Таг: граница

1 3 4 543 / 43 НАПИСИ
АВСТРИЈА НЕ СЕ МЕША ЗА ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, ИАКО КУРЦ НЕ ЖАЛИ ШТО ЈА ПОДДРЖАЛ ВМРО-ДПМНЕ

АВСТРИЈА НЕ СЕ МЕША ЗА ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, ИАКО КУРЦ НЕ ЖАЛИ ШТО ЈА ПОДДРЖАЛ ВМРО-ДПМНЕ

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, кој и во својство на претседавач на ОБСЕ е во Македонија изјави дека од австриска страна не ...
73 БЕГАЛЦИ ЗАГЛАВИЈА НА ТАБАНОВЦЕ НА ПАТОТ ЗА ЕВРОПА

73 БЕГАЛЦИ ЗАГЛАВИЈА НА ТАБАНОВЦЕ НА ПАТОТ ЗА ЕВРОПА

Седумдесетина бегалци од Сирија и Ирак останаа заглавени во транзитниот центар Табановце, откако се затворија патиштата кон западноевропските држави. ...
ВОЈСКАТА ЌЕ ШТРАЈКУВА ОТИ ПОЛИЦИЈАТА РЕДОВНО ЗЕМА ПЛАТА, А ТАА НЕ

ВОЈСКАТА ЌЕ ШТРАЈКУВА ОТИ ПОЛИЦИЈАТА РЕДОВНО ЗЕМА ПЛАТА, А ТАА НЕ

Војниците на АРМ, кои со месеци се распоредени на јужната граница да ја штитат Македонија од напливот на бегалци и од илегални преминувања од Грција, ...
1 3 4 543 / 43 НАПИСИ