„МОЌТА НА СТОЈКО“ – НАЦРТАЛЕ ПЕНИС ОКОЛУ ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ, ГРАДОТ ВЕДНАШ ГИ ПОПРАВИЛ

  „МОЌТА НА СТОЈКО“ – НАЦРТАЛЕ ПЕНИС ОКОЛУ ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ, ГРАДОТ ВЕДНАШ ГИ ПОПРАВИЛЖител на градот Мидлсборо вели дека графитите ја покажуваат „моќта на стојко“, оти дупките на патот се појавиле пред две години но биле сериозен проблем веќе една година.(Фото: Би-Би-Си)

  Уличните дупки во британскиот град Мидлсборо се асфалтирани два дена откако околу нив беа нацртани графити во вид на пенис.

  Дупките биле затрупаи два дена откако биле нацртани графитите со пенис (Фото: Би-Би-Си)

  Фалусовидните симболи изминатава недела беа исцртани околу бројни дупки на патиштата во Мидлсборо. Советот на Мидлсборо рече дека екипа за одржување улици и патишта која што веќе била во таа област ги затрупала дупките со нацртан пенис веднаш штом разбрала за нив.

  Жител на градот вели дека графитите ја покажуваат „моќта на стојко“, оти дупките на патот се појавиле пред две години но биле сериозен проблем веќе една година.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира