Таг: Антонијо Милошоски

1 8 9 10 11 100 / 109 НАПИСИ
ФИЛИП ПЕТРОВСКИ Е ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, А ЦЕЛА ФАМИЛИЈА МУ ИМА БУГАРСКИ ПАСОШИ

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ Е ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, А ЦЕЛА ФАМИЛИЈА МУ ИМА БУГАРСКИ ПАСОШИ

Поранешниот функционер на ВМРО-ДПМНЕ Филип Петровски ја обезбедил целата своја фамилија со бугарски пасоши, објави бугарската агенција „Фокус“ по него ...
СО ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА СЕ ПРИЗНАВААТ ДВА НАРОДА, ДВЕ ДРЖАВИ И ДВА ЈАЗИКА, НЕ СЕ ЗАГРОЗУВААТ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ

СО ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА СЕ ПРИЗНАВААТ ДВА НАРОДА, ДВЕ ДРЖАВИ И ДВА ЈАЗИКА, НЕ СЕ ЗАГРОЗУВААТ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ

Со договорот за добрососедство со Бугарија не се загрозени националните интереси на Македонија, рече премиерот Зоран Заев после седницата на Комисијат ...
ВЛАДАТА САКА ДА ГО РАЗРЕШИ ЗВРЛЕВСКИ ОТИ ГО ФАТИ ЗАЕВ КАКО БАРА ПОТКУП, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

ВЛАДАТА САКА ДА ГО РАЗРЕШИ ЗВРЛЕВСКИ ОТИ ГО ФАТИ ЗАЕВ КАКО БАРА ПОТКУП, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

Образложението на заменик министерот за правда Оливер Ристовски за разрешувањето на Јавниот обвинител Марко Зврлевски е кратко, сублимат на неколку пр ...
ВМРО-ДПМНЕ ФОРМИРАШЕ 10 ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, КООРДИНАТОРИ СЕ ДИМОВСКИ, МИЛОШОСКИ, АВИРОВИЌ, РАНГЕЛОВА…

ВМРО-ДПМНЕ ФОРМИРАШЕ 10 ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, КООРДИНАТОРИ СЕ ДИМОВСКИ, МИЛОШОСКИ, АВИРОВИЌ, РАНГЕЛОВА…

ВМРО-ДПМНЕ од денеска има 10 пратенички групи во Собранието. Девет имаат по пет пратеници и една е со шест. Во најголемата пратеничка група, коорди ...
ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА УКИНУВАЊЕ НА РАДИОДИФУЗНАТА ТАКСА НЕ ПОМИНА ВО СОБРАНИЕТО

ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА УКИНУВАЊЕ НА РАДИОДИФУЗНАТА ТАКСА НЕ ПОМИНА ВО СОБРАНИЕТО

Антонијо Милошоски, Крсто Мукоски и уште неколкумина пратеници од ВМРО ДПМНЕ до Собранието поднесоа предлог закон за измена на Законот за аудио визуел ...
ШИЛЕГОВ ПОБАРА ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ГИ РАЗРЕШИ ПРАТЕНИЦИТЕ ПОД ИСТРАГА НА СЈО, МИЛОШОСКИ МУ ОДГОВОРИ ДЕКА И ЗАЕВ Е ПОД ИСТРАГА

ШИЛЕГОВ ПОБАРА ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ГИ РАЗРЕШИ ПРАТЕНИЦИТЕ ПОД ИСТРАГА НА СЈО, МИЛОШОСКИ МУ ОДГОВОРИ ДЕКА И ЗАЕВ Е ПОД ИСТРАГА

Пратеникот од СДСМ Петре Шилегов побара пратеничката група на опозициската ВМРО-ДПМНЕ да ги разреши пратениците за кои Специјалното обвинителство води ...
МИЛОШОСКИ НЕДЕЛОВНИЧКИ И СО СИЛА САКА ДА ГО ПРАТИ НИКОЛОСКИ ЗА АМБАСАДОР ВО БРИСЕЛ, ТВРДИ ПРАТЕНИКОТ ТУНТЕВ

МИЛОШОСКИ НЕДЕЛОВНИЧКИ И СО СИЛА САКА ДА ГО ПРАТИ НИКОЛОСКИ ЗА АМБАСАДОР ВО БРИСЕЛ, ТВРДИ ПРАТЕНИКОТ ТУНТЕВ

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Антонијо Милошоски го прекршил собранискиот Деловник  и без утврден кворум ја одржал седниц ...
ГО ФАЛЕА ТАРАВАРИ, ПА МУ СЕ ЗАКАНИЈА ОТКАКО ИМ ГО НАЛУТИ ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

ГО ФАЛЕА ТАРАВАРИ, ПА МУ СЕ ЗАКАНИЈА ОТКАКО ИМ ГО НАЛУТИ ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ денеска му порача на министерот за здравство Арбен Таравари „многу да не се сили, да не скока, да се приземји, да не дојде брзо време да го ...
И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров е убеден дека и Грција има интерес за европска Македонија. На покана на неговиот грчки колега Никос Ко ...
ТАТКОТО НА МИЛОШОСКИ НАШОЛ ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО СВОЈАТА КУЌА

ТАТКОТО НА МИЛОШОСКИ НАШОЛ ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО СВОЈАТА КУЌА

Таткото на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски во своjата куќа во селото Ижиште, Македонски брод, вчера пронашол експлозивна направа, потврди ...
1 8 9 10 11 100 / 109 НАПИСИ