Таг: Бундеслига

1 2 10 / 11 НАПИСИ
НА СТАДИОНИТЕ ОД БУНДЕСЛИГАТА ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ПИЕ ОД ПЛАСТИЧНИ ЧАШИ

НА СТАДИОНИТЕ ОД БУНДЕСЛИГАТА ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ПИЕ ОД ПЛАСТИЧНИ ЧАШИ

Чаши за повеќекратна употреба ќе ги пречекаат фановите на стадионите во Германија кога овој викенд ќе продолжат натпреварите од Бундеслигата. „Како и ...
БУНДЕСЛИГАТА СЕ ВРАТИ ПО ДВА МЕСЕЦА ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ, А ГОЛОВИТЕ СЕ СЛАВЕА НА ДИСТАНЦА

БУНДЕСЛИГАТА СЕ ВРАТИ ПО ДВА МЕСЕЦА ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ, А ГОЛОВИТЕ СЕ СЛАВЕА НА ДИСТАНЦА

Германските фудбалски фанови ја испочитуваа молбата на клубовите да не се собираат пред стадионите откако Бундеслигата денеска стана прво големо фудба ...
БУНДЕСЛИГАТА ОЧЕКУВА ДА ЈА ГЛЕДААТ МИЛИЈАРДА ЛУЃЕ КОГА УТРЕ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ ИГРА

БУНДЕСЛИГАТА ОЧЕКУВА ДА ЈА ГЛЕДААТ МИЛИЈАРДА ЛУЃЕ КОГА УТРЕ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ ИГРА

Извршниот шеф на Баерн, Карл-Хајнц Румениге, очекува Бундеслигата да ја гледаат милијарда луѓе кога утре таа ќе стане прво големо фудбалско првенство ...
БУНДЕСЛИГАТА ПРОДОЛЖУВА ОВОЈ МЕСЕЦ ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ, ПОТВРДИ МЕРКЕЛ

БУНДЕСЛИГАТА ПРОДОЛЖУВА ОВОЈ МЕСЕЦ ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ, ПОТВРДИ МЕРКЕЛ

Германската Бундеслига ќе биде прво големо фудбалско првенство кое ќе продолжи среде пандемијата на коронавирусот. Канцеларката Ангела Меркел потвр ...
БУНДЕСЛИГАТА БИ МОЖЕЛА ДА ПРОДОЛЖИ НА 9 МАЈ, ОБЈАВИЈА ОД ВЛАДАТА

БУНДЕСЛИГАТА БИ МОЖЕЛА ДА ПРОДОЛЖИ НА 9 МАЈ, ОБЈАВИЈА ОД ВЛАДАТА

Фудбалската сезона во Германија би можела да продолжи на 9 мај, при што мечевите би се играле без присуство на публика и под строги хигиенски мерки. ...
ХАМБУРГЕР Е МОЈАТА НАЈЛОША ИНВЕСТИЦИЈА, КАЖА МИЛИОНЕРОТ КУНЕ ПО ПРВОТО ИСПАЃАЊЕ НА КЛУБОТ ОД БУНДЕСЛИГАТА

ХАМБУРГЕР Е МОЈАТА НАЈЛОША ИНВЕСТИЦИЈА, КАЖА МИЛИОНЕРОТ КУНЕ ПО ПРВОТО ИСПАЃАЊЕ НА КЛУБОТ ОД БУНДЕСЛИГАТА

Поранешниот европски првак Хамбургер за првпат во својата историја испадна од Бундеслигата, додека гневни фанови го прекинаа натпреварот со Борусија М ...
ЛЕВАНДОВСКИ ИЗРАМНИ БУНДЕСЛИГАШКИ РЕКОРД ПОСТАВЕН ПРЕД 45 ГОДИНИ ОД НЕГОВИОТ ТРЕНЕР ХАЈНКЕС

ЛЕВАНДОВСКИ ИЗРАМНИ БУНДЕСЛИГАШКИ РЕКОРД ПОСТАВЕН ПРЕД 45 ГОДИНИ ОД НЕГОВИОТ ТРЕНЕР ХАЈНКЕС

Напаѓачот на Баерн Минхен Роберт Левандовски го отвори резултатот на денешниот меч против Шалке во 6. минута и притоа израмни бундеслигашки рекорд на ...
ВЕЌЕ ОД ВТОРИОТ НАТПРЕВАР НИКОМУ НЕ МУ БЕШЕ ГАЈЛЕ ДЕКА СУДИЈАТА Е ЖЕНА, ВЕЛИ ПРВАТА СУДИЈКА ВО БУНДЕСЛИГАТА

ВЕЌЕ ОД ВТОРИОТ НАТПРЕВАР НИКОМУ НЕ МУ БЕШЕ ГАЈЛЕ ДЕКА СУДИЈАТА Е ЖЕНА, ВЕЛИ ПРВАТА СУДИЈКА ВО БУНДЕСЛИГАТА

Бибијана Штајнхаус го замислувала моментот многу пати претходно - како излегува на фудбалскиот терен како судија во Бундеслигата, а очите на 50.000 фа ...
ЅВЕЗДАТА НА БАЕРН ЧАБИ АЛОНСО ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ЅВЕЗДАТА НА БАЕРН ЧАБИ АЛОНСО ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

35-годишниот фудбалер на Баерн Минхен Чаби Алонсо, светски и европски првак со Шпанија, изјави дека наскоро ќе ја заврши спортската кариера. „Верув ...
ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛСКИ КЛУБОВИ ЈА ИЗБЕГНУВААТ ТУРЦИЈА ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ

ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛСКИ КЛУБОВИ ЈА ИЗБЕГНУВААТ ТУРЦИЈА ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ

Германските фудбалски клубови од Бундеслигата ја избегнуваат Турција како дестинација за нивните тренинг кампови за време на зимската пауза сезонава в ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ