Таг: евакуација

1 7 8 9 10 90 / 92 НАПИСИ
ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ ВОН КОНТРОЛА, СЕ ЕВАКУИРААТ ДВА ГРАДА

ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ ВОН КОНТРОЛА, СЕ ЕВАКУИРААТ ДВА ГРАДА

Околу 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови, откако властите признаа дека пожарите што беснеат низ Јужна Калифорнија се надвор од кон ...
ПОЖАРИ БЕСНЕАТ НИЗ СЕВЕРНА КАЛИФОРНИЈА, НАЈМАЛКУ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ

ПОЖАРИ БЕСНЕАТ НИЗ СЕВЕРНА КАЛИФОРНИЈА, НАЈМАЛКУ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ

Пожар што се шири со голема брзина однесе најмалку десет животи во северна Калифорнија, при што се уништени повеќе 1.500 домови и други објекти. Најт ...
ВО МОСКВА НОВИ 130 ЛАЖНИ ПОВИЦИ ЗА БОМБА, ЕВАКУИРАНИ НАД 100.000 ЛУЃЕ

ВО МОСКВА НОВИ 130 ЛАЖНИ ПОВИЦИ ЗА БОМБА, ЕВАКУИРАНИ НАД 100.000 ЛУЃЕ

Над 100.000 луѓе се евакуирани денеска од повеќе локации во Москва, поради 130 лажни повици за бомба. Евакуирани се шопинг центри, училишта, железничк ...
НА ФЛОРИДА СЕ ЕВАКУИРААТ И ДЕЛФИНИ И ЦЕЛИ ЗООЛОШКИ ГРАДИНИ

НА ФЛОРИДА СЕ ЕВАКУИРААТ И ДЕЛФИНИ И ЦЕЛИ ЗООЛОШКИ ГРАДИНИ

Наредбата за евакуација, што беше објавена за делови на Флорида во пресрет на налетот на ураганот Ирма, не се однесуваше само на луѓето. Засолниште мо ...
КАТАСТРОФАЛНА ПОПЛАВА ГО ПОГОДИ ХЈУСТОН, ИЛЈАДНИЦИ ГИ НАПУШТИЈА ДОМОВИТЕ

КАТАСТРОФАЛНА ПОПЛАВА ГО ПОГОДИ ХЈУСТОН, ИЛЈАДНИЦИ ГИ НАПУШТИЈА ДОМОВИТЕ

Остатоците од ураганот Харви предизвикаа опасни поплави во четвртиот најголем град во САД Хјустон и илјадници луѓе беа принудени да се качат на покрив ...
ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ ПОЖАР НА ФРАНЦУСКАТА РИВИЕРА

ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ ПОЖАР НА ФРАНЦУСКАТА РИВИЕРА

Големиот пожар во јужна Франција принуди над 10.000 луѓе да ги напуштат своите домови преку ноќ. Стотици пожарникари се распоредени за да се справат с ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ИЗВЛЕЧЕНИ ОД СОБРАНИЕТО СО ОКЛОПНИ ВОЗИЛА

ПРАТЕНИЦИТЕ ИЗВЛЕЧЕНИ ОД СОБРАНИЕТО СО ОКЛОПНИ ВОЗИЛА

И последните пратеници пред малку беа извлечени од Собранието со оклопни транспортери на полицијата, јавија репортерите на САКАМДАКАЖАМ.МК. Неколку ...
СПРЕЈ ЗА САМООДБРАНА СО СОЛЗАВЕЦ ГО ЕВАКУИРАШЕ АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ

СПРЕЈ ЗА САМООДБРАНА СО СОЛЗАВЕЦ ГО ЕВАКУИРАШЕ АЕРОДРОМОТ ВО ХАМБУРГ

Германските служби за итни ситуации привремено го евакуираа аеродромот во Хамбург денеска и им беше пружена помош на 70 луѓе откако во зградата беше п ...
ЕВАКУИРАНИ 45.000 ЖИТЕЛИ НА ГРАД ВО ГЕРМАНИЈА ПОРАДИ НЕЕКСПЛОДИРАНА БОМБА ОД 1944 ГОДИНА

ЕВАКУИРАНИ 45.000 ЖИТЕЛИ НА ГРАД ВО ГЕРМАНИЈА ПОРАДИ НЕЕКСПЛОДИРАНА БОМБА ОД 1944 ГОДИНА

Илјадници луѓе од јужниот град Аусгбург морале да ги остават своите подароци под елките откако во божикното утро беа присилени да се евакуираат, затоа ...
ЦИВИЛИТЕ И БУНТОВНИЦИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ ОД АЛЕП

ЦИВИЛИТЕ И БУНТОВНИЦИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ ОД АЛЕП

Сириските воени претставници денеска соопштија дека се направени сите подготовки и оти евакуацијата на цивили и на бунтовници од Алеп може да почне во ...
1 7 8 9 10 90 / 92 НАПИСИ