Таг: хакерски напад

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
СПРЕЧЕНИ ОБИДИ ЗА ХАКИРАЊЕ НА ГЛАСАЊЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

СПРЕЧЕНИ ОБИДИ ЗА ХАКИРАЊЕ НА ГЛАСАЊЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

Италијанската полиција соопшти дека спречила обиди на проруски хакери да го нарушат гласањето на Евровизија во Торино. Украина победи на натпреварувањ ...
УКРАИНА ПОГОДЕНА ОД ГОЛЕМ ХАКЕРСКИ НАПАД, РУСИЈА ЈА ЕВАКУИРА АМБАСАДАТА ВО КИЕВ

УКРАИНА ПОГОДЕНА ОД ГОЛЕМ ХАКЕРСКИ НАПАД, РУСИЈА ЈА ЕВАКУИРА АМБАСАДАТА ВО КИЕВ

Сајтови на украински државни институции се цел на голем хакерски напад, изјави министерот за дигитална трансформација Михајло Федоров. Тој кажа дека в ...
НАРОДНА БАНКА И ДОМАШНИТЕ БАНКИ НОЌЕСКА БЕА ЦЕЛ НА ХАКЕРСКИ НАПАД, ОДГОВОРНОСТА ЈА ПРЕЗЕДЕ ГРЧКА ГРУПА

НАРОДНА БАНКА И ДОМАШНИТЕ БАНКИ НОЌЕСКА БЕА ЦЕЛ НА ХАКЕРСКИ НАПАД, ОДГОВОРНОСТА ЈА ПРЕЗЕДЕ ГРЧКА ГРУПА

Вчеравечер, кус временски период беше отежнат или блокиран пристапот до веб-страниците на Народната банка и домашните банки, како резултат на ДДоС нап ...
СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ХАКЕРИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ЈА УКРАДАТ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „ФАЈЗЕР“, ВЕЛИ ЈУЖНА КОРЕЈА

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ХАКЕРИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ЈА УКРАДАТ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „ФАЈЗЕР“, ВЕЛИ ЈУЖНА КОРЕЈА

Северна Кореја се обидела да ја украде технологијата за развој на вакцина против ковид-19 така што извршила хакерски упад во „Фајзер“, соопшти Национа ...
ХАКЕР СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА ОТРУЕ ВОДАТА ВО ГРАД ВО ФЛОРИДА

ХАКЕР СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА ОТРУЕ ВОДАТА ВО ГРАД ВО ФЛОРИДА

Компјутерски хакер успеал да пристапи до водоводниот систем во град во Флорида и се обидел да уфрли опасно количество на хемикалии, објавија официјалн ...
ФЕДЕРАЛНИ ИНСТИТУЦИИ ВО САД СО МЕСЕЦИ БИЛЕ ЦЕЛ НА СЛОЖЕНА ХАКЕРСКА КАМПАЊА, СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ЗАД НЕА СТОИ РУСИЈА

ФЕДЕРАЛНИ ИНСТИТУЦИИ ВО САД СО МЕСЕЦИ БИЛЕ ЦЕЛ НА СЛОЖЕНА ХАКЕРСКА КАМПАЊА, СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ЗАД НЕА СТОИ РУСИЈА

Американските власти предупредија дека голема и софистицирана хакерска кампања откриена оваа недела претставува огромна закана за владата, критичната ...
„ФАЈЗЕР“ И „БИОНТЕК“ ПОТВРДИЈА ДЕКА ВО ХАКЕРСКИ НАПАД СЕ УКРАДЕНИ ПОДАТОЦИ ЗА НИВНАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

„ФАЈЗЕР“ И „БИОНТЕК“ ПОТВРДИЈА ДЕКА ВО ХАКЕРСКИ НАПАД СЕ УКРАДЕНИ ПОДАТОЦИ ЗА НИВНАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

„Фајзер“ и „Бионтек“ потврдија дека имало незаконски пристап до документите кои се однесуваат на развојот на нивната вакцина против ковид-19. Целта на ...
17-ГОДИШНИК МЕЃУ УАПСЕНИТЕ ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ХАКЕРСКИ НАПАД ВО ИСТОРИЈАТА НА ТВИТЕР

17-ГОДИШНИК МЕЃУ УАПСЕНИТЕ ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ХАКЕРСКИ НАПАД ВО ИСТОРИЈАТА НА ТВИТЕР

Британец и двајца жители на Флорида, од кои еден малолетник, се уапсени под обвинение дека го извршиле најголемиот хакерски напад во историјата на Тви ...
РУСКИ ШМЕК

РУСКИ ШМЕК

1 Му благодарам на претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Деркоски што ме врати во младоста. Кога ја гледав прес-конференцијата на к ...
ФБИ ГО ИСТРАЖУВА УПАДОТ ВО ТВИТЕР, ХАКЕРИТЕ СОБРАЛЕ БИТКОИНИ ВО ВРЕДНОСТ ОД 100.000 ДОЛАРИ

ФБИ ГО ИСТРАЖУВА УПАДОТ ВО ТВИТЕР, ХАКЕРИТЕ СОБРАЛЕ БИТКОИНИ ВО ВРЕДНОСТ ОД 100.000 ДОЛАРИ

ФБИ покрена истрага за најголемиот хакерски напад во историјата на Твитер, чија цел беа профилите на познати американски личности и компании, вклучува ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ