Таг: брод

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
УКРАИНЦИТЕ ПРВПАТ УНИШТИЛЕ РУСКИ БРОД СО ЗАПАДНИТЕ ПРОЕКТИЛИ „ХАРПУН“

УКРАИНЦИТЕ ПРВПАТ УНИШТИЛЕ РУСКИ БРОД СО ЗАПАДНИТЕ ПРОЕКТИЛИ „ХАРПУН“

Украинските сили минатата недела го постигнале првиот успех со антибродските проектили „харпун“ донирани од западот, објави британското воено разузнав ...
ПОТОНА БРОДОТ „МОСКВА“, ГОРДОСТА НА РУСКАТА ЦРНОМОРСКА ФЛОТА

ПОТОНА БРОДОТ „МОСКВА“, ГОРДОСТА НА РУСКАТА ЦРНОМОРСКА ФЛОТА

Русија потврди дека нејзиниот воен брод „Москва“ потонал откако вчера беше тешко оштетен во експлозија. И додека таа кажа дека пожар предизвикал детон ...
РУСИЈА ПОТВРДИ ДЕКА НЕЈЗИНИОТ ВОЕН БРОД „МОСКВА“ Е СЕРИОЗНО ОШТЕТЕН ВО ЕКСПЛОЗИЈА

РУСИЈА ПОТВРДИ ДЕКА НЕЈЗИНИОТ ВОЕН БРОД „МОСКВА“ Е СЕРИОЗНО ОШТЕТЕН ВО ЕКСПЛОЗИЈА

Русија потврди дека еден од најзначајните бродови на нејзината црноморска флота „Москва“ е сериозно оштетен по експлозија, за која Украина вели дека е ...
УКРАИНА ТВРДИ ДЕКА УНИШТИЛА ГОЛЕМ РУСКИ ДЕСАНТЕН БРОД ВО БЕРДЈАНСК

УКРАИНА ТВРДИ ДЕКА УНИШТИЛА ГОЛЕМ РУСКИ ДЕСАНТЕН БРОД ВО БЕРДЈАНСК

Украинската морнарица соопшти дека уништила голем руски воен брод во близина на пристанишниот град Бердјанск во југоисточниот регион Запорожје. Таа пр ...
ЗАПАЛЕНИОТ БРОД СО 4.000 ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ПОТОНА ВО АТЛАНТСКИОТ ОКЕАН

ЗАПАЛЕНИОТ БРОД СО 4.000 ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ ПОТОНА ВО АТЛАНТСКИОТ ОКЕАН

Товарниот брод што превезуваше илјадници луксузни автомобили потона покрај португалските Азорски Острови, речиси две недели откако се запали. На „Фели ...
БРОД СО 4.000 АВТОМОБИЛИ „ФОЛКСВАГЕН“, „ПОРШЕ“ И „ЛАМБОРГИНИ“ ГОРИ СРЕДЕ АТЛАНТСКИОТ ОКЕАН

БРОД СО 4.000 АВТОМОБИЛИ „ФОЛКСВАГЕН“, „ПОРШЕ“ И „ЛАМБОРГИНИ“ ГОРИ СРЕДЕ АТЛАНТСКИОТ ОКЕАН

Запален товарен брод кој превезува речиси 4.000 автомобили, од кои 1.100 „поршеа“, плови без контрола среде Атлантскиот Океан, откако 22-члениот екипа ...
АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ЗОШТО 4 МЕСЕЦИ НЕ СЕ УРИВА ГАЛИЈАТА ВО ВАРДАР

АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ЗОШТО 4 МЕСЕЦИ НЕ СЕ УРИВА ГАЛИЈАТА ВО ВАРДАР

Откако завршија локалните избори и Данела Арсовска стана градоначалничка на Скопје, галијата во реката Вардар не се урива. Веќе четврти месец, на кејо ...
ДВА ТОВАРНИ БРОДА СЕ СУДРИЈА ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ШВЕДСКА, ЕДЕН СЕ ПРЕВРТЕЛ

ДВА ТОВАРНИ БРОДА СЕ СУДРИЈА ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ШВЕДСКА, ЕДЕН СЕ ПРЕВРТЕЛ

Два товарни брода утрово се судрија во Балтичкото Море покрај брегот на Шведска, по што едно од пловилата се превртело, објавија шведските медиуми. Се ...
ГАЛИЈАТА ВО ВАРДАР РАЗУРНАТА ОДВНАТРЕ, ОД ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛАТ ЕСЕНВА ЌЕ ЈА НЕМА

ГАЛИЈАТА ВО ВАРДАР РАЗУРНАТА ОДВНАТРЕ, ОД ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛАТ ЕСЕНВА ЌЕ ЈА НЕМА

Галијата во реката Вардар кај хотелот „Холидеј ин“ се урива одвнатре. Екипи од ЈП „Улици и патишта“ го отстрануваат мебелот и ентериерот на бродот, по ...
ЈАС ЌЕ ГО БРАНАМ ГРАДОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА ГАЛИЈАТА, УТРЕ ПРОДОЛЖУВА УРИВАЊЕТО, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ЈАС ЌЕ ГО БРАНАМ ГРАДОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА ГАЛИЈАТА, УТРЕ ПРОДОЛЖУВА УРИВАЊЕТО, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Град Скопје утре ќе продолжи со уривање на галијата во Вардар откако пред месец и половина ја стопираше постапката поради времена мерка од судот по ту ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ