Таг: градоначалник

1 2 3 31 10 / 304 НАПИСИ
ПОСТОЈАНО ЕДНИ ИСТИ ЛУЃЕ МИСТЕРИОЗНО ПРИЈАВУВААТ КАСНУВАЊА ОД КУЧЕ ВО ВЕЛЕС, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕ СОМНЕВА ВО ОРГАНИЗИРАНА ШЕМА ЗА ДОБИВАЊЕ ОТШТЕТА

ПОСТОЈАНО ЕДНИ ИСТИ ЛУЃЕ МИСТЕРИОЗНО ПРИЈАВУВААТ КАСНУВАЊА ОД КУЧЕ ВО ВЕЛЕС, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕ СОМНЕВА ВО ОРГАНИЗИРАНА ШЕМА ЗА ДОБИВАЊЕ ОТШТЕТА

Во првите три месеци од годинава во Велес се регистрирани 44 каснувања од  куче, велат податоците на СВР Велес и на Општа Болница Велес. Лани во Полиц ...
ПУКАНО ОД АВТОМАТСКО ОРУЖЈЕ КОН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА АРАЧИНОВО РИДВАН ИБРАИМИ, РАНЕТ ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

ПУКАНО ОД АВТОМАТСКО ОРУЖЈЕ КОН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА АРАЧИНОВО РИДВАН ИБРАИМИ, РАНЕТ ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО

Додека шетал на отворено, денеска непознат сторител пукал кон градоначалникот на Арачиново Ридван Ибраими од ДУИ. Инцидентот се случил во Арачиново ...
„КЕПС МАУНТ ГРУП“ ПОДНЕСЕ ЖАЛБА НА ОДЛУКАТА ОД ОПШТИНА ВЕЛЕС ДА НЕ Ѝ ДАДЕ „Б“ ЕКОЛОШКА ДОЗВОЛА, ВЕЛАТ АКО ЈА ДОБИЕ ЌЕ ЈА ИЗНЕСЕ ЗГУРАТА ВО НАЈКУС МОЖЕН РОК

„КЕПС МАУНТ ГРУП“ ПОДНЕСЕ ЖАЛБА НА ОДЛУКАТА ОД ОПШТИНА ВЕЛЕС ДА НЕ Ѝ ДАДЕ „Б“ ЕКОЛОШКА ДОЗВОЛА, ВЕЛАТ АКО ЈА ДОБИЕ ЌЕ ЈА ИЗНЕСЕ ЗГУРАТА ВО НАЈКУС МОЖЕН РОК

Откако градоначалникот на Велес Марко Колев го одби барањето на „Кепс маунт груп“ за добивање нова „Б“ еколошка дозвола, концесионерот на депонијата с ...
НЕМА ЗАКОН, ПА ШКОЛИТЕ ВО БИТОЛА ОСТАНАА БЕЗ ДИРЕКТОРИ И НАСТАВНИЦИ ПОРАДИ ПОЛИТИЧКАТА КАВГА ЗА НАДЛЕЖНОСТИ МЕЃУ ОПШТИНСКАТА ВЛАСТ НА ВМРО-ДПМНЕ И МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НА ДУИ

НЕМА ЗАКОН, ПА ШКОЛИТЕ ВО БИТОЛА ОСТАНАА БЕЗ ДИРЕКТОРИ И НАСТАВНИЦИ ПОРАДИ ПОЛИТИЧКАТА КАВГА ЗА НАДЛЕЖНОСТИ МЕЃУ ОПШТИНСКАТА ВЛАСТ НА ВМРО-ДПМНЕ И МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НА ДУИ

Нарушена работна атмосфера, доцнење на плати, бојкот на настава, пријави во инспекции се дел од последиците што со месеци се чувствуваат во битолското ...
ГОТОВ ПРОЕКТ ЗА САНАЦИЈА НА ОПАСНОТО ЈАЛОВИШТЕ НА РУДНИКОТ ВО ПРОБИШТИП СЕДУМ ГОДИНИ Е ВО ФИОКА

ГОТОВ ПРОЕКТ ЗА САНАЦИЈА НА ОПАСНОТО ЈАЛОВИШТЕ НА РУДНИКОТ ВО ПРОБИШТИП СЕДУМ ГОДИНИ Е ВО ФИОКА

Пробиштипското јаловиште на рудникот „Злетово“, кој постои од 1937 година, денес се простира на 50 хектари површина, каде што со над осумдецениската ф ...
ПОЧИНА БИЗНИСМЕНОТ СИЛЈАН МИЦЕВСКИ, ПОРАНЕШЕН ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА И ПОЧЕСЕН СРПСКИ КОНЗУЛ

ПОЧИНА БИЗНИСМЕНОТ СИЛЈАН МИЦЕВСКИ, ПОРАНЕШЕН ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА И ПОЧЕСЕН СРПСКИ КОНЗУЛ

На 78 години почина познатиот битолски стопанственик Силјан Мицевски, поранешен градоначалник на Битола, директор на Градежното претпријатие „Пелистер ...
ГРАДОНАЧАЛНИК ПРЕСКОКНАЛ 10 ВРАБОТЕНИ ВО ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТАТА ЗАШТО НЕ БИЛЕ ЧЛЕНОВИ НА СИНДИКАТОТ НА УПОЗ, СЕГА ТРЕБА ДА ИМ ЈА ПЛАТИ РАЗЛИКАТА ЗА ОСУМ МЕСЕЦИ

ГРАДОНАЧАЛНИК ПРЕСКОКНАЛ 10 ВРАБОТЕНИ ВО ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТАТА ЗАШТО НЕ БИЛЕ ЧЛЕНОВИ НА СИНДИКАТОТ НА УПОЗ, СЕГА ТРЕБА ДА ИМ ЈА ПЛАТИ РАЗЛИКАТА ЗА ОСУМ МЕСЕЦИ

На барање на Синдикатот на работниците од управата, правосилните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ)  во општина во Македонија, Општината и градон ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРБИНЦИ И ДРУГИ ЛИЦА СОБИРААТ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ НА МРТВИ ДУШИ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРБИНЦИ И ДРУГИ ЛИЦА СОБИРААТ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ НА МРТВИ ДУШИ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вторникот на вонредната прес-конференција за апсењето на Љупчо Палевски-Палчо во Турција, кажа и де ...
ДОЛГОТ НА ОПШТИНАТА Е НАМАЛЕН, НО УШТЕ ТРЕБА ДА ПЛАЌАМЕ МИЛИОНСКИ СУМИ ЗА ПАУШАЛИ НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ПРЕТХОДНИОТ СОСТАВ, РЕЧЕ КАСАМИ

ДОЛГОТ НА ОПШТИНАТА Е НАМАЛЕН, НО УШТЕ ТРЕБА ДА ПЛАЌАМЕ МИЛИОНСКИ СУМИ ЗА ПАУШАЛИ НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ПРЕТХОДНИОТ СОСТАВ, РЕЧЕ КАСАМИ

Долгот на Општина Тетово е намален за околу 5,6 милиони евра, кажа денеска градоначалникот Билал Касами. Според него ова е резултат на совесното работ ...
АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА БАРА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА В. Д. ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ И ЗА СЕГАШНИОТ И ПОРАНЕШНИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА РАДОВИШ

АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА БАРА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА В. Д. ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ И ЗА СЕГАШНИОТ И ПОРАНЕШНИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА РАДОВИШ

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната седница донесе одлука да поднесе иницијатива за одговорност до Владата и Јавното обв ...
1 2 3 31 10 / 304 НАПИСИ