Категорија: Makедонија

1 879 880 881 882 883 985 8810 / 9845 НАПИСИ
СЈО Е ВО ФУНКЦИЈА НА КАМПАЊАТА НА ОПОЗИЦИЈАТА, КАЖА ЈАНКУЛОВСКА ПО РАСПИТОТ

СЈО Е ВО ФУНКЦИЈА НА КАМПАЊАТА НА ОПОЗИЦИЈАТА, КАЖА ЈАНКУЛОВСКА ПО РАСПИТОТ

Гордана Јанкулоска денеска кусо се задржа во Специјалното јавно обвинителство, по што кажа дека побарала одложување на распитот, бидејќи, според неа, ...
БАРОК И ЗА „ПАЛОМА БЈАНКА“ , АРХИТЕКТОТ ВЕЛИ ДЕКА ВЛАСТА МУ ПРЕДИЗВИКУВА ИНФАРКТ

БАРОК И ЗА „ПАЛОМА БЈАНКА“ , АРХИТЕКТОТ ВЕЛИ ДЕКА ВЛАСТА МУ ПРЕДИЗВИКУВА ИНФАРКТ

Барокот за ТЦ „Палома бјанка“ не е повеќе само во најава. Град Скопје на оглас побара фирма која за 7000 евра ќе го изработи основниот проект врз осно ...
И ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

И ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

Гордана Јанкулоска денеска дојде на распит во СЈО. Пред неа, денеска околу 11 часот, на распит во СЈО дојде и второосомничениот во „Тврдина“, Тони Јак ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР БИЛ ПОВИКАН ВО ПОЛИЦИЈА ВО МЕЛБУРН, АВСТРАЛИЈА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР БИЛ ПОВИКАН ВО ПОЛИЦИЈА ВО МЕЛБУРН, АВСТРАЛИЈА

Надлежниот митрополит на Австралиско-новозеландската епархија, Владиката Петар утрово бил приведен и повикан на разговор во полицијата во Мелбурн на и ...
ШЕЌЕРИНСКА ИМАЛА СООБРАЌАЈКА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

ШЕЌЕРИНСКА ИМАЛА СООБРАЌАЈКА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Заменик претседателката на СДСМ, Радила Шеќеринска е во добра здравствена состојва по сообраќајката што ја имала денеска во близина на Гевгелија, сооп ...
ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ВТОРООСОМНИЧЕН ВО „ТВРДИНА“, НА РАСПИТ ВО СЈО

ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ВТОРООСОМНИЧЕН ВО „ТВРДИНА“, НА РАСПИТ ВО СЈО

Тони Јакимовски, шеф на кабинет на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и второосомничен меѓу петте во случајот „Тврдина“ на Специјалното јавно о ...
ТРОЈЦА УМРЕЛЕ ЗАБОРАВЕНИ ВО ПРИТВОР, ОБВИНУВА ПОРАНЕШНИОТ ПРИТВОРЕНИК ВАНЕ ЦВЕТАНОВ

ТРОЈЦА УМРЕЛЕ ЗАБОРАВЕНИ ВО ПРИТВОР, ОБВИНУВА ПОРАНЕШНИОТ ПРИТВОРЕНИК ВАНЕ ЦВЕТАНОВ

Зоран Костадиновски, кој бил вработен во УБК, во мај 2013 година отишол на боледување заради операција на тумор на мозокот. Во септември истата година ...
ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Холандска донација на медицинска помош, вредна повеќе од 500.000 евра неделава ќе пристигне во Скопје, соопшти холандската амбасада во Скопје. „Ште ...
ЖЕРНОВСКИ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО РЕЧЕ ДЕКА НА ГРУЕВСКИ МЕСТОТО МУ Е ВО ПОПРАВНА И ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА

ЖЕРНОВСКИ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО РЕЧЕ ДЕКА НА ГРУЕВСКИ МЕСТОТО МУ Е ВО ПОПРАВНА И ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски го нарече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски „насилник и кукавица кој од позиција на премиер нар ...
СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски се појави во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за, како што најави Општината, да посведочи за нарачан ...
1 879 880 881 882 883 985 8810 / 9845 НАПИСИ