Таг: експлозивна направа

ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ФРЛЕНА ВО КУЌА НА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ВО КИЧЕВО

ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ФРЛЕНА ВО КУЌА НА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ВО КИЧЕВО

Експлозивна направа била фрлена во куќата на јавен обвинител од Обвинителството во Кичево, при што дошло до експлозија и пожар. Од пожарот кој избувна ...
ПОРАНЕШЕН СТРИПТИЗЕР, ДИЏЕЈ И ГОЛЕМ ФАН НА ТРАМП Е ЛИЦЕТО КОЕ СО БОМБА ИМ СЕ ЗАКАНИ НА ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И ДЕ НИРО

ПОРАНЕШЕН СТРИПТИЗЕР, ДИЏЕЈ И ГОЛЕМ ФАН НА ТРАМП Е ЛИЦЕТО КОЕ СО БОМБА ИМ СЕ ЗАКАНИ НА ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И ДЕ НИРО

Сезар Сајок е аматерски бодибилдер и поранешен стриптизер, осаменик со дебело полициско досие, кој малку се интересирал за политика пред Доналд Трамп ...
НА ФЛОРИДА УАПСЕНО ЛИЦЕТО КОЕ ИСПРАТИ ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ДО ДЕСЕТИНА КРИТИЧАРИ НА ТРАМП

НА ФЛОРИДА УАПСЕНО ЛИЦЕТО КОЕ ИСПРАТИ ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ДО ДЕСЕТИНА КРИТИЧАРИ НА ТРАМП

Едно лице е уапсено во врска со експлозивните направи што изминативе денови им беа испратени на десетина високи демократи и други критичари на Доналд ...
СОМНИТЕЛЕН ПАКЕТ ИСПРАТЕН И ДО РОБЕРТ ДЕ НИРО

СОМНИТЕЛЕН ПАКЕТ ИСПРАТЕН И ДО РОБЕРТ ДЕ НИРО

Сомнителен пакет сличен на оние што се испратени во Си-Ен-Ен и до високи демократски функционери стигнал и на адресата на ресторанот во Њујорк, што е ...
ИСТОТО ЛИЦЕ ГИ ИСПРАТИЛО ЕКСПЛОЗИВНИТЕ НАПРАВИ ДО ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И СИ-ЕН-ЕН, ОТКРИЕНИ И НОВИ, ОБЈАВИ ЊУЈОРШКАТА ПОЛИЦИЈА

ИСТОТО ЛИЦЕ ГИ ИСПРАТИЛО ЕКСПЛОЗИВНИТЕ НАПРАВИ ДО ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И СИ-ЕН-ЕН, ОТКРИЕНИ И НОВИ, ОБЈАВИ ЊУЈОРШКАТА ПОЛИЦИЈА

Шефот на противтерористичкиот оддел на њујоршката полиција изјави дека експлозивната направа пронајдена во седиштето на Си-Ен-Ен во Њујорк била испрат ...
ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ИСПРАТЕНИ ДО БАРАК ОБАМА И ХИЛАРИ КЛИНТОН, МЕТА БИЛ И СИ-ЕН-ЕН

ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ИСПРАТЕНИ ДО БАРАК ОБАМА И ХИЛАРИ КЛИНТОН, МЕТА БИЛ И СИ-ЕН-ЕН

Експлозивни направи биле испратени до Барак Обама и Хилари Клинтон, потврди американската Тајна служба. Ова доаѓа само два дена откако писмо бомба ...
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ПОСТАВИ БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ПОСТАВИ БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

Основното јавно обвинителство Скопје повело постапка и побарало притвор од 30 дена што бил одобрен за Л.Ј., кој оставил експлозивна направа во Собрани ...
ОБВИНИТЕЛОТ ГО ПУШТИЛ НА СЛОБОДА СКОПЈАНЕЦОТ ШТО ПОСТАВИ БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

ОБВИНИТЕЛОТ ГО ПУШТИЛ НА СЛОБОДА СКОПЈАНЕЦОТ ШТО ПОСТАВИ БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

Експлозивната направа под едно од бироата во споените канцеларии број 116 и 118 во Собранието, на 27 април за време на насилствата во законодавниот до ...
ТАТКОТО НА МИЛОШОСКИ НАШОЛ ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО СВОЈАТА КУЌА

ТАТКОТО НА МИЛОШОСКИ НАШОЛ ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО СВОЈАТА КУЌА

Таткото на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски во своjата куќа во селото Ижиште, Македонски брод, вчера пронашол експлозивна направа, потврди ...
ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НАШЛО ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО СОБРАНИЕТО

ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НАШЛО ЕКСПЛОЗИВНА НАПРАВА ВО СОБРАНИЕТО

Собраниското обезбедување попладнево пронашло импровизирана експлозивна направа во ходник во парламентот. Од МВР велат дека станува збор за петарда со ...
10 / 10 НАПИСИ