Таг: деловник

1 2 328 / 28 НАПИСИ
ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ-МИНИСТРИ ЌЕ СЕ ГЛАСА В СРЕДА ИЛИ ЧЕТВРТОК, ЏАФЕРИ ОДИ ЗА РИГА

ЗА ЗАМЕНИЦИТЕ-МИНИСТРИ ЌЕ СЕ ГЛАСА В СРЕДА ИЛИ ЧЕТВРТОК, ЏАФЕРИ ОДИ ЗА РИГА

Гласањето за заменици-министри нема да биде на денешната пленарна седница, туку идната недела в среда или в четврток. Така и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ...
СЕКОГАШ КОГА ЌЕ МИ СЕ ОБРАТИТЕ СО ПРАТЕНИК, ЈАС ЌЕ ГО ИСКОРИСТАМ ПРАВОТО ДА ЗБОРУВАМ НА АЛБАНСКИ, МУ ОДГОВОРИ ЏАФЕРИ НА МИЛОШОСКИ

СЕКОГАШ КОГА ЌЕ МИ СЕ ОБРАТИТЕ СО ПРАТЕНИК, ЈАС ЌЕ ГО ИСКОРИСТАМ ПРАВОТО ДА ЗБОРУВАМ НА АЛБАНСКИ, МУ ОДГОВОРИ ЏАФЕРИ НА МИЛОШОСКИ

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, чија пратеничка група на чело со лидерот Никола Груевски од денеска се на левата, опозициска страна во пле ...
ОТВОРЕНИ СЕ СИТЕ МОЖНОСТИ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НАЈАВИ ЗАЕВ

ОТВОРЕНИ СЕ СИТЕ МОЖНОСТИ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НАЈАВИ ЗАЕВ

Избор на нов претседател од редот на оформеното мнозинство на Собранието ќе има и парламентарно мнозинство нема да дозволи претседавачот на конститути ...
СОБРАНИЕТО ЗАГЛАВЕНО ВО ТОЛКУВАЊЕ НА ДЕЛОВНИКОТ, АХМЕТИ НЕ ГЛЕДА СВЕТЛО НА КРАЈОТ ОД ТУНЕЛОТ

СОБРАНИЕТО ЗАГЛАВЕНО ВО ТОЛКУВАЊЕ НА ДЕЛОВНИКОТ, АХМЕТИ НЕ ГЛЕДА СВЕТЛО НА КРАЈОТ ОД ТУНЕЛОТ

Ниту десеттото продолжение од маратонската конститутивна седница на Собранието, започната на 30 декември минатата година, не донесе придвижување и деб ...
БОГОЕВСКИ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДА ПОКАЖЕ ДОБЛЕСТ КАКО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ И ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ПРЕТСЕДАВАЧ

БОГОЕВСКИ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДА ПОКАЖЕ ДОБЛЕСТ КАКО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ И ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ФУНКЦИЈАТА ПРЕТСЕДАВАЧ

Пратеникот од коалицијата на СДСМ Павле Богоевски го обвини претседавачот на конститутивната седница на Собранието Трајко Вељаноски дека продолжува да ...
И ТРАЈКО ДА НЕ СЕ ПОЈАВИ, СОБРАНИЕТО ОСТАНУВА БЛОКИРАНО

И ТРАЈКО ДА НЕ СЕ ПОЈАВИ, СОБРАНИЕТО ОСТАНУВА БЛОКИРАНО

И во случај претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски да не може да ја води седницата, Собранието останува под блокада, бидејќи замени ...
ОД НОВОТО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВАТ ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗБЛАМИРА ДО КРАЈ

ОД НОВОТО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВАТ ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗБЛАМИРА ДО КРАЈ

Пратениците на коалицијата предводена од СДСМ се откажаа од репликите и контрарепликите и го обвинија  претседавачот на конститутивната седница Трајко ...
ЗАВРШИЈА ВИП ШКОЛИТЕ ЗА ПЛИВАЊЕ И ТЕНИС

ЗАВРШИЈА ВИП ШКОЛИТЕ ЗА ПЛИВАЊЕ И ТЕНИС

Двете спортски школи на Вип за пливање и тенис завршија. Цел месец 200 деца од цела Македонија бесплатно одеа на часови по тенис и 200 деца одеа на пл ...
1 2 328 / 28 НАПИСИ