Таг: Азовски баталјон

РУСИЈА ОСЛОБОДИ КОМАНДИРИ НА АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ВО НЕОЧЕКУВАНА РАЗМЕНА НА ЗАРОБЕНИЦИ

РУСИЈА ОСЛОБОДИ КОМАНДИРИ НА АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ВО НЕОЧЕКУВАНА РАЗМЕНА НА ЗАРОБЕНИЦИ

Командири и припадници на контроверзниот Азовски баталјон, кој го бранеше Мариупол, се ослободени во најголемата размена на заробеници од почетокот на ...
РУСИЈА ГО ПРОГЛАСИ АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ГРУПА

РУСИЈА ГО ПРОГЛАСИ АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ГРУПА

Врховниот суд на Русија го прогласи контроверзниот украински Азовски баталјон за терористичка група. Овој баталјон, кој има крајнодесничарски и ултран ...
НА УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО НАРОДНАТА РЕПУБЛИКА ДОЊЕЦК

НА УКРАИНСКИТЕ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО НАРОДНАТА РЕПУБЛИКА ДОЊЕЦК

Украинските борци кои се предадоа од челичарницата „Азовстал“ во Мариупол ќе се соочат со судење во самопрогласената Народна Република Доњецк, изјави ...
РУСИЈА БИ МОЖЕЛА ДА ГО ПРОГЛАСИ АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

РУСИЈА БИ МОЖЕЛА ДА ГО ПРОГЛАСИ АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

Русија прогласи целосна победа во неколкумесечната битка за Мариупол откако синоќа се предадоа и последните украински борци од челичарницата „Азовстал ...
ЗАВРШИ ОПСАДАТА НА „АЗОВСТАЛ“, РУСИЈА КАЖА ДЕКА СЕ ПРЕДАЛЕ И ПОСЛЕДНИТЕ УКРАИНСКИ БОРЦИ

ЗАВРШИ ОПСАДАТА НА „АЗОВСТАЛ“, РУСИЈА КАЖА ДЕКА СЕ ПРЕДАЛЕ И ПОСЛЕДНИТЕ УКРАИНСКИ БОРЦИ

Руската војска објави дека челичарницата „Азовстал“ во Мариупол е целосно ослободена откако денеска се предале и последните украински борци. Министерс ...
УКРАИНА СТРАВУВА ЗА СУДБИНАТА НА БРАНИТЕЛИТЕ НА МАРИУПОЛ ОТКАКО ВЧЕРА ПОЧНА НИВНАТА ЕВАКУАЦИЈА

УКРАИНА СТРАВУВА ЗА СУДБИНАТА НА БРАНИТЕЛИТЕ НА МАРИУПОЛ ОТКАКО ВЧЕРА ПОЧНА НИВНАТА ЕВАКУАЦИЈА

Конвој од автобуси со украински војници, меѓу кои и припадници на контроверзниот Азовски баталјон, вчера ја напушти челичарницата „Азовстал“, додека с ...
ЌЕ СЕ БОРИМЕ ДОДЕКА СМЕ ЖИВИ, КАЖАА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ

ЌЕ СЕ БОРИМЕ ДОДЕКА СМЕ ЖИВИ, КАЖАА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ

Преостанатите бранители на Мариупол, кои се кријат во челичарницата „Азовстал“, ветија дека ќе продолжат да се борат додека се живи. Тие денеска одржа ...
7 / 7 НАПИСИ