Таг: Формула 1

СИНОТ НА МИХАЕЛ ШУМАХЕР ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ФОРМУЛА 1 СЛЕДНАТА ГОДИНА

СИНОТ НА МИХАЕЛ ШУМАХЕР ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ФОРМУЛА 1 СЛЕДНАТА ГОДИНА

Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел, ќе дебитира во Формула 1 следната сезона како возач за американскиот тим Хас. Оттаму потвр ...
ЛУИС ХАМИЛТОН НА ЧЕКОР ДО ШУМАХЕР ОТКАКО ЈА ОСВОИ ШЕСТАТА ТИТУЛА ВО ФОРМУЛА 1

ЛУИС ХАМИЛТОН НА ЧЕКОР ДО ШУМАХЕР ОТКАКО ЈА ОСВОИ ШЕСТАТА ТИТУЛА ВО ФОРМУЛА 1

Луис Хамилтон дојде на чекор до рекордот на Михаел Шумахер откако ја освои шестата титула во Светското првенство во Формула 1. Британецот стана вто ...
ЛЕГЕНДАТА НА ФОРМУЛА 1 НИКИ ЛАУДА ПОЧИНА НА 70 ГОДИНИ

ЛЕГЕНДАТА НА ФОРМУЛА 1 НИКИ ЛАУДА ПОЧИНА НА 70 ГОДИНИ

Трикратниот светски првак во Формула 1 и една од најпрепознатливите фигури во автомобилистичкиот спорт Ники Лауда почина на 70 години. Легендарниот Ав ...
ШЕФОТ НА ФОРМУЛА 1 ЧАРЛИ ВАЈТИНГ ПОЧИНА ДЕН ПРЕД СТАРТОТ НА НОВАТА СЕЗОНА

ШЕФОТ НА ФОРМУЛА 1 ЧАРЛИ ВАЈТИНГ ПОЧИНА ДЕН ПРЕД СТАРТОТ НА НОВАТА СЕЗОНА

Чарли Вајтинг, шефот на Формула 1 во рамките на Меѓународната автомобилистичка федерација и еден од највлијателните луѓе во спортот, ненадејно почина ...
РОБЕРТ КУБИЦА СЕ ВРАЌА ВО ФОРМУЛА 1 ОСУМ ГОДИНИ ОТКАКО ЗА МАЛКУ НЕ ОСТАНА БЕЗ ДЕСНАТА РАКА

РОБЕРТ КУБИЦА СЕ ВРАЌА ВО ФОРМУЛА 1 ОСУМ ГОДИНИ ОТКАКО ЗА МАЛКУ НЕ ОСТАНА БЕЗ ДЕСНАТА РАКА

Роберт Кубица ќе направи неверојатен камбек во Формула 1 следната сезона, осум години откако речиси загина во несреќа на рели трка. Триесет и тригодиш ...
ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС НАПАДНАТ СО ПИШТОЛИ НА УЛИЦА ВО САО ПАУЛО

ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС НАПАДНАТ СО ПИШТОЛИ НА УЛИЦА ВО САО ПАУЛО

Членови на шампионскиот тим во Формула 1, Мерцедес, изјавија дека биле цел на вооружен грабеж, кога си заминувале од тренингот на патеката Интерлагос, ...
ХАМИЛТОН СЕ ИЗРАМНИ СО ПРОСТ И ФЕТЕЛ СО ЧЕТВРТАТА ТИТУЛА ВО ФОРМУЛА 1

ХАМИЛТОН СЕ ИЗРАМНИ СО ПРОСТ И ФЕТЕЛ СО ЧЕТВРТАТА ТИТУЛА ВО ФОРМУЛА 1

Луис Хамилтон (Мерцедес) ја освои четвртата титула светски првак во Формула 1, иако заврши на деветтото место на трката за Големата награда на Мексико ...
ЛАУДА ОД ГЕВГЕЛИЈА НАЈАВИ ПОБРЗИ БОЛИДИ ВО ФОРМУЛА 1 СЛЕДНАТА СЕЗОНА

ЛАУДА ОД ГЕВГЕЛИЈА НАЈАВИ ПОБРЗИ БОЛИДИ ВО ФОРМУЛА 1 СЛЕДНАТА СЕЗОНА

Прославениот Формула 1 возач Ники Лауда вели дека следната година болидите ќе бидат многу побрзи и потешки за управување поради воведувањето нови прав ...
ШУМАХЕР СЕ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА ОДИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕ

ШУМАХЕР СЕ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА ОДИ, ОТКРИ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕ

Адвокатот на Михаел Шумахер кажа во суд во Германија дека поранешниот светски шампион во Формула 1 „не може да оди“ по неговата скијачка несреќа. Ф ...
9 / 9 НАПИСИ