Таг: Артан Ајро

ОБВИНИТЕЛОТ ОД „ТРЕЗОР“ КОЈ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА МИЈАЛКОВ, СЕГА ПРИФАЌА ГАРАНЦИЈА ЗА ПУШТАЊЕ ОД 10,8 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ФИРМИ И ОБЈЕКТИ

ОБВИНИТЕЛОТ ОД „ТРЕЗОР“ КОЈ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА МИЈАЛКОВ, СЕГА ПРИФАЌА ГАРАНЦИЈА ЗА ПУШТАЊЕ ОД 10,8 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ФИРМИ И ОБЈЕКТИ

За предлогот на одбраната на притворениот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков да му се укине мерката притвор со гаранција од 10,8 милиони евра, но во нед ...
НЕНАД ЈОСИФОВИЌ ОД „ИМПЕРИЈА“ ГО ПОСОЧИ ПОКОЈНИОТ ЖАРКО ЛУКОВСКИ ДЕКА ЈА КОРИСТЕЛ НЕЗАКОНСКАТА ФИРМА „ФИНЗИ” КОЈА СЕРВИСИРАЛА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ВРЕДНА 1 ДЕНАР ЗА 30.000 ЕВРА МЕСЕЧНО

НЕНАД ЈОСИФОВИЌ ОД „ИМПЕРИЈА“ ГО ПОСОЧИ ПОКОЈНИОТ ЖАРКО ЛУКОВСКИ ДЕКА ЈА КОРИСТЕЛ НЕЗАКОНСКАТА ФИРМА „ФИНЗИ” КОЈА СЕРВИСИРАЛА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ВРЕДНА 1 ДЕНАР ЗА 30.000 ЕВРА МЕСЕЧНО

Ненад Јосифовиќ, кој е осомничен во големата истрага „Империја“ заедно со Јордан Камчев и Сашо Мијалков, сведочеше последен во предметот „Трезор“ за н ...
ВО „ТРЕЗОР“ НЕ СЕ ПОМИЛУВАНИ ОБВИНЕТИТЕ ГРУЈЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, ТУКУ ПОКОЈНИОТ КОСТА КРПАЧ И ДРУГИ СВЕДОЦИ, РЕЧЕ АРТАН АЈРО ОД СЈО

ВО „ТРЕЗОР“ НЕ СЕ ПОМИЛУВАНИ ОБВИНЕТИТЕ ГРУЈЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, ТУКУ ПОКОЈНИОТ КОСТА КРПАЧ И ДРУГИ СВЕДОЦИ, РЕЧЕ АРТАН АЈРО ОД СЈО

На судењето за предметот на СЈО „Трезор“, за незаконска набавка на софтвер за опремата за прислушување во УБК, адвокатите на избеганиот ексначалник на ...
СЈО ПОЧНА ДА ИСПРАШУВА СВЕДОЦИ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

СЈО ПОЧНА ДА ИСПРАШУВА СВЕДОЦИ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

Почна изведувањето на доказната постапка за случајот „Труст“ на СЈО во кој е обвинет поранешниот сопственик на „Трансмет“ Сеад Кочан за тендер за иско ...
СЈО ГИ ДОНЕСЕ ДОКАЗИТЕ НА ЦЕДИЊА И СПРЕЧИ РАЗВЛЕКУВАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

СЈО ГИ ДОНЕСЕ ДОКАЗИТЕ НА ЦЕДИЊА И СПРЕЧИ РАЗВЛЕКУВАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

Обвинителот од СЈО Артан Ајро спремен со цедиња со докази од истрагата против Сеад Кочан, кои што за денешното рочиште ги донел во најлонско ќесе, спр ...
И НИКОЛА ГРУЕВСКИ ВЛЕГУВА ВО СУДНИЦА ЗА „ТРУСТ“ СО СЕАД КОЧАН

И НИКОЛА ГРУЕВСКИ ВЛЕГУВА ВО СУДНИЦА ЗА „ТРУСТ“ СО СЕАД КОЧАН

На денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 за случајот „Труст“ на СЈО, каде што обвинети се Сеад Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ, беше спом ...
6 / 6 НАПИСИ