Таг: Акција

1 4 5 657 / 57 НАПИСИ
ЗАПЛЕНЕТИ 10 ТОНИ ЛУБЕНИЦИ И ЗЕЛЕНЧУК ВО АКЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПРОТИВ ДИВИ ПРОДАВАЧИ

ЗАПЛЕНЕТИ 10 ТОНИ ЛУБЕНИЦИ И ЗЕЛЕНЧУК ВО АКЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПРОТИВ ДИВИ ПРОДАВАЧИ

На неколку локации низ Скопје утрово се казнуваа и отстрануваа тезгите на дивите продавачи на зеленчук и овошје. Во акцијата на Град Скопје, Државн ...
15 МИЛИОНИ ЕВРА ФРЛЕНИ ЗА ДЕН НА ДРВОТО И ПАЛМИТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ ОДГОВАРА

15 МИЛИОНИ ЕВРА ФРЛЕНИ ЗА ДЕН НА ДРВОТО И ПАЛМИТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ ОДГОВАРА

За проектот Ден на дрвото се потрошени 15 милиони евра, а ефикасноста е околу 20 отсто, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од извори од „Македонски шуми“. За пал ...
ЗАТВОРЕНИ 13 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ЗА КРШЕЊЕ НА ЗАКОНИТЕ, НАЈАВЕНИ ПОЧЕСТИ КОНТРОЛИ ВО СКОПЈЕ

ЗАТВОРЕНИ 13 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ЗА КРШЕЊЕ НА ЗАКОНИТЕ, НАЈАВЕНИ ПОЧЕСТИ КОНТРОЛИ ВО СКОПЈЕ

Тринаесет угостителски објекти во Скопје се затворени синоќа по заедничката акција на МВР, УЈП, пазаришната и трудовата инспекција, поради кршење на з ...
ДЕН НА БЕСПЛАТНИ СТРИПОВИ В САБОТА ВО КНИЖАРНИЦАТА „БУНКЕР“

ДЕН НА БЕСПЛАТНИ СТРИПОВИ В САБОТА ВО КНИЖАРНИЦАТА „БУНКЕР“

Стрип-книжарницата „Бункер“ в сабота бесплатно ќе дели стрипови. Со оваа акција книжарницата станува дел од светската манифестација „Ден на бесплатни ...
СТРУМИЧАНКИ ЌЕ ГО ПРЕКРОЈАТ БУЏЕТОТ АКО СЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКИ

СТРУМИЧАНКИ ЌЕ ГО ПРЕКРОЈАТ БУЏЕТОТ АКО СЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКИ

Ако струмичанки станат градоначалнички, општинските пари ќе ги трошат на подобрување на образованието, социјалната заштита, програми за економско јакн ...
СПАСЕНИ 30 ЛУЃЕ ОД 16 КОЛИ ЗАВЕАНИ НА СТАРИОТ ПАТ КУМАНОВО-СКОПЈЕ

СПАСЕНИ 30 ЛУЃЕ ОД 16 КОЛИ ЗАВЕАНИ НА СТАРИОТ ПАТ КУМАНОВО-СКОПЈЕ

Триесетина патници синоќа биле извадени од нивните автомобили завеани со снег на стариот пат Куманово - Скопје, помеѓу кумановските Ново Село и Љубодр ...
НЕМАЛО ПОЛИЦИСКАТА АКЦИЈА, ИМАЛО ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

НЕМАЛО ПОЛИЦИСКАТА АКЦИЈА, ИМАЛО ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

Скопје, 26 март, 2016 (META) -Припадниците на полициските сили синоќа немаа никаква акција во регионот на Липково и Арачиново, туку дејствуваа превент ...
1 4 5 657 / 57 НАПИСИ