Таг: брод

1 2 10 / 16 НАПИСИ
БРОД СО 43 ЛУЃЕ И ИЛЈАДНИЦИ ГОВЕДА ИСЧЕЗНА ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ЈАПОНИЈА ОТКАКО БИЛ ПОГОДЕН ОД ТАЈФУН

БРОД СО 43 ЛУЃЕ И ИЛЈАДНИЦИ ГОВЕДА ИСЧЕЗНА ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ЈАПОНИЈА ОТКАКО БИЛ ПОГОДЕН ОД ТАЈФУН

Брод со 43-член екипаж кој превезувал речиси 6.000 говеда од Нов Зеланд во Кина се превртел и исчезнал за време на големо невреме во Источнокинеското ...
ГРЦИЈА ГО ОТВОРА „МОРСКИОТ АКРОПОЛ“ ЗА НУРКАЧИ ОТКАКО ГО ОБЕЗБЕДИ СО ПОДВОДЕН КОМПЈУТЕРСКИ НАДЗОР

ГРЦИЈА ГО ОТВОРА „МОРСКИОТ АКРОПОЛ“ ЗА НУРКАЧИ ОТКАКО ГО ОБЕЗБЕДИ СО ПОДВОДЕН КОМПЈУТЕРСКИ НАДЗОР

Скриен и заштитен со милениуми, остатоците на древен брод во Грција за првпат ќе бидат отворени за јавност, спојувајќи ги археолошките чуда од дното н ...
РЕДОВНО МИЕЊЕ РАЦЕ И КАШЛАЊЕ ВО ПОДЛАКТИЦА, А НЕ ВО ДЛАНКА, ПРЕПОРАКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

РЕДОВНО МИЕЊЕ РАЦЕ И КАШЛАЊЕ ВО ПОДЛАКТИЦА, А НЕ ВО ДЛАНКА, ПРЕПОРАКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

Министерството за здравство објави листа на препораки за превенција на граѓаните од коронавирусот. До сега во Македонија нема регистриран случај на за ...
ЕДЕН ОД МАКЕДОНЦИТЕ НА БРОДОТ ВО ЈАПОНИЈА ЗАБОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

ЕДЕН ОД МАКЕДОНЦИТЕ НА БРОДОТ ВО ЈАПОНИЈА ЗАБОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

Еден од македонските државјани кои се наоѓа на бродот „Дајмонд принцес“ во Јокохама, Јапонија е заболен од коронавирусот, информираа денеска од Минист ...
И БРОДОТ „ИЛИНДЕН“ КОЈ ПОТОНА ПРЕД 10 ГОДИНИ, ИЗВАДЕН Е ОД СТУДЕНЧИШКИОТ КАНАЛ

И БРОДОТ „ИЛИНДЕН“ КОЈ ПОТОНА ПРЕД 10 ГОДИНИ, ИЗВАДЕН Е ОД СТУДЕНЧИШКИОТ КАНАЛ

И бродот „Илинден“ вчера беше изваден од Студенчишкиот канал и е лоциран во близина на охридскиот брег, ама на суво. Акцијата ја изведе Капетанијата, ...
ОД СТУДЕНЧИШКИОТ КАНАЛ ИЗВАДЕН ПОТОНАТИОТ БРОД „ЛИХНИДА”

ОД СТУДЕНЧИШКИОТ КАНАЛ ИЗВАДЕН ПОТОНАТИОТ БРОД „ЛИХНИДА”

Во  вчера беше изваден  бродот „Лихнида“ кој деновиве пропадна  во Студенчишкиот канал и од чиј резервоар се излеа поголема количина на нафта. Поради ...
ПОТОНА БРОД ВО СТУДЕНЧИШКИОТ КАНАЛ И СЕ ИЗЛЕА НАФТА

ПОТОНА БРОД ВО СТУДЕНЧИШКИОТ КАНАЛ И СЕ ИЗЛЕА НАФТА

Во Студенчишкиот канaл денеска потона брод од чиј резервоар се излеа поголема количина нафта, која плива по водата. Од Капетанијата на македонските ...
БРОД НА КОЈ ЗАГИНАА СТОТИЦИ МИГРАНТИ ИЗЛОЖЕН НА УМЕТНИЧКОТО БИЕНАЛЕ ВО ВЕНЕЦИЈА

БРОД НА КОЈ ЗАГИНАА СТОТИЦИ МИГРАНТИ ИЗЛОЖЕН НА УМЕТНИЧКОТО БИЕНАЛЕ ВО ВЕНЕЦИЈА

Брод на кој загинаа стотици мигранти покрај брегот на Либија во 2015 година е изложен на Биеналето во Венеција, како дел од новата уметничка инсталаци ...
НОРВЕШКИОТ БРОД ПРИСТИГНА ВО ПРИСТАНИШТЕ ПО ДРАМАТИЧНАТА ЕВАКУАЦИЈА НА СТОТИЦИ ПАТНИЦИ

НОРВЕШКИОТ БРОД ПРИСТИГНА ВО ПРИСТАНИШТЕ ПО ДРАМАТИЧНАТА ЕВАКУАЦИЈА НА СТОТИЦИ ПАТНИЦИ

Бродот за крстосување кој имаше проблеми близу брегот во Норвешка пристигна во пристаништето во Молде по драматичното спасување на стотици патници. „В ...
УКРАИНА ЈА СТАВИ ВОЈСКАТА ВО БОРБЕНА ГОТОВНОСТ ОТКАКО РУСИЈА Ѝ ЗАПЛЕНИ ТРИ БРОДОВИ

УКРАИНА ЈА СТАВИ ВОЈСКАТА ВО БОРБЕНА ГОТОВНОСТ ОТКАКО РУСИЈА Ѝ ЗАПЛЕНИ ТРИ БРОДОВИ

Украина ја стави својата војска во состојба на борбена готовност откако Русија вчера отвори оган и заплени три украински бродови покрај брегот на анек ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ