Таг: епидемија

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
СВЕТОТ СЕ БЛИЖИ КОН ЕДЕН МИЛИОН МРТВИ ОД КОВИД-19, СЗО ВЕЛИ ДЕКА БРОЈКАТА МОЖЕ ДА СЕ УДВОИ ДО ПОЈАВАТА НА ВАКЦИНА

СВЕТОТ СЕ БЛИЖИ КОН ЕДЕН МИЛИОН МРТВИ ОД КОВИД-19, СЗО ВЕЛИ ДЕКА БРОЈКАТА МОЖЕ ДА СЕ УДВОИ ДО ПОЈАВАТА НА ВАКЦИНА

Светската здравствена организација предупреди дека бројот на заразени и хоспитализирани со ковид-19 е во пораст во Европа, додека светот се ближи кон ...
САД ЈА НАДМИНАА БРОЈКАТА ОД 200.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

САД ЈА НАДМИНАА БРОЈКАТА ОД 200.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

САД станаа прва земја со повеќе од 200.000 починати од ковид-19, објави универзитетот Џонс Хопкинс. Повеќе од 6,8 милиони жители на САД досега се зара ...
ОЛЕСНУВАЊЕТО НА КОРОНАМЕРКИТЕ БЕШЕ ГРЕШКА, НО И МЕНЕ МЕ ПОНЕСЕ ЛЕТОТО, ПРИЗНА ЧЕШКИОТ ПРЕМИЕР БАБИШ

ОЛЕСНУВАЊЕТО НА КОРОНАМЕРКИТЕ БЕШЕ ГРЕШКА, НО И МЕНЕ МЕ ПОНЕСЕ ЛЕТОТО, ПРИЗНА ЧЕШКИОТ ПРЕМИЕР БАБИШ

Чешкиот премиер Андреј Бабиш призна дека олеснувањето на коронамерките преку летото било грешка и додаде дека епидемијата се враќа. Тој ѝ се обрати ...
МОЖНО Е ДА СЕ ОДЛОЖИ НАСТАВАТА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ПРВО ДО ТРЕТО ОДДЕЛНИЕ, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

МОЖНО Е ДА СЕ ОДЛОЖИ НАСТАВАТА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ПРВО ДО ТРЕТО ОДДЕЛНИЕ, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1 октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, кажа денеска во Собранието министер ...
ПОЛОВИНА ОД РЕДОВНО ЗАПИШАНИТЕ ДЕЦА ЌЕ ОДАТ ВО ГРАДИНКА ОД СЕПТЕМВРИ, ПРИЈАВИЛЕ РОДИТЕЛИТЕ

ПОЛОВИНА ОД РЕДОВНО ЗАПИШАНИТЕ ДЕЦА ЌЕ ОДАТ ВО ГРАДИНКА ОД СЕПТЕМВРИ, ПРИЈАВИЛЕ РОДИТЕЛИТЕ

Половина од запишаните деца во градинките низ земјава, родителите ги пријавиле дека имаат потреба за згрижување од септември кога се најавува нивно по ...
4.000 ПОВИЦИ НА ТЕЛЕФОНСКИТЕ ЛИНИИ ЗА ПСИХОЛОШКА ПОДДРШКА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

4.000 ПОВИЦИ НА ТЕЛЕФОНСКИТЕ ЛИНИИ ЗА ПСИХОЛОШКА ПОДДРШКА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Од почетокот на епидемијата на ковид-19 досега, на Клиниката за психијатрија се реализирани 4.000 телефонски повици од граѓани кои имале потреба од пс ...
ВИЕТНАМ ГО ПРИЈАВИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

ВИЕТНАМ ГО ПРИЈАВИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

Виетнам го пријави првиот смртен случај од ковид-19 досега, откако со месеци спроведуваше ефективна политика во справувањето со епидемијата. Државните ...
ГЕРМАНЦИТЕ СТАНАА НЕСОВЕСНИ, МОЖЕБИ СМЕ НА ПОЧЕТОКОТ НА ВТОР БРАН, КАЖАА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ ПО ПОСЛЕДНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

ГЕРМАНЦИТЕ СТАНАА НЕСОВЕСНИ, МОЖЕБИ СМЕ НА ПОЧЕТОКОТ НА ВТОР БРАН, КАЖАА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ ПО ПОСЛЕДНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Шефот на германскиот институт „Роберт Кох“, Лотар Вилер, изјави дека е многу загрижен за порастот на бројот на нови случаи на коронавирус во земјата. ...
ЦРНА ГОРА ПАК ПРОГЛАСИ ЕПИДЕМИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ, БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ШЕСТ ПАТИ ПОГОЛЕМ ОТКОЛКУ ВО ПРВИОТ БРАН

ЦРНА ГОРА ПАК ПРОГЛАСИ ЕПИДЕМИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ, БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ШЕСТ ПАТИ ПОГОЛЕМ ОТКОЛКУ ВО ПРВИОТ БРАН

Црна Гора повторно прогласи епидемија на коронавирусот, откако во изминатиот период драстично се зголеми бројот на заразени. Таа беше прва земја во ...
ЗИМСКИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУСОТ БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ ПОЛОШ ОД ПРВИОТ, ВЕЛАТ БРИТАНСКИ НАУЧНИЦИ

ЗИМСКИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУСОТ БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ ПОЛОШ ОД ПРВИОТ, ВЕЛАТ БРИТАНСКИ НАУЧНИЦИ

Велика Британија би можела да има уште 120.000 смртни случаи од коронавирус во вториот бран на заразата оваа зима, велат научниците. Правејќи „разу ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ