Таг: Балкан

УКРАИНА ЗАСЛУЖУВА ДА БИДЕ ВО ЕУ, АМА НЕ ГО ПРЕСКОКНУВАЈТЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН, ВЕЛИ ОСМАНИ

УКРАИНА ЗАСЛУЖУВА ДА БИДЕ ВО ЕУ, АМА НЕ ГО ПРЕСКОКНУВАЈТЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН, ВЕЛИ ОСМАНИ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека Европската унија не смее да го остави Западен Балкан како отворена рана во срцето на ЕУ и треба ...
ОРТОПЕДИ ОД РЕГИОНОТ УЧАТ ФИНЕСИ ЗА ЕНДОПРОТЕТИКА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

ОРТОПЕДИ ОД РЕГИОНОТ УЧАТ ФИНЕСИ ЗА ЕНДОПРОТЕТИКА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Специјалисти ортопеди, хирурзи од Хрватска, Србија, Црна Гора и од Косово изминативе четири години доаѓаат во Скопје на обука за ендопротетска замена ...
ЕУ ПАК ГО ИЗНЕВЕРИ БАЛКАНОТ, СЕ СНАБДИЈА СО ВАКЦИНИ КАКО ШТО БОГАТИТЕ КОГА ТОНЕЛ ТИТАНИК ПРВИ СИ ОБЕЗБЕДИЈА ЕЛЕЦИ ЗА СПАСУВАЊЕ

ЕУ ПАК ГО ИЗНЕВЕРИ БАЛКАНОТ, СЕ СНАБДИЈА СО ВАКЦИНИ КАКО ШТО БОГАТИТЕ КОГА ТОНЕЛ ТИТАНИК ПРВИ СИ ОБЕЗБЕДИЈА ЕЛЕЦИ ЗА СПАСУВАЊЕ

Додека илјадници луѓе низ Европска Унија од крајот на минатиот месец ги креваат ракавите за да примат вакцина против ковид-19, едно парче од континент ...
ГОТВАЧИ ОД БАЛКАНОТ НАПРАВИЈА 14 ИЛЈАДИ ПАЛАЧИНКИ И ГО СРУШИЈА СВЕТСКИОТ РЕКОРД

ГОТВАЧИ ОД БАЛКАНОТ НАПРАВИЈА 14 ИЛЈАДИ ПАЛАЧИНКИ И ГО СРУШИЈА СВЕТСКИОТ РЕКОРД

Тим од балкански готвачи го сруши светскиот рекорд за правење на палачинки. Готвачите од Босна и Херцеговина, Србија, Македонија, Црна Гора и од Слове ...
ЗАЕДНО ЌЕ ГРАДИМЕ ПОДОБРА ИДНИНА ЗА БАЛКАНОТ, РЕКОА ЗАЕВ И БОРИСОВ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ИЛИНДЕН ВО БЛАГОЕВГРАД

ЗАЕДНО ЌЕ ГРАДИМЕ ПОДОБРА ИДНИНА ЗА БАЛКАНОТ, РЕКОА ЗАЕВ И БОРИСОВ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ИЛИНДЕН ВО БЛАГОЕВГРАД

Премиерот Зоран Заев и неговиот бугарски колега Бојко Борисов денеска во Благоевград, пред споменикот на Гоце Делчев заедно ја одбележаа 115-годишнина ...
МУ АПЛАУДИРАМ НА ОТПОРОТ НА МАКЕДОНИЈА НА РУСКОТО МАЛИГНО ВЛИЈАНИЕ НА БАЛКАНОТ, РЕЧЕ МАТИС НА СРЕДБАТА СО ШЕКЕРИНСКА ВО ПЕНТАГОН

МУ АПЛАУДИРАМ НА ОТПОРОТ НА МАКЕДОНИЈА НА РУСКОТО МАЛИГНО ВЛИЈАНИЕ НА БАЛКАНОТ, РЕЧЕ МАТИС НА СРЕДБАТА СО ШЕКЕРИНСКА ВО ПЕНТАГОН

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис ја пофали Македонија за отпорот кон руското влијание на Балканот на денешната официјална средба со минис ...
БАЛКАНОТ ВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ БУРЕ БАРУТ, ТУКУ ДВИГАТЕЛ НА РАЗВОЈ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ ПО ЗАВРШУВАЊЕ НА БИЗНИС САМИТ 100

БАЛКАНОТ ВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ БУРЕ БАРУТ, ТУКУ ДВИГАТЕЛ НА РАЗВОЈ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ ПО ЗАВРШУВАЊЕ НА БИЗНИС САМИТ 100

Земјите од Западен Балкан за да очекуваат влез во Европската Унија, треба да остварат бруто домашен производ од над пет отсто, а тоа ќе може да го пос ...
НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ БАЛКАНОТ, ИНТЕНЗИВНИ ГРМЕЖИ ВО СКОПЈЕ

НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ БАЛКАНОТ, ИНТЕНЗИВНИ ГРМЕЖИ ВО СКОПЈЕ

Силно невреме денеска погоди делови од Балканскиот полуостров, а пороен дожд, грмежи и силен ветер имаше и во Скопје вечерва. Во Хрватска, дождот пред ...
ОХРИЃАНИ СЕ ПЛАШАТ ДЕКА ЗЕМЈОТРЕСИТЕ СЕ ЗНАК ОТИ СЕ БУДИ ВУЛКАНОТ ВО  КОСЕЛ

ОХРИЃАНИ СЕ ПЛАШАТ ДЕКА ЗЕМЈОТРЕСИТЕ СЕ ЗНАК ОТИ СЕ БУДИ ВУЛКАНОТ ВО  КОСЕЛ

Рано утринававо во Охрид беа почувствувани неколку силни земјотреси. Едниот го стресе градот околу 2 часот, а другиот околу 8 часот. Од Европската сеи ...
ТРИ АФТЕРШОКОВИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ, ВО РЕГИОНОТ РЕГИСТРИРАНИ НАД 20 ПОТРЕСИ

ТРИ АФТЕРШОКОВИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ, ВО РЕГИОНОТ РЕГИСТРИРАНИ НАД 20 ПОТРЕСИ

По силниот земјотрес во 15.10 часот од 5,2 степени со епицентар на шест километри источно Скопје на длабочина од четри километри, во главниот град беа ...
10 / 10 НАПИСИ