СПОДЕЛЕТЕ ГО ВАШЕТО ИСКУСТВО ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ НА ТИКТОК

  СПОДЕЛЕТЕ ГО ВАШЕТО ИСКУСТВО ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ НА ТИКТОК(Фото: Гети)

  Ги повикуваме родителите и наставниците да го споделат своето искуство со нас, за да ни помогнат во претстојното истражување за безбедноста на децата и младите тинејџери што користат ТикТок.

  Клучните работи што сакаме да ги знаеме:

  • Какви чекори преземаат родителите за да ги заштитат своите деца и млади тинејџери на платформата?
  • Дали имало случаи во кои децата и младите тинејџери биле цел на малтретирање, кражба на идентитет, проблеми со приватноста итн.?
  • Дали/како потенцијалната опасност во дигиталната средина влијае на физичката безбедност на нивните деца?
  • Што знаат наставниците за мрежата и како ги воспитуваат децата за тоа?

  Нема да објавуваме документи или имиња без претходна согласност и не планираме да користиме конкретни примери, туку ќе покажеме поопшти, системски проблеми. Вашите одговори се безбедни и шифрирани.

  Вашите сведоштва ќе се користат за да ни помогнат во тековното истражување.

  За да го споделите вашето искуство, пополнете го овој формулар:

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира