Таг: дезинфекција

1 2 10 / 19 НАПИСИ
„АЛКАЛОИД“ ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА НА ПАЗАРОТ СЕ ПОЈАВИЈА ФАЛСИФИКАТИ НА СРЕДСТВАТА ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ЕКОСАЛ И ДЕЗИНТАЛ

„АЛКАЛОИД“ ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА НА ПАЗАРОТ СЕ ПОЈАВИЈА ФАЛСИФИКАТИ НА СРЕДСТВАТА ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ЕКОСАЛ И ДЕЗИНТАЛ

„Алкалоид АД Скопје“ предупреди дека на пазарот се појавија производи кои се фалсификати на средствата за дезинфекција Ecosal® и Dezintal®, кои се заш ...
КРИВИЧНИОТ СУД ВО ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ЌЕ СУДИ 39 НАЈИТНИ ПРЕДМЕТИ, ОТКАКО ВЛАДАТА ГИ ЗАМРЗНА РОКОВИТЕ ЗА ЗАСТАРУВАЊЕ НА ОСТАНАТИТЕ

КРИВИЧНИОТ СУД ВО ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ЌЕ СУДИ 39 НАЈИТНИ ПРЕДМЕТИ, ОТКАКО ВЛАДАТА ГИ ЗАМРЗНА РОКОВИТЕ ЗА ЗАСТАРУВАЊЕ НА ОСТАНАТИТЕ

Во Кривичниот суд од денеска па до неодреден датум, ќе се судат само предмети во кои еден или повеќе обвинети имаат мерка притвор или куќен притвор, п ...
ДЕЗИНФИЦИРАЈТЕ ГИ РАЦЕТЕ ПРЕД ДА ВЛЕЗЕТЕ ВО КОЛА

ДЕЗИНФИЦИРАЈТЕ ГИ РАЦЕТЕ ПРЕД ДА ВЛЕЗЕТЕ ВО КОЛА

„Останете дома“ е најчестиот совет што медицинските лица го даваат за заштита од коронавирусот. Властите препорачуваат да не се патува без поголема по ...
СЕ ДЕЗИНФИЦИРА ЦЕЛА БИТОЛА, СЕ ПРСКААТ И ЗГРАДИТЕ

СЕ ДЕЗИНФИЦИРА ЦЕЛА БИТОЛА, СЕ ПРСКААТ И ЗГРАДИТЕ

Во Битола се спроведува голема акција за дезинфекција на сите јавни површини, коловози, пазари, паркинзи, како и влезовите и скалите од колетивните зг ...
ВО ПРИЛЕП ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА СЕКОЕ ВОЗИЛО, ОД УТРЕ СЕ ЗАТВОРА ГРАДСКИОТ ПАЗАР, ПО ДВАТА СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС  

ВО ПРИЛЕП ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА СЕКОЕ ВОЗИЛО, ОД УТРЕ СЕ ЗАТВОРА ГРАДСКИОТ ПАЗАР, ПО ДВАТА СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС  

Општина Прилеп ги заостри превентивните мерки во борбата со коронавирусот, откако денес беа потврдени првите два позитивни случаи на болни во градот.  ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МОГИЛА СО МЕХАНИЗАЦИЈА СЕ ВКЛУЧИЈА ВО ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА УЛИЦИТЕ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МОГИЛА СО МЕХАНИЗАЦИЈА СЕ ВКЛУЧИЈА ВО ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА УЛИЦИТЕ

Земјоделците од Општина Могила доброволно со сопствена механизација се вклучија во дезинфекција на улиците во населените места за заштита од корнавиру ...
ГО ДЕЗИНФИЦИРАМЕ СКОПЈЕ, НО ТОА НЕ ЗНАЧИ ГРАЃАНИТЕ СЕГА ДА ИЗЛЕЗАТ НА ПРОШЕТКА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ГО ДЕЗИНФИЦИРАМЕ СКОПЈЕ, НО ТОА НЕ ЗНАЧИ ГРАЃАНИТЕ СЕГА ДА ИЗЛЕЗАТ НА ПРОШЕТКА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Екипи и механизација на јавните претпријатија на Град Скопје заедно со Бригадата за противпожарна заштита денеска го дезинфицираат Скопје. Со средства ...
СЕ ДЕЗИНФИЦИРААТ ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ ВО КУМАНОВО

СЕ ДЕЗИНФИЦИРААТ ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ ВО КУМАНОВО

Екипите на ЈП „Чистота и зеленило“ од Куманово интензивно работат на дезинфекција на јавните површини во градот, каде фреквенцијата на луѓе е голема и ...
ВО ВЕЛЕС СЕ РАСЧИСТУВААТ ДИВИ ДЕПОНИИ И СЕ ДЕЗИНФИЦИРААТ ЈАВНИ ПОВРШИНИ

ВО ВЕЛЕС СЕ РАСЧИСТУВААТ ДИВИ ДЕПОНИИ И СЕ ДЕЗИНФИЦИРААТ ЈАВНИ ПОВРШИНИ

Локалната власт спроведува вонредно чистење на повеќе диви депонии во Велес и дезинфекција на јавните површини како превентива од коронавирусот. Досег ...
АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ ОД ДЕНЕСКА СО НАМАЛЕН ВОЗЕН РЕД, „ВОДОВОД“ НЕМА ДА ИСКЛУЧУВА ЗА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ

АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ ОД ДЕНЕСКА СО НАМАЛЕН ВОЗЕН РЕД, „ВОДОВОД“ НЕМА ДА ИСКЛУЧУВА ЗА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ

Од денеска, автобусите на ЈСП „Скопје“ и приватните превозници ќе возат според саботниот возен ред односно автобуси ќе има поретко. Оваа одлука од пре ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ