Таг: Аргентина

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АРГЕНТИНА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, ВО ФЕВРУАРИ ЈА ПРИМИЛ ВТОРАТА ДОЗА НА „СПУТНИК“

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АРГЕНТИНА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, ВО ФЕВРУАРИ ЈА ПРИМИЛ ВТОРАТА ДОЗА НА „СПУТНИК“

Претседателот на Аргентина, Алберто Фернандес, кој се вакцинираше против ковид-19 со руската вакцина „спутник В“, објави дека имал позитивен тест за к ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО НА АРГЕНТИНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ПУШТИЛ НОВИНАР ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПРЕКУ РЕД

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО НА АРГЕНТИНА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ПУШТИЛ НОВИНАР ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПРЕКУ РЕД

Министерот за здравство на Аргентина поднесе оставка откако медиумите објавија дека луѓе со врски преку ред се вакцинирале против ковид-19. Гинес Гонз ...
АРГЕНТИНА Е ПРВАТА ГОЛЕМА ЗЕМЈА ВО ЛАТИНСКА АМЕРИКА ШТО ГО ЛЕГАЛИЗИРА АБОРТУСОТ

АРГЕНТИНА Е ПРВАТА ГОЛЕМА ЗЕМЈА ВО ЛАТИНСКА АМЕРИКА ШТО ГО ЛЕГАЛИЗИРА АБОРТУСОТ

Аргентина стана првата голема земја во Латинска Америка што го легализира абортусот, кога денеска Сенатот гласаше да се дозволи прекин на бременоста д ...
ОТВОРЕНА ИСТРАГА ЗА СМРТТА НА МАРАДОНА, ПОЛИЦИЈАТА ГИ ПРЕТРЕСЕ ДОМОТ И КЛИНИКАТА НА НЕГОВИОТ ЛЕКАР

ОТВОРЕНА ИСТРАГА ЗА СМРТТА НА МАРАДОНА, ПОЛИЦИЈАТА ГИ ПРЕТРЕСЕ ДОМОТ И КЛИНИКАТА НА НЕГОВИОТ ЛЕКАР

Аргентинските обвинители покренаа истрага за смртта на Диего Армандо Марадона и извршија претрес во куќата и клиниката на неговиот лекар Леополдо Луке ...
ПОДЕЛБАТА НА НАСЛЕДСТВОТО НА МАРАДОНА ЌЕ БИДЕ СЛОЖЕНА ЗАДАЧА, НАЈМАЛКУ ОСУМ ДЕЦА ПОЛАГААТ ПРАВО НА НЕГО

ПОДЕЛБАТА НА НАСЛЕДСТВОТО НА МАРАДОНА ЌЕ БИДЕ СЛОЖЕНА ЗАДАЧА, НАЈМАЛКУ ОСУМ ДЕЦА ПОЛАГААТ ПРАВО НА НЕГО

Турбулентниот приватен живот на Диего Армандо Марадона, исполнет со судските битки за докажување татковство, навестува дека поделбата на неговото насл ...
МАРАДОНА ПОГРЕБАН ПОКРАЈ РОДИТЕЛИТЕ, ГО ИСПРАТИ КОРДОН ОД ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ

МАРАДОНА ПОГРЕБАН ПОКРАЈ РОДИТЕЛИТЕ, ГО ИСПРАТИ КОРДОН ОД ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ

Диего Армандо Марадона е погребан синоќа на приватна церемонија, откако илјадници луѓе се наредија долж улиците на Буенос Аирес додека ковчегот со нег ...
АРГЕНТИНЦИТЕ ЦЕЛ ДЕН СЕ ПРОСТУВААТ ОД МАРАДОНА, СЕМЕЈСТВОТО САКА ВЕЧЕРВА ДА ГО ПОГРЕБА

АРГЕНТИНЦИТЕ ЦЕЛ ДЕН СЕ ПРОСТУВААТ ОД МАРАДОНА, СЕМЕЈСТВОТО САКА ВЕЧЕРВА ДА ГО ПОГРЕБА

Семејството на Диего Армандо Марадона се надева дека ќе успее да го погреба денеска, додека натажените Аргентинци цел ден поминуваат покрај ковчегот с ...
МАРАДОНА БУКВАЛНО Е БОЖЕСТВО ВО АРГЕНТИНА, НЕГОВАТА ЦРКВА ИМА И СВОЈ БОЖИЌ И ВЕЛИГДЕН

МАРАДОНА БУКВАЛНО Е БОЖЕСТВО ВО АРГЕНТИНА, НЕГОВАТА ЦРКВА ИМА И СВОЈ БОЖИЌ И ВЕЛИГДЕН

Вообичаено е ако му се восхитувате на еден фудбалер да носите негов дрес, но тројца Аргентинци отидоа многу подалеку во своето обожавање на Диего Арма ...
ДИЕГО БЕШЕ НАЈЧОВЕЧКИ МЕЃУ СИТЕ БОГОВИ – АРГЕНТИНА И НЕАПОЛ МУ ОДДАВААТ ПОЧИТ НА МАРАДОНА

ДИЕГО БЕШЕ НАЈЧОВЕЧКИ МЕЃУ СИТЕ БОГОВИ – АРГЕНТИНА И НЕАПОЛ МУ ОДДАВААТ ПОЧИТ НА МАРАДОНА

Три дена национална жалост почнаа во Аргентина во чест на Диего Армандо Марадона, кој почина вчера на 60 години од срцев удар. За тоа време, неговото ...
ДИЕГО НЕ ЗАМИНУВА, ТОЈ Е ВЕЧЕН – АРГЕНТИНА ПРОГЛАСИ ТРИ ДЕНА НАЦИОНАЛНА ЖАЛОСТ ПОРАДИ СМРТТА НА МАРАДОНА

ДИЕГО НЕ ЗАМИНУВА, ТОЈ Е ВЕЧЕН – АРГЕНТИНА ПРОГЛАСИ ТРИ ДЕНА НАЦИОНАЛНА ЖАЛОСТ ПОРАДИ СМРТТА НА МАРАДОНА

Претседателот на Аргентина Алберто Фернандес прогласи три дена национална жалост поради смртта на Диего Армандо Марадона. Еден од најголемите фудбалер ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ