Таг: Аргентина

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
НАСЛЕДСТВОТО И ПРАВАТА ЗА ДЕЛАТА НА ХОРХЕ ЛУИС БОРХЕС ЗАГЛАВЕНИ ОТКАКО НЕГОВАТА ВДОВИЦА ПОЧИНА БЕЗ ТЕСТАМЕНТ

НАСЛЕДСТВОТО И ПРАВАТА ЗА ДЕЛАТА НА ХОРХЕ ЛУИС БОРХЕС ЗАГЛАВЕНИ ОТКАКО НЕГОВАТА ВДОВИЦА ПОЧИНА БЕЗ ТЕСТАМЕНТ

Неизвесно е кој ќе ги наследи правата на делата на Хорхе Луис Борхес, кој се смета за најзначаен автор на Аргентина во 20. век, бидејќи неговата вдови ...
АРГЕНТИНА ПРОГЛАСИ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ЗА ДА СЕ СЛАВИ СВЕТСКАТА ТИТУЛА

АРГЕНТИНА ПРОГЛАСИ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ЗА ДА СЕ СЛАВИ СВЕТСКАТА ТИТУЛА

Трофејот на Светското првенство пристигна во Аргентина по 36 години пауза откако Лео Меси и друштвото утрово се вратија дома. Тие беа пречекани од воо ...
ЌЕ ЧУВАМЕ МЕСТО ВО ТИМОТ ЗА МЕСИ И ЗА СЛЕДНИОТ МУНДИЈАЛ, КАЖА СЕЛЕКТОРОТ НА АРГЕНТИНА, СКАЛОНИ

ЌЕ ЧУВАМЕ МЕСТО ВО ТИМОТ ЗА МЕСИ И ЗА СЛЕДНИОТ МУНДИЈАЛ, КАЖА СЕЛЕКТОРОТ НА АРГЕНТИНА, СКАЛОНИ

Лео Меси не планира веднаш да заврши со репрезентативниот фудбал откако ја круниса својата исклучителна кариера со триумфот на Аргентина на Светското ...
СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ ЈА СЛАВЕА ТИТУЛАТА НА АРГЕНТИНА ВО РОСАРИО, РОДНИОТ ГРАД НА МЕСИ

СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ ЈА СЛАВЕА ТИТУЛАТА НА АРГЕНТИНА ВО РОСАРИО, РОДНИОТ ГРАД НА МЕСИ

Стотици илјади луѓе излегоа на улиците на Росарио, родниот град на Лео Меси, за да ја прослават третата светска титула на Аргентина, освоена во спекта ...
„АДИДАС“ СЕ СООЧУВА СО НЕДОСТИГ НА АРГЕНТИНСКИ ДРЕСОВИ ПРЕД УТРЕШНОТО ФИНАЛЕ ВО КАТАР

„АДИДАС“ СЕ СООЧУВА СО НЕДОСТИГ НА АРГЕНТИНСКИ ДРЕСОВИ ПРЕД УТРЕШНОТО ФИНАЛЕ ВО КАТАР

Додека Лео Меси е на чекор до остварување на сонот да стане светски шампион, неговите фанови се мачат да дојдат до дрес на Аргентина, откако „Адидас“ ...
ФИНАЛЕТО ЌЕ БИДЕ МОЈОТ ПОСЛЕДЕН МЕЧ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА, ВЕЛИ МЕСИ

ФИНАЛЕТО ЌЕ БИДЕ МОЈОТ ПОСЛЕДЕН МЕЧ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА, ВЕЛИ МЕСИ

Лео Меси потврди дека претстојното финале во Катар ќе биде неговиот последен натпревар на светските првенства. Меси ја предводеше Аргентина до победат ...
АРГЕНТИНА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР, ХРВАТСКА ЌЕ ИГРА ЗА БРОНЗА

АРГЕНТИНА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР, ХРВАТСКА ЌЕ ИГРА ЗА БРОНЗА

Аргентина е првиот финалист на Мундијалот во Катар, со што Лео Меси го продолжува својот сон за освојување на светска титула. Актуелниот светски вицеш ...
АРГЕНТИНСКАТА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКА ДЕ КИРХНЕР ИЗБЕГНА АТЕНТАТ ОТИ ПИШТОЛОТ СЕ ЗАГЛАВИЛ

АРГЕНТИНСКАТА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКА ДЕ КИРХНЕР ИЗБЕГНА АТЕНТАТ ОТИ ПИШТОЛОТ СЕ ЗАГЛАВИЛ

Аргентинската потпретседателка Кристина Фернандес де Кирхнер избегна атентат откако пиштолот што бил вперен во неа се заглавил. Де Кирхнер ги поздрав ...
17 ПОЧИНАТИ ОД НЕЧИСТ КОКАИН ВО АРГЕНТИНА

17 ПОЧИНАТИ ОД НЕЧИСТ КОКАИН ВО АРГЕНТИНА

Нечист кокаин уби најмалку 17 луѓе, а над 50 се во болниците во регионот Буенос Аирес во Аргентина, соопштија властите. Се очекува бројот на жртви да ...
АРГЕНТИНА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ ЗА ВАКЦИНИ СО РУСИЈА, ДОЦНАТ НАД 18 МИЛИОНИ ДОЗИ

АРГЕНТИНА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСКИНЕ ДОГОВОРОТ ЗА ВАКЦИНИ СО РУСИЈА, ДОЦНАТ НАД 18 МИЛИОНИ ДОЗИ

Аргентина се обложи на вакцината „спутник“, што ја остави земјата во многу критична ситуација поради неуспехот на Русија да ги исполни обврските, се в ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ