Категорија: Makедонија

1 878 879 880 881 882 915 8800 / 9149 НАПИСИ
НИ КОЊАНИКОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НЕ И ИЗБЕГА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

НИ КОЊАНИКОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НЕ И ИЗБЕГА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Ни коњаникот Филип Втори, поставен во центарот на Битола, синоќа не и избега на Шарената револуција. Демонстрантите античкиот владетел го обоија со ...
ТАЛЕВСКИ ВО ИЛЕГАЛА, КАТИЦА МУ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА НА СВАДБА

ТАЛЕВСКИ ВО ИЛЕГАЛА, КАТИЦА МУ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА НА СВАДБА

Додека битолскиот градоначалник Владимир Талески се крие од јавноста, специјалната обвинителка Катица Јанева викендов била во Битола, дознава САКАМДАК ...
ВО БИТОЛА БОЈА ЗА СУДОТ И ЦВЕЌЕ ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ

ВО БИТОЛА БОЈА ЗА СУДОТ И ЦВЕЌЕ ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ

Демонстрантите од Шарената револуција во Битола вечерва фрлија балони со боја врз зградата на Основниот суд. Тие бараа ослободување од притвор на сите ...
МАЛ ИНЦИДЕНТ ПРЕД МРТВ

МАЛ ИНЦИДЕНТ ПРЕД МРТВ

Пред зградата на МРТВ се случи мал инцидент кога демонстрантите нападнаа еден од полицајците што ги снимаше со камера. Граѓаните викаа „Кодош, кодош!“ ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЈА ОБОИ И ЗГРАДАТА НА МРТВ ЗА СЛОБОДНО НОВИНАРСТВО

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЈА ОБОИ И ЗГРАДАТА НА МРТВ ЗА СЛОБОДНО НОВИНАРСТВО

Со фрлање балони со боја врз зградата на Македонското радио привршува протестот на антивладините демонстранти во Скопје, јавуваат репортерите на САКАМ ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ БАРААТ СЛОБОДА ЗА НОВИНАРИТЕ ВО МРТВ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ БАРААТ СЛОБОДА ЗА НОВИНАРИТЕ ВО МРТВ

Демонстрантите од Шарената револуција пред зградата Македонска радио телевизија (МРТВ) бараат на новинарите од јавниот дифузен сервис да им се дозволи ...
МАРШ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЗА СЛОБОДА НА МРТВ

МАРШ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЗА СЛОБОДА НА МРТВ

Демонстрантите од Шарената револуција, многу помалку од вчера, маршираат низ центарот на Скопје. Тие тргнаа пред седиштето на Специјалното јавно обвин ...
СТРУМИЧКИТЕ ПАЛМИ СО ТРАНСПАРЕНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

СТРУМИЧКИТЕ ПАЛМИ СО ТРАНСПАРЕНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Палмите во центарот на Струмица, утрово осамнаа со напишани пораки како револт на струмичани од неповлекувањето на одлуката за аболиција од страна на ...
ВЕЧЕРВА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ЌЕ МАРШИРА ДО МРТВ

ВЕЧЕРВА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ЌЕ МАРШИРА ДО МРТВ

Вечерва протестот на Шарената револуција ќе биде посветен на јавниот дифузен сервис Македонска радио телевизија (МРТВ), соопштија од здружението Проте ...
ЧАДОРИ ЗА ЗАШТИТА НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ЧАДОРИ ЗА ЗАШТИТА НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Најновиот изум на шарените револуционери за заштита на полицајците се чадорите. За време на протестот во петокот навечер, неколку девојки со чадори за ...
1 878 879 880 881 882 915 8800 / 9149 НАПИСИ