Таг: хотел

1 4 5 6 7 60 / 68 НАПИСИ
ХОТЕЛОТ „ДАЛЈАН“, ВО КОЈ ПОЛОВИНАТА ВРАБОТЕНИ СЕ ГЛУВОНЕМИ, СО ГОДИНИ ЧЕКА ДА СЕ ИЗГРАДИ ИГРАЛИШТЕ

ХОТЕЛОТ „ДАЛЈАН“, ВО КОЈ ПОЛОВИНАТА ВРАБОТЕНИ СЕ ГЛУВОНЕМИ, СО ГОДИНИ ЧЕКА ДА СЕ ИЗГРАДИ ИГРАЛИШТЕ

Во Охрид, во одморалиштето „Далјан“ кое е во близина на стариот пат за Струга на излезот од градот, половина од  вработените се глувонеми лица. Од чет ...
ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“  СО ЗАРАБОТКА ОД 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА СРУШИ СВЕТСКИ РЕКОРД ОД ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИТЕ ПАРЧИЊА МЕБЕЛ

ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“ СО ЗАРАБОТКА ОД 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА СРУШИ СВЕТСКИ РЕКОРД ОД ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИТЕ ПАРЧИЊА МЕБЕЛ

Луксузните парчиња мебел на аукцијата на легендарниот хотел „Риц Париз“ се продадоа за 7,3 милиони евра, што е светски рекорд во овој сектор, објави а ...
ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“ ПОНУДИ 10.000 ПАРЧИЊА МЕБЕЛ КАКО АНТИКВИТЕТИ НА АУКЦИЈА

ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“ ПОНУДИ 10.000 ПАРЧИЊА МЕБЕЛ КАКО АНТИКВИТЕТИ НА АУКЦИЈА

За првпат во својата богата 120-годишна историја, еден од најлуксузните хотели во светот, „Риц Париз“ постави 10.000 предмети на аукцијата која трае д ...
ЗАТВОРЕНА КУЈНАТА ВО ХОТЕЛОТ ВО ВЕЛЕС КАДЕ РУЧАЛЕ ЗАТРУЕНИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА ПЕЛИСТЕР

ЗАТВОРЕНА КУЈНАТА ВО ХОТЕЛОТ ВО ВЕЛЕС КАДЕ РУЧАЛЕ ЗАТРУЕНИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА ПЕЛИСТЕР

Од Агенцијата за храна и ветеринарство информираа дека по саботното труење на 12 фудбалери на ФК Пелистер презеле мерки за расчистување на случајот а ...
ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ЗГРАДА И ХОТЕЛ НА ПАРТИЈАТА НА ЅИНГО ВО СКОПСКО ТАФTАЛИЏЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОГОЕВ ЈА СОПРЕ ИЗГРАДБАТА

ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ЗГРАДА И ХОТЕЛ НА ПАРТИЈАТА НА ЅИНГО ВО СКОПСКО ТАФTАЛИЏЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОГОЕВ ЈА СОПРЕ ИЗГРАДБАТА

Стопирана е изградба на зграда и хотел во општина Карпош каде како инвеститор се јавува Социјалистичката партија на Љубисав Иванов-Ѕинго бидејќи Обвин ...
СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ТАЈВАН, ДЕСЕТИЦИ ЗАРОБЕНИ ПОД УРНАТИНИТЕ НА ХОТЕЛ

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ТАЈВАН, ДЕСЕТИЦИ ЗАРОБЕНИ ПОД УРНАТИНИТЕ НА ХОТЕЛ

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала го погоди Тајван и локалните медиуми соопштија дека има урнати згради, како и заробени луѓ ...
„ПАРК ХОТЕЛ И СПА“ ЈА ДОБИ ЕВРОПСКАТА НАГРАДА „БРЕНД ЛИДЕР“ ЗА 2017 ГОДИНА

„ПАРК ХОТЕЛ И СПА“ ЈА ДОБИ ЕВРОПСКАТА НАГРАДА „БРЕНД ЛИДЕР“ ЗА 2017 ГОДИНА

Хотелот „Парк хотел и спа“, основан пред само една година, е добитник на годинашната награда „Бренд лидер“, што ја доделува Туристичката асоцијација н ...
„КАКВИ ХОТЕЛИ, КАКВИ БАКРАЧИ“ – ПРОТЕСТ СО ПЕРФОРМАНС ВО ЛАГАДИН

„КАКВИ ХОТЕЛИ, КАКВИ БАКРАЧИ“ – ПРОТЕСТ СО ПЕРФОРМАНС ВО ЛАГАДИН

„Какви хотели, какви Бакрачи“, „Смрт за хотелот, слобода за крајбрежјето“, “Гевгелија, спаси го Охрид“ беа дел од паролите на протестниот перформанс д ...
БЛОКАДА НА ПАТОТ КАЈ ЛАГАДИН КАКО ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДИВИОТ ХОТЕЛ И ИГНОРАНТСКИОТ ОДНОС НА БАКРАЧЕВСКИ

БЛОКАДА НА ПАТОТ КАЈ ЛАГАДИН КАКО ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДИВИОТ ХОТЕЛ И ИГНОРАНТСКИОТ ОДНОС НА БАКРАЧЕВСКИ

Сопствениците на викенд куќи и на угостителски објекти на кои им се придружија и туристите утринава го блокираа патот Охрид – Св. Наум кај Лагадин во ...
БАКРАЧЕСКИ ПАК ГО ПРЕКРШУВА ЗАКОНОТ, НЕ ГО СТОПИРА ХОТЕЛОТ ВО ЛАГАДИН КОЈ ТРЕТА НЕДЕЛА СЕ ГРАДИ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ

БАКРАЧЕСКИ ПАК ГО ПРЕКРШУВА ЗАКОНОТ, НЕ ГО СТОПИРА ХОТЕЛОТ ВО ЛАГАДИН КОЈ ТРЕТА НЕДЕЛА СЕ ГРАДИ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ

Градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески повторно го прекршува Законот за градење со тоа што не ја сопира изградбата на дивиот хотел во Лагадаин, ре ...
1 4 5 6 7 60 / 68 НАПИСИ