ДРОГА, А ПОРАДИ ТАТКО МУ НЕ ПИЕ АЛКОХОЛ

Кристијано Роналдо ретко го експонира своето семејство во јавност, но на доделувањето на Златната топка во Париз беше придружуван од дел од најблискит ...
САКАМ СЕДУМ ДЕЦА И СЕДУМ ЗЛАТНИ ТОПКИ, КАЖА РОНАЛДО ОТКАКО ПО ПЕТТИ ПАТ СТАНА ФУДБАЛЕР НА ГОДИНАТА

САКАМ СЕДУМ ДЕЦА И СЕДУМ ЗЛАТНИ ТОПКИ, КАЖА РОНАЛДО ОТКАКО ПО ПЕТТИ ПАТ СТАНА ФУДБАЛЕР НА ГОДИНАТА

Кристијано Роналдо по петти пат во кариерата беше избран за фудбалер на годината и магазинот „Франс фудбал“ му ја врачи „Златната топка“ на церемонија ...
ВАРДИ МЕЃУ НОМИНИРАНИТЕ ЗА „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ ПОКРАЈ РОНАЛДО И МЕСИ

ВАРДИ МЕЃУ НОМИНИРАНИТЕ ЗА „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ ПОКРАЈ РОНАЛДО И МЕСИ

Џејми Варди беше номиниран за наградата „Златна топка“, која се доделува секоја година на најдобриот светски фудбалер, покрај играчи како Кристијано Р ...
9 / 9 НАПИСИ