Таг: Антонијо Милошоски

1 9 10 11 12 110 / 112 НАПИСИ
ГО ФАЛЕА ТАРАВАРИ, ПА МУ СЕ ЗАКАНИЈА ОТКАКО ИМ ГО НАЛУТИ ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

ГО ФАЛЕА ТАРАВАРИ, ПА МУ СЕ ЗАКАНИЈА ОТКАКО ИМ ГО НАЛУТИ ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ денеска му порача на министерот за здравство Арбен Таравари „многу да не се сили, да не скока, да се приземји, да не дојде брзо време да го ...
И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров е убеден дека и Грција има интерес за европска Македонија. На покана на неговиот грчки колега Никос Ко ...
ТАТКОТО НА МИЛОШОСКИ НАШОЛ ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО СВОЈАТА КУЌА

ТАТКОТО НА МИЛОШОСКИ НАШОЛ ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО СВОЈАТА КУЌА

Таткото на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски во своjата куќа во селото Ижиште, Македонски брод, вчера пронашол експлозивна направа, потврди ...
ВМРО БАРА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА РАСПИШУВАЊЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

ВМРО БАРА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА РАСПИШУВАЊЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара во најкус можен рок парламентарното мнозинство да создаде услови за распишување на локални избори, за да се деблокираат општ ...
СЕЛА НЕ Е РЕЛЕВАНТЕН ПОЛИТИЧКИ СУБЈЕКТ, ОДГОВОРИ МИЛОШОСКИ НА ПРЕДЛОГОТ ПРЕД ИЗБОРИ ОСТАВКА ДА СИ ДАДЕ ИВАНОВ

СЕЛА НЕ Е РЕЛЕВАНТЕН ПОЛИТИЧКИ СУБЈЕКТ, ОДГОВОРИ МИЛОШОСКИ НА ПРЕДЛОГОТ ПРЕД ИЗБОРИ ОСТАВКА ДА СИ ДАДЕ ИВАНОВ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски одбегна дирекно да одговори дали за партијата е прифатлив предлогот на лидерот на Алијансата за Албанците ...
ПОТЕГОТ НА МНОЗИНСТВОТО ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГО СМЕТА ЗА ДРЖАВЕН УДАР, ПОРАЧА АНТОНИО МИЛОШОСКИ

ПОТЕГОТ НА МНОЗИНСТВОТО ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГО СМЕТА ЗА ДРЖАВЕН УДАР, ПОРАЧА АНТОНИО МИЛОШОСКИ

Најавите на лидерот на СДСМ Зоран Заев за избор на собраниски спикер надвор од Собрание, ВМРО-ДПМНЕ ќе го смета за формирање на паралелни институции и ...
10 ДО 20 МИЛИОНИ

10 ДО 20 МИЛИОНИ

1 СДСМ прави погрешна слика за стварноста кога за оваа техничка влада го користи терминот „влада во заминување“. Какво заминување? Оваа влада е исто т ...
АНТОНИЈО ГО НЕРВИРА КАТИЦА, А ТОЈ ИМ СЕ ЗАКАНИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ

АНТОНИЈО ГО НЕРВИРА КАТИЦА, А ТОЈ ИМ СЕ ЗАКАНИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ

Првиот дискутант во Собранието, од  50-те пријавени од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Антонијо Милошоски вчера без никаков повод им се з ...
СЈО ГО ПРОВЕРУВА РЕГИСТАРОТ НА СОПСТВЕНИЦИ НА АВИОНИ ВО МАКЕДОНИЈА

СЈО ГО ПРОВЕРУВА РЕГИСТАРОТ НА СОПСТВЕНИЦИ НА АВИОНИ ВО МАКЕДОНИЈА

Во Македонија има вкупно 37 регистрирани цивилни воздухоплови, објави вчера агенцијата Мета повикувајќи се на регистарот на впишани воздухоплови на Аг ...
СЈО ГО ПРОВЕРУВА ФИНАНСИСКОТО РАБОТЕЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ОСОМНИЧЕНИ ФУНКЦИОНЕРИ

СЈО ГО ПРОВЕРУВА ФИНАНСИСКОТО РАБОТЕЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ОСОМНИЧЕНИ ФУНКЦИОНЕРИ

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на својот профил на Фејсбук објави два оригинални документа кои Специјалното јавно обвинителство во тајна ...
1 9 10 11 12 110 / 112 НАПИСИ