Таг: Антонијо Милошоски

1 7 8 9 10 11 90 / 109 НАПИСИ
ВРЕДЕЛА 1 МИЛИОН, КУПЕНА ЗА 3 МИЛИОНИ ЕВРА, А МАКЕДОНИЈА 10 ГОДИНИ ПЛАЌА КИРИЈА ЗА АМБАСАДА ВО БУДИМПЕШТА

ВРЕДЕЛА 1 МИЛИОН, КУПЕНА ЗА 3 МИЛИОНИ ЕВРА, А МАКЕДОНИЈА 10 ГОДИНИ ПЛАЌА КИРИЈА ЗА АМБАСАДА ВО БУДИМПЕШТА

Македонија 10 години не може да се всели во зградата за амбасада што ја купи за 3 милиони евра во Будимпешта, поради опасност од свлечиште. Во 2007, М ...
И ДВАТА ЗАКОНИ НА ОПОЗИЦИЈАТА НЕ СЕ ПРИФАТЛИВИ ЗА МНОЗИНСТВОТО, МУ ОДГОВОРИ ТУНТЕВ НА МИЛОШОСКИ

И ДВАТА ЗАКОНИ НА ОПОЗИЦИЈАТА НЕ СЕ ПРИФАТЛИВИ ЗА МНОЗИНСТВОТО, МУ ОДГОВОРИ ТУНТЕВ НА МИЛОШОСКИ

Координаторот на СДСМ Томислав Тунтев му одговори на Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека парламентарното мнозинство нема да ги поддржи двата предлог ...
МИЛОШОСКИ ПОБАРА МНОЗИНСТВОТО ДА ПРИФАТИ ЕДЕН ОД ДВАТА ЗАКОНИ НА ВМРО-ДПМНЕ

МИЛОШОСКИ ПОБАРА МНОЗИНСТВОТО ДА ПРИФАТИ ЕДЕН ОД ДВАТА ЗАКОНИ НА ВМРО-ДПМНЕ

На почетокот од денешната собраниската седница, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски побара од парламентарното мнозинство да прифати барем еден ...
ВО ИСТОРИЈАТА НА ПАРЛАМЕНТАРНАТА ДЕМОКРАТИЈА НЕМА ПРИМЕР ЗА ЛЕКАР КОЈ ГИ  ЗАГРОЗИЛ  ЖИВОТИТЕ НА КОЛЕГИТЕ, МУ РЕЧЕ РЕМЕНСКИ НА ВАСИЛЕСКИ

ВО ИСТОРИЈАТА НА ПАРЛАМЕНТАРНАТА ДЕМОКРАТИЈА НЕМА ПРИМЕР ЗА ЛЕКАР КОЈ ГИ ЗАГРОЗИЛ ЖИВОТИТЕ НА КОЛЕГИТЕ, МУ РЕЧЕ РЕМЕНСКИ НА ВАСИЛЕСКИ

Се надевам дека ќе се најде автор да напише дека еден лекар кој дал заклетва да го штити здравјето, помогнал на 27 април за време на организираниот на ...
ДАЛИ ЌЕ БЕВТЕ ЗАДОВОЛНИ АКО МАКЕДОНИЈА НЕ БЕШЕ УСПЕШНА ВО НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, ИМ СЕ ОБРАТИ ДИМИТРОВ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ДАЛИ ЌЕ БЕВТЕ ЗАДОВОЛНИ АКО МАКЕДОНИЈА НЕ БЕШЕ УСПЕШНА ВО НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, ИМ СЕ ОБРАТИ ДИМИТРОВ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров кажа дека е подобро пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да бидат незадоволни од неговата работа, ако цената на н ...
МИЛОШОСКИ ГИ ОБВИНИ ДУИ ЗА КОРУПЦИЈА, АДЕМИ ПОБАРА ОД НЕГО ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ТЕУТА И МЕЏИТИ

МИЛОШОСКИ ГИ ОБВИНИ ДУИ ЗА КОРУПЦИЈА, АДЕМИ ПОБАРА ОД НЕГО ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ТЕУТА И МЕЏИТИ

Предлог-законот за употреба на јазиците ги скара власта и опозицијата на денешната седница на собраниската Комисија за европски прашања. Пратеникот Ан ...
СО ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВА ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

СО ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВА ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

Антонијо Милошоски побара да се повлече законот за јазици бидејќи, како што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, се злоупотребувало европското знаме во партиски ...
ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ БЕЗ НАЦИОНАЛИЗМОТ НА ГРУЕВСКИ И СЛИКИТЕ НА МИЛОШОСКИ, ПРАШУВА ГРЧКИ „КАТИМЕРИНИ“

ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ БЕЗ НАЦИОНАЛИЗМОТ НА ГРУЕВСКИ И СЛИКИТЕ НА МИЛОШОСКИ, ПРАШУВА ГРЧКИ „КАТИМЕРИНИ“

Грција е загрижена дека со заминувањето од власт на Никола Груевски останува без аргументи да ги блокира евротлантските интеграции на Македонија, вели ...
АКО СТЕ ТУКА ДА ПРЕДИЗВИКАТЕ ИНЦИДЕНТ, ЈАС НЕМА ДА ГО ДОЗВОЛАМ ТОА, ИМ СЕ ОБРАТИ ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

АКО СТЕ ТУКА ДА ПРЕДИЗВИКАТЕ ИНЦИДЕНТ, ЈАС НЕМА ДА ГО ДОЗВОЛАМ ТОА, ИМ СЕ ОБРАТИ ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Собранискиот спикер Талат Џафери по кусата пауза им се обрати на пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека нема намера да прави и да дозволи тензии ...
ГРУЕВСКИ ЈА РЕФОРМИРА ПАРТИЈАТА СО БЕТМЕН ВО ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

ГРУЕВСКИ ЈА РЕФОРМИРА ПАРТИЈАТА СО БЕТМЕН ВО ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нов Извршен комитет во кој што се најде и Богдан Илиевски Бетмен, еден од водачите на протестите на „За Заедничк ...
1 7 8 9 10 11 90 / 109 НАПИСИ