Таг: Драган Тевдовски

1 6 7 879 / 79 НАПИСИ
СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ, ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГЛАСАШЕ

СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ, ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГЛАСАШЕ

На денешната пленарна седница пратениците со 61 глас „за“ и два гласа „против“ го усвоија ребалансот на буџетот. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ иако учеств ...
СТУДЕНТКАТА ЈОВАНА ЌЕ ГО ПОЕДНОСТАВУВА ПРОФЕСОРОТ ТЕВДОВСКИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

СТУДЕНТКАТА ЈОВАНА ЌЕ ГО ПОЕДНОСТАВУВА ПРОФЕСОРОТ ТЕВДОВСКИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

Ќе добивате утрешни, а не вчерашни вести, вели Јована Аврамовска, која ја замени водителската улога во „Фчерашни“, со портпаролската во Министерството ...
ЗДРАВСТВЕНИТЕ УСТАНОВИ ДОЛЖАТ 52 МИЛИОНИ ЕВРА, КУЛТУРНИТЕ ИНСТИТУЦИИ 40 МИЛИОНИ

ЗДРАВСТВЕНИТЕ УСТАНОВИ ДОЛЖАТ 52 МИЛИОНИ ЕВРА, КУЛТУРНИТЕ ИНСТИТУЦИИ 40 МИЛИОНИ

На крајот на мај државните институции имале неплатени обврски од 363 милиони евра. Министерството за финансии ги собрало податоците од буџетските кори ...
НЕ СЕ ДАВААТ ПАРИ ЗА СПОМЕНИЦИ, ФАСАДИ, ТУКУ ЗА ПРОДУКТИВНИ МЕРКИ, ИМ ОБЈАСНИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ЗА РЕБАЛАНСОТ

НЕ СЕ ДАВААТ ПАРИ ЗА СПОМЕНИЦИ, ФАСАДИ, ТУКУ ЗА ПРОДУКТИВНИ МЕРКИ, ИМ ОБЈАСНИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ЗА РЕБАЛАНСОТ

Обвинувањето за партиски вработувања е една од главните точки во дискусиите на пратениците од опозицијата по ребалансот на Буџетот во собраниската ком ...
ВЛАСТА САМА СИ КРАТИ ОД КОМОДИТЕТОТ СО РЕБАЛАНСОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

ВЛАСТА САМА СИ КРАТИ ОД КОМОДИТЕТОТ СО РЕБАЛАНСОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

Скрати ли ребалансот од комодитетот на власта, за да се обезбедат пари за нови мерки за поддршка на граѓаните и фирмите, како што тврди министерот за ...
„ТИШИНА МОЛАМ!“ ИМ НАЦРТА ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ДОВИКУВААТ ОД МЕСТО

„ТИШИНА МОЛАМ!“ ИМ НАЦРТА ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ДОВИКУВААТ ОД МЕСТО

Претседателот на Собранието Талат Џафери се обиде на денешната седница со цртеж на кој на англиски пишува „Тишина молам!“ да ги замолчи пратениците ко ...
МИНИМАЛНА ПЛАТА ОД 200 ЕВРА ОД СЕПТЕМВРИ, НАЈАВИ ТЕВДОВСКИ

МИНИМАЛНА ПЛАТА ОД 200 ЕВРА ОД СЕПТЕМВРИ, НАЈАВИ ТЕВДОВСКИ

Министерот за финансии Драган Тевдовски вели дека минималната плата од 12.000 денари ќе почне да се исплаќа од септември годинава. Тој кажа дека Влада ...
ЕВРООБВРЗНИЦА НЕМА ДА ИМА ПРЕД РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ, А МОЖЕ И ВООПШТО ДА НЕМА, КАЖА ТЕВДОВСКИ

ЕВРООБВРЗНИЦА НЕМА ДА ИМА ПРЕД РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ, А МОЖЕ И ВООПШТО ДА НЕМА, КАЖА ТЕВДОВСКИ

Министерот за финансии Драган Тевдовски кажа дека Владата нема да издаде еврообврзница пред да се направи ребаланс на буџетот и додаде дека е можно во ...
ВО МАКЕДОНИЈА 445.000 ЛУЃЕ ЈАДАТ ЕДВАЈ ЕДНАШ ДНЕВНО

ВО МАКЕДОНИЈА 445.000 ЛУЃЕ ЈАДАТ ЕДВАЈ ЕДНАШ ДНЕВНО

Oколу 445.000 граѓани имат проблем да обезбедат храна и во просек имаат по еден оброк во денот. Во исто време, се фрла помеѓу 4.500 и 6.500 тони храна ...
1 6 7 879 / 79 НАПИСИ