Таг: Грција

1 30 31 32 33 320 / 330 НАПИСИ
ГРЦИЈА ДОБИ УШТЕ 8,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА И ИЗБЕГНА БАНКРОТ

ГРЦИЈА ДОБИ УШТЕ 8,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА И ИЗБЕГНА БАНКРОТ

Грција избегна уште една можност да банкротира, откако направи договор со европските кредитори да го премости долгот до крајот на годината, и доби гар ...
И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров е убеден дека и Грција има интерес за европска Македонија. На покана на неговиот грчки колега Никос Ко ...
НОЌЕВАЊЕ ВО ПРЕСПА ЧИНИ ИСТО КАКО ВО ГРЦИЈА, АМА ЖИВОТОТ Е ПОЕВТИН

НОЌЕВАЊЕ ВО ПРЕСПА ЧИНИ ИСТО КАКО ВО ГРЦИЈА, АМА ЖИВОТОТ Е ПОЕВТИН

Јунските цени за ноќевање крај Преспанското Езеро се изедначија со оние во Грција. Полупансион по лице во хотел и во Преспа и во Грција се движи од 1. ...
ПРОБЛЕМОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ ГО РЕШАВАМЕ ЗАЕДНО СО ОПОЗИЦИЈАТА И ЌЕ ИМА РЕФЕРЕНДУМ, ВЕЛИ ЗАЕВ

ПРОБЛЕМОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ ГО РЕШАВАМЕ ЗАЕДНО СО ОПОЗИЦИЈАТА И ЌЕ ИМА РЕФЕРЕНДУМ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека проблемот со името со Грција ќе го решава во соработка со опозиција, а граѓаните ќе дадат мислење преку референдум. Пре ...
БУГАРИТЕ ИЗБЕГАА СО ПАРИТЕ ЗА ПРУГАТА БИТОЛА – ГРЦИЈА ШТО ЈА ВЕТИ ВМРО-ДПМНЕ

БУГАРИТЕ ИЗБЕГАА СО ПАРИТЕ ЗА ПРУГАТА БИТОЛА – ГРЦИЈА ШТО ЈА ВЕТИ ВМРО-ДПМНЕ

Шините од единствениот километар пруга што од Битола се изгради кон Грција на делови фаќаат корозија, а низ нив не ни помина воз. Трасата за останатит ...
ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА ВО СЕВЕРНА ГРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА ВО СЕВЕРНА ГРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ

Најмалку четворица загинаа, а уште најмалку петмина се повредени кога патнички воз излетал од шините во сабота навечер во северна Грција, соопшти желе ...
ГРЧКИТЕ ТУРИСТИ 40 ГОДИНИ КРШАТ ЈАЈЦА ВО ОХРИД

ГРЧКИТЕ ТУРИСТИ 40 ГОДИНИ КРШАТ ЈАЈЦА ВО ОХРИД

Гостите од Грција за Велигден доаѓаат во Охрид веќе четири децении. Неофицијалните проценки велат дека во Охрид има неколку стотини грчки туристи, кои ...
СО ЛОПАТИ И ЦАПАЊЕ СЕ КРПИ МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ ЗА ГРЦИЈА

СО ЛОПАТИ И ЦАПАЊЕ СЕ КРПИ МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ ЗА ГРЦИЈА

Eкипа на „Македонија пат“ со лопати и со цапање (газење) ги крпи ударните дупки на магистралниот пат за грчката граница кај Меџитлија. Тројца работниц ...
ГРЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА ЌЕ ГО БЛОКИРААТ И ПРЕМИНОТ КАЈ ДОЈРАН

ГРЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА ЌЕ ГО БЛОКИРААТ И ПРЕМИНОТ КАЈ ДОЈРАН

Продолжува блокадата на граничниот премин Евзони од страна на грчките земјоделци. Тие се заканија дека ќе го блокираат или граничниот премин Дојрани и ...
ЗА КОНСТРУКТИВНИ ПРЕГОВОРИ МОРА ДА ИМА СТАБИЛНИ ВЛАДИ ВО МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА, ВЕЛИ НИМИЦ

ЗА КОНСТРУКТИВНИ ПРЕГОВОРИ МОРА ДА ИМА СТАБИЛНИ ВЛАДИ ВО МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА, ВЕЛИ НИМИЦ

  Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕиас, за спорот за името во Њујорк разговарал со посредникот Метју Нимиц, но и со новиот генерален сек ...
1 30 31 32 33 320 / 330 НАПИСИ