Таг: Зоран Заев

1 2 3 4 5 6 157 40 / 1562 НАПИСИ
ЗАЕВ И ЦИПРАС ЈА ДОБИЈА НАГРАДАTA ЗА МИР НА ВЕСТФАЛИЈА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ЗАЕВ И ЦИПРАС ЈА ДОБИЈА НАГРАДАTA ЗА МИР НА ВЕСТФАЛИЈА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Премиерот Зоран Заев и поранешниот премиер на Грција Алексис Ципрас денеска ја добија Меѓународната награда за мир на Вестфалија за 2020 година. Награ ...
НЕМА ДА ИМА КАРАНТИН, ЗАЕВ ВЕЛИ СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 КАЈ НАС Е КАКО И ВО СИТЕ ДРУГИ ЗЕМЈИ

НЕМА ДА ИМА КАРАНТИН, ЗАЕВ ВЕЛИ СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 КАЈ НАС Е КАКО И ВО СИТЕ ДРУГИ ЗЕМЈИ

Владата не размислува да воведе карантин во градовите со висока стапка заболени лица со ковид-19. Премиерот Зоран Заев денеска, одговарајќи на новинар ...
ВО СКОПЈЕ СТАВИВМЕ РЕД, СЕ ГРАДИ СО УСУЛ, НИКАДЕ НЕМА МЕГАЛОМАНСТВО И НАПАД НА УРБАНИЗАЦИЈА, КАЖА ЗАЕВ

ВО СКОПЈЕ СТАВИВМЕ РЕД, СЕ ГРАДИ СО УСУЛ, НИКАДЕ НЕМА МЕГАЛОМАНСТВО И НАПАД НА УРБАНИЗАЦИЈА, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев смета дека во Скопје не се гради неплански и нема претерана урбанизација на центарот на градот, туку оваа Влада и градоначалницит ...
НИЕ ИМАМЕ ПОГОЛЕМО СРЦЕ ОД ДРУГИТЕ ЗЕМЈИ И ЗАТОА ЌЕ ПРИМИМЕ ПОВЕЌЕ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, РЕЧЕ ЗАЕВ

НИЕ ИМАМЕ ПОГОЛЕМО СРЦЕ ОД ДРУГИТЕ ЗЕМЈИ И ЗАТОА ЌЕ ПРИМИМЕ ПОВЕЌЕ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН, РЕЧЕ ЗАЕВ

Лицата кои ќе дојдат од Авганистан  во земјава ќе имаат статус на времен престој, од 90 дена со издавање виза за времен престој. Како што кажа премиер ...
ПОЧНУВАМЕ КАМПАЊА „ВАКЦИНИРАЈ СЕ“ ЗА ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА АНТИВАКСЕРИТЕ И ПАК НОРМАЛНО ДА ЖИВЕЕМЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ПОЧНУВАМЕ КАМПАЊА „ВАКЦИНИРАЈ СЕ“ ЗА ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА АНТИВАКСЕРИТЕ И ПАК НОРМАЛНО ДА ЖИВЕЕМЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Владата почнува со кампања „Вакцинирај се“ за да се поттикнат граѓаните масовно да се вакцинираат и да се спречат лажните вести на антиваксерите. Како ...
СИСТЕМ ПУСУЛЧЕ

СИСТЕМ ПУСУЛЧЕ

Како е можно пратениците од парламентарното мнозинство да си заминат на одмор и баш да им е гајле што 40.000 луѓе останаа без лични карти? ...
МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПРИФАТИ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН АКО САД ПОБАРААТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПРИФАТИ БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН АКО САД ПОБАРААТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Македонија ги информирала САД дека може да прифати бегалци од Авганистан, откако талибанците ја презедоа власта во најголемиот дел од земјата и влегоа ...
30 ПРОЦЕНТИ

30 ПРОЦЕНТИ

Закони имаме, за документи ќе почекаме нов тендер, а ред не можеме да воспоставиме. ...
МАГИЧЕН КРУГ

МАГИЧЕН КРУГ

Не ме карај со шефот, да си ја повозам уште еден мандат службената кола. ...
ЗАЕВ Е НА ОДМОР ДО 12 АВГУСТ, ОД ВЛАДА ВЕЛАТ ДЕКА ГИ КООРДИНИРА МИНИСТЕРСТВАТА И ИНСТИТУЦИИТЕ ПРЕКУ ТЕЛЕФОН И ИНТЕРНЕТ

ЗАЕВ Е НА ОДМОР ДО 12 АВГУСТ, ОД ВЛАДА ВЕЛАТ ДЕКА ГИ КООРДИНИРА МИНИСТЕРСТВАТА И ИНСТИТУЦИИТЕ ПРЕКУ ТЕЛЕФОН И ИНТЕРНЕТ

Премиерот Зоран Заев користи денови од годишниот одмор до 12 август, а е во постојана телефонска и интернет координација со сите ресорни министерства ...
1 2 3 4 5 6 157 40 / 1562 НАПИСИ