ПОЖАР ВО САРАЈ, ГОРИ ГОЛЕМА ШУМСКА ПОВРШИНА

  ПОЖАР ВО САРАЈ, ГОРИ ГОЛЕМА ШУМСКА ПОВРШИНА„Пределот е непристапен, но сепак екипите работат на терен на локализирање и гаснење на пожарот“, велат од Пожарната бригада.(Фото: Пожарна Скопје)

  Голем шумски пожар попладнево избувна во Општина Сарај.

  Пожарот е на потегот од село Копаница до селото Љубин и во моментов интервенираат екипи од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

  „Пределот е непристапен, но сепак екипите работат на терен на локализирање и гаснење на пожарот“, велат од Пожарната бригада.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари