Таг: Договор од Пржино

1 2 3 7 10 / 61 НАПИСИ
САД ОЧЕКУВААТ ОД НОВАТА ВЛАДА ДА ГО СПРОВЕДЕ ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО

САД ОЧЕКУВААТ ОД НОВАТА ВЛАДА ДА ГО СПРОВЕДЕ ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО

САД ја поздрави одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да му го додели мандатот на Зоран Заев и од новата влада очекува целосна имплементација на Дого ...
САД ПОБАРА ДА ОДГОВАРААТ ОНИЕ ШТО ГО НАРЕДИЛЕ ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД ВО СОБРАНИЕТО

САД ПОБАРА ДА ОДГОВАРААТ ОНИЕ ШТО ГО НАРЕДИЛЕ ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД ВО СОБРАНИЕТО

Американската мисија при ОБСЕ побара од властите во Македонија да преземат чекори да ја обезбедат сигурноста на сите пратеници, темелно да го истражат ...
ВМРО-ДПМНЕ СЕ СПРЕМА ЗА НОВО ПРЖИНО, ГРУЕВСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ВЕТУВАЊЕТО ПРЕД ДИК

ВМРО-ДПМНЕ СЕ СПРЕМА ЗА НОВО ПРЖИНО, ГРУЕВСКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ВЕТУВАЊЕТО ПРЕД ДИК

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски најави дека партијата подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, со што практично ...
ШТО Е ДОГОВОРЕНО ВО ПРЖИНО, ТРЕБА ДА СЕ ОСТВАРИ, ПОРАЧА БЕЈЛИ

ШТО Е ДОГОВОРЕНО ВО ПРЖИНО, ТРЕБА ДА СЕ ОСТВАРИ, ПОРАЧА БЕЈЛИ

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли кажа дека договореното од Пржино останува добра основа за надминување на политичката криза во земјата. ...
ТРАЈАНОВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЧЕТИРИТЕ ПРЖИНСКИ ПАРТИИ ПАК ЌЕ ГИ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

ТРАЈАНОВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЧЕТИРИТЕ ПРЖИНСКИ ПАРТИИ ПАК ЌЕ ГИ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ

Пратеникот и лидер на Демократски сојуз Павле Трајанов денеска изјави дека слушнал коментари дека четирите партии, потписнички на Договорот од Пржино, ...
САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

Претставници на Американската амбасада во Македонија интензивно се среќаваат со другите политички партии на Албанците, откако пратениците на ДУИ и ДПА ...
ЕУ БАРА СИТЕ ПАРТИИ ДА ГО ПОДДРЖАТ СЈО

ЕУ БАРА СИТЕ ПАРТИИ ДА ГО ПОДДРЖАТ СЈО

Делегацијата на Европската Унија во Скопје денеска повторно ги повика потписниците на Договорот од Пржино да се придржуваат до договорот и да ја поддр ...
УБК ЦЕЛА ГОДИНА КРИЕ ОД СОБРАНИЕТО СО КОЈА ОПРЕМА ПРИСЛУШУВА

УБК ЦЕЛА ГОДИНА КРИЕ ОД СОБРАНИЕТО СО КОЈА ОПРЕМА ПРИСЛУШУВА

Една година Собраниската комисија за контрола на работата на УБК не ги добива информациите, кои писмено ги побарала да ѝ се достават, за да може да из ...
ГЕРМАНИЈА ГО ПОЗДРАВИ ДОГОВОРОТ И ПОРАЧА СЈО НЕПРЕЧЕНО ДА РАБОТИ

ГЕРМАНИЈА ГО ПОЗДРАВИ ДОГОВОРОТ И ПОРАЧА СЈО НЕПРЕЧЕНО ДА РАБОТИ

Министерот за надворешни работи на Германија Франк Валтер Штајнмаер го поздрави договорот за одржување предвремени избори во Македонија и порача дека ...
СЈО ОСТАНУВА ДА ЛЕБДИ НАД ДОГОВОРОТ ЗА ИЗБОРИ

СЈО ОСТАНУВА ДА ЛЕБДИ НАД ДОГОВОРОТ ЗА ИЗБОРИ

Уставниот суд досега не се произнесе за уставноста на Законот за Специјалното јавно обвинителство, иако во договорот од 20 јули лидерите на 4-те најго ...
1 2 3 7 10 / 61 НАПИСИ