Таг: Антонијо Милошоски

1 6 7 8 9 10 80 / 95 НАПИСИ
ДАЛИ ЌЕ БЕВТЕ ЗАДОВОЛНИ АКО МАКЕДОНИЈА НЕ БЕШЕ УСПЕШНА ВО НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, ИМ СЕ ОБРАТИ ДИМИТРОВ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ДАЛИ ЌЕ БЕВТЕ ЗАДОВОЛНИ АКО МАКЕДОНИЈА НЕ БЕШЕ УСПЕШНА ВО НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, ИМ СЕ ОБРАТИ ДИМИТРОВ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров кажа дека е подобро пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да бидат незадоволни од неговата работа, ако цената на н ...
МИЛОШОСКИ ГИ ОБВИНИ ДУИ ЗА КОРУПЦИЈА, АДЕМИ ПОБАРА ОД НЕГО ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ТЕУТА И МЕЏИТИ

МИЛОШОСКИ ГИ ОБВИНИ ДУИ ЗА КОРУПЦИЈА, АДЕМИ ПОБАРА ОД НЕГО ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ТЕУТА И МЕЏИТИ

Предлог-законот за употреба на јазиците ги скара власта и опозицијата на денешната седница на собраниската Комисија за европски прашања. Пратеникот Ан ...
СО ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВА ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

СО ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВА ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

Антонијо Милошоски побара да се повлече законот за јазици бидејќи, како што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, се злоупотребувало европското знаме во партиски ...
ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ БЕЗ НАЦИОНАЛИЗМОТ НА ГРУЕВСКИ И СЛИКИТЕ НА МИЛОШОСКИ, ПРАШУВА ГРЧКИ „КАТИМЕРИНИ“

ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ БЕЗ НАЦИОНАЛИЗМОТ НА ГРУЕВСКИ И СЛИКИТЕ НА МИЛОШОСКИ, ПРАШУВА ГРЧКИ „КАТИМЕРИНИ“

Грција е загрижена дека со заминувањето од власт на Никола Груевски останува без аргументи да ги блокира евротлантските интеграции на Македонија, вели ...
АКО СТЕ ТУКА ДА ПРЕДИЗВИКАТЕ ИНЦИДЕНТ, ЈАС НЕМА ДА ГО ДОЗВОЛАМ ТОА, ИМ СЕ ОБРАТИ ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

АКО СТЕ ТУКА ДА ПРЕДИЗВИКАТЕ ИНЦИДЕНТ, ЈАС НЕМА ДА ГО ДОЗВОЛАМ ТОА, ИМ СЕ ОБРАТИ ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Собранискиот спикер Талат Џафери по кусата пауза им се обрати на пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека нема намера да прави и да дозволи тензии ...
ГРУЕВСКИ ЈА РЕФОРМИРА ПАРТИЈАТА СО БЕТМЕН ВО ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

ГРУЕВСКИ ЈА РЕФОРМИРА ПАРТИЈАТА СО БЕТМЕН ВО ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нов Извршен комитет во кој што се најде и Богдан Илиевски Бетмен, еден од водачите на протестите на „За Заедничк ...
ФИЛИП ПЕТРОВСКИ Е ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, А ЦЕЛА ФАМИЛИЈА МУ ИМА БУГАРСКИ ПАСОШИ

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ Е ПРОТИВ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, А ЦЕЛА ФАМИЛИЈА МУ ИМА БУГАРСКИ ПАСОШИ

Поранешниот функционер на ВМРО-ДПМНЕ Филип Петровски ја обезбедил целата своја фамилија со бугарски пасоши, објави бугарската агенција „Фокус“ по него ...
СО ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА СЕ ПРИЗНАВААТ ДВА НАРОДА, ДВЕ ДРЖАВИ И ДВА ЈАЗИКА, НЕ СЕ ЗАГРОЗУВААТ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ

СО ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА СЕ ПРИЗНАВААТ ДВА НАРОДА, ДВЕ ДРЖАВИ И ДВА ЈАЗИКА, НЕ СЕ ЗАГРОЗУВААТ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ

Со договорот за добрососедство со Бугарија не се загрозени националните интереси на Македонија, рече премиерот Зоран Заев после седницата на Комисијат ...
ВЛАДАТА САКА ДА ГО РАЗРЕШИ ЗВРЛЕВСКИ ОТИ ГО ФАТИ ЗАЕВ КАКО БАРА ПОТКУП, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

ВЛАДАТА САКА ДА ГО РАЗРЕШИ ЗВРЛЕВСКИ ОТИ ГО ФАТИ ЗАЕВ КАКО БАРА ПОТКУП, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

Образложението на заменик министерот за правда Оливер Ристовски за разрешувањето на Јавниот обвинител Марко Зврлевски е кратко, сублимат на неколку пр ...
ВМРО-ДПМНЕ ФОРМИРАШЕ 10 ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, КООРДИНАТОРИ СЕ ДИМОВСКИ, МИЛОШОСКИ, АВИРОВИЌ, РАНГЕЛОВА…

ВМРО-ДПМНЕ ФОРМИРАШЕ 10 ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, КООРДИНАТОРИ СЕ ДИМОВСКИ, МИЛОШОСКИ, АВИРОВИЌ, РАНГЕЛОВА…

ВМРО-ДПМНЕ од денеска има 10 пратенички групи во Собранието. Девет имаат по пет пратеници и една е со шест. Во најголемата пратеничка група, коорди ...
1 6 7 8 9 10 80 / 95 НАПИСИ