Категорија: Makедонија

1 881 882 883 884 885 915 8830 / 9149 НАПИСИ
ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

Шарените револуционери, по неколку дена одмор, вечерва продолжија со протестите и по кумановските улици. Претставници на невладини организации, опозиц ...
ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

Со транспаренти „Долу маските“ и „Честито аболиција“ демонстрантите од Битола го чекаа градоначалникот Владимир Талески пред Центарот за култура каде ...
„СИСТЕМ ВАРА, ВЛАДА ПАДА“ ПОРАЧАА СТРУМИЧАНИ

„СИСТЕМ ВАРА, ВЛАДА ПАДА“ ПОРАЧАА СТРУМИЧАНИ

Со песната „Систем вара, Влада пада“ од групата ,,Београдски синдикат,, струмичани на протестен марш побараа повлекување на одлуката за аболиција на П ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС СОБОРУВА РЕКОРДИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС СОБОРУВА РЕКОРДИ

Со поход кон Собрание почна вечерашниот протест во Скопје. Шарената револуција денес соборува рекорди по број на градови во кои се протестира. Денес п ...
И ФУЕРЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

И ФУЕРЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Поранешниот евроамбасадор во Македонија, Ерван Фуере вечерва им се приклучи на демонстрантите, кои традиционално својот протестен марш го почнуваат пр ...
ГЕРМАНИЈА НАЗНАЧИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНИЈА НАЗНАЧИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Шефот на германската дипломатија, Франк Валтер Штајнмаер, го назначи амбасадорот Јоханес Хајндл за специјален пратеник за Македонија кој треба да поср ...
ПОЛИТИЧКАТА НЕСТАБИЛНОСТ ЈА ЗГОЛЕМИ ОСНОВНАТА КАМАТА

ПОЛИТИЧКАТА НЕСТАБИЛНОСТ ЈА ЗГОЛЕМИ ОСНОВНАТА КАМАТА

Народната банка ја зголеми основната каматна стапка . Централната банка соопшти дека каматата на благајнички записи ќе биде зголемена за 0,75 процентн ...
СЈО: КРПАЧ НЕ БЕШЕ ПРИЧИНАТА ПОРАДИ КОЈА БАРАВМЕ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИ

СЈО: КРПАЧ НЕ БЕШЕ ПРИЧИНАТА ПОРАДИ КОЈА БАРАВМЕ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИ

Коста Крпач не бил причината поради која Специјалното јавно обвинителство барало измени во Законот за заштита на сведоци за да може да предлага и да б ...
„ХАФИНГТОН ПОСТ“: МАКЕДОНИЈА СЕ ЛИЗГА КОН АВТОКРАТИЈА?

„ХАФИНГТОН ПОСТ“: МАКЕДОНИЈА СЕ ЛИЗГА КОН АВТОКРАТИЈА?

Македонската актуелна криза не е од оние „предизвикани однадвор“, туку, пред сè, е поради мрежата на корумпирани политичари на високи позиции, што се ...
ХАН: ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО НЕ Е МРТОВ И ВАЖНО Е ДА СЕ ОДРЖАТ ИЗБОРИ

ХАН: ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО НЕ Е МРТОВ И ВАЖНО Е ДА СЕ ОДРЖАТ ИЗБОРИ

Договорот од Пржино има иднина и тоа што е важно е да се одржат избори што ќе бидат прифатени од меѓународната заедница, вели еврокомесарот за проширу ...
1 881 882 883 884 885 915 8830 / 9149 НАПИСИ