Таг: деловник

1 2 3 20 / 28 НАПИСИ
ПРОЦЕДУРАТА ЗА ИЗМЕНАТА НА УСТАВОТ ЌЕ ТРАЕ ОКОЛУ 110 ДЕНА, АМА АКО ВЛАСТА ОБЕЗБЕДИ МНОЗИНСТВО

ПРОЦЕДУРАТА ЗА ИЗМЕНАТА НА УСТАВОТ ЌЕ ТРАЕ ОКОЛУ 110 ДЕНА, АМА АКО ВЛАСТА ОБЕЗБЕДИ МНОЗИНСТВО

Владата го достави до Собранието Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со насоки за изменување и дополнување на Уста ...
ВАС ВЕ ИНТЕРЕСИРА САМО АМНЕСТИЈА НА КРИМИНАЛОТ НА ПАРТИЈАТА И СУДБИНАТА НА ГРУЕВСКИ, ИМ РЕЧЕ ПРАТЕНИКОТ НА СДСМ АТАНАСОВ НА КОЛЕГИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ВАС ВЕ ИНТЕРЕСИРА САМО АМНЕСТИЈА НА КРИМИНАЛОТ НА ПАРТИЈАТА И СУДБИНАТА НА ГРУЕВСКИ, ИМ РЕЧЕ ПРАТЕНИКОТ НА СДСМ АТАНАСОВ НА КОЛЕГИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби ја прекина расправата по 400 амандмани поднесени од ВМРО-ДПМНЕ, поради непочиту ...
ЗА ИНАЕТ НА ТАЛАТ, ВМРОВЦИТЕ ЈА БОЈКОТИРАА АВСТРИЈА

ЗА ИНАЕТ НА ТАЛАТ, ВМРОВЦИТЕ ЈА БОЈКОТИРАА АВСТРИЈА

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја бојкотираа седницата на собраниската Комисија за европски прашања, на која австриската амбасадорка Ренате Коблер ги презе ...
ПАРТИИТЕ ГО УСОГЛАСИЈА ЕТИЧКИОТ КОДЕКС ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ НА ИЗМЕНИ НА ДЕЛОВНИКОТ, РЕЧЕ ЏАФЕРИ

ПАРТИИТЕ ГО УСОГЛАСИЈА ЕТИЧКИОТ КОДЕКС ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ НА ИЗМЕНИ НА ДЕЛОВНИКОТ, РЕЧЕ ЏАФЕРИ

Текстот на етичкиот кодекс за пратениците е усогласен од сите парламентарни партии. „Текстот е усогласен. Се надевам дека на 11 јуни ќе биде на пле ...
И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗА  ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, СПОРЕН Е САМО ЦЕНЗУСОТ, ВЕЛАТ СОБРАНИСКИ ИЗВОРИ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК

И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, СПОРЕН Е САМО ЦЕНЗУСОТ, ВЕЛАТ СОБРАНИСКИ ИЗВОРИ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК

Од 17 до 19 мај пратеници од власта и од опозицијата во процесот „Жан Моне“, во Охрид ќе дебатираат за донесување на реформските закони кои Европската ...
САМО ЏАФЕРИ ЗНАЕ КАКО ЌЕ ЈА ИЗВЕДЕ СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ

САМО ЏАФЕРИ ЗНАЕ КАКО ЌЕ ЈА ИЗВЕДЕ СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ

Парламентарното мнозинство најавува дека ќе го донесе Законот за употреба на јазиците без да ги разгледа над 35 илјади амандмани кои ВМРО-ДПМНЕ ги има ...
КОМПЛИКАЦИИ СО ОСТАВКИТЕ ВО ДИК, ИЗБОРОТ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ ЌЕ СЕ БЛОКИРА ВО СОБРАНИЕТО

КОМПЛИКАЦИИ СО ОСТАВКИТЕ ВО ДИК, ИЗБОРОТ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ ЌЕ СЕ БЛОКИРА ВО СОБРАНИЕТО

Констатирањето на оставките на осуммина членови на Државната изборна комисија (ДИК) може да се закаже на првата наредна седница на Собранието. За в пе ...
ДО ИДНИОТ ПЕТОК ЌЕ СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ И ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНО ПРАШАЊЕТО, НАЈАВИ ЏАФЕРИ

ДО ИДНИОТ ПЕТОК ЌЕ СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ И ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНО ПРАШАЊЕТО, НАЈАВИ ЏАФЕРИ

Од понеделник, во Собранието ќе продолжи прекинатата расправа за законот за јазиците. Претседателот на Собранието Талат Џафери очекува овие измени да ...
НА ВЛАДАТА И ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ ИМ ПОКАЖАВ КАДЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ОДНОС НА СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НА ВЛАДАТА И ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ ИМ ПОКАЖАВ КАДЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ОДНОС НА СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 ...
СО ФОРМИРАЊЕТО НА ДЕСЕТ ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, ВМРО-ДПМНЕ МОЖЕ ДА БАРА 10 ЧАСА ПАУЗА ДНЕВНО

СО ФОРМИРАЊЕТО НА ДЕСЕТ ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ, ВМРО-ДПМНЕ МОЖЕ ДА БАРА 10 ЧАСА ПАУЗА ДНЕВНО

Со формирањето на 10 пратенички групи од пратеници на опозициската коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, од денес опозицијата до ...
1 2 3 20 / 28 НАПИСИ