Таг: Еди Рама

1 3 4 546 / 46 НАПИСИ
ДРАГ ПРЕТСЕДАТЕЛЕ, БЕЗ АЛБАНЦИ НЕМА МАКЕДОНИЈА, МУ ТВИТНА РАМА НА ИВАНОВ

ДРАГ ПРЕТСЕДАТЕЛЕ, БЕЗ АЛБАНЦИ НЕМА МАКЕДОНИЈА, МУ ТВИТНА РАМА НА ИВАНОВ

Албанскиот премиер Еди Рама преку Твитер му се обрати на претседателот Ѓорге Иванов и му порача дека без Албанци нема Македонија, откако Иванов одби д ...
ПЛАТФОРМАТА НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ Е ЗА ПРАВАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ, НЕ ЗА ФОТЕЛЈИ, ПОРАЧА РАМА

ПЛАТФОРМАТА НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ Е ЗА ПРАВАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ, НЕ ЗА ФОТЕЛЈИ, ПОРАЧА РАМА

Албанскиот премиер Еди Рама ја нарече историска заедничка платформа на албанските партии во Македонија, ДУИ, Беса и Алијанса за Албанците, за преговор ...
ПАРТИИТЕ НА АЛБАНЦИТЕ УТРЕ ТРЕБА ДА ЈА ОБЈАВАТ ПЛАТФОРМАТА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА НОВА ВЛАДА

ПАРТИИТЕ НА АЛБАНЦИТЕ УТРЕ ТРЕБА ДА ЈА ОБЈАВАТ ПЛАТФОРМАТА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА НОВА ВЛАДА

Партиите на Албанците во Македонија утре треба да ја објават заедничката платформа за преговори за состав на новата Влада, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.М ...

ТЕЛЕШКИ БИФТЕК

1 Кога го слушам лидерот на ДУИ Али Ахмети како раскажува приказни дека во новата Влада ќе влезат само ако бидат задоволени потребите на Албанците, ве ...
ДОКУМЕНТОТ ОД ТИРАНА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛАДА, ВЕЛИ АХМЕТИ

ДОКУМЕНТОТ ОД ТИРАНА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛАДА, ВЕЛИ АХМЕТИ

Политичките партии на Албанците во Македонија ќе изготват документ во кој ќе бидат содржани барањатa кои се од интерес на Албанците во Македонија, изј ...
РАМА СО ОБАМА ВО ВАРШАВА, ЃОЛЕ НА ИВАНДЕН ВО СЛЕПЧЕ

РАМА СО ОБАМА ВО ВАРШАВА, ЃОЛЕ НА ИВАНДЕН ВО СЛЕПЧЕ

Премиерот на Албанија Еди Рама вчера на својот Фејсбук профил објави самослик со претседателот на САД Барак Обама, направен за време на Самитот на НАТ ...
1 3 4 546 / 46 НАПИСИ