Таг: хотел

1 5 6 7 8 70 / 73 НАПИСИ
СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ТАЈВАН, ДЕСЕТИЦИ ЗАРОБЕНИ ПОД УРНАТИНИТЕ НА ХОТЕЛ

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ТАЈВАН, ДЕСЕТИЦИ ЗАРОБЕНИ ПОД УРНАТИНИТЕ НА ХОТЕЛ

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала го погоди Тајван и локалните медиуми соопштија дека има урнати згради, како и заробени луѓ ...
„ПАРК ХОТЕЛ И СПА“ ЈА ДОБИ ЕВРОПСКАТА НАГРАДА „БРЕНД ЛИДЕР“ ЗА 2017 ГОДИНА

„ПАРК ХОТЕЛ И СПА“ ЈА ДОБИ ЕВРОПСКАТА НАГРАДА „БРЕНД ЛИДЕР“ ЗА 2017 ГОДИНА

Хотелот „Парк хотел и спа“, основан пред само една година, е добитник на годинашната награда „Бренд лидер“, што ја доделува Туристичката асоцијација н ...
„КАКВИ ХОТЕЛИ, КАКВИ БАКРАЧИ“ – ПРОТЕСТ СО ПЕРФОРМАНС ВО ЛАГАДИН

„КАКВИ ХОТЕЛИ, КАКВИ БАКРАЧИ“ – ПРОТЕСТ СО ПЕРФОРМАНС ВО ЛАГАДИН

„Какви хотели, какви Бакрачи“, „Смрт за хотелот, слобода за крајбрежјето“, “Гевгелија, спаси го Охрид“ беа дел од паролите на протестниот перформанс д ...
БЛОКАДА НА ПАТОТ КАЈ ЛАГАДИН КАКО ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДИВИОТ ХОТЕЛ И ИГНОРАНТСКИОТ ОДНОС НА БАКРАЧЕВСКИ

БЛОКАДА НА ПАТОТ КАЈ ЛАГАДИН КАКО ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДИВИОТ ХОТЕЛ И ИГНОРАНТСКИОТ ОДНОС НА БАКРАЧЕВСКИ

Сопствениците на викенд куќи и на угостителски објекти на кои им се придружија и туристите утринава го блокираа патот Охрид – Св. Наум кај Лагадин во ...
БАКРАЧЕСКИ ПАК ГО ПРЕКРШУВА ЗАКОНОТ, НЕ ГО СТОПИРА ХОТЕЛОТ ВО ЛАГАДИН КОЈ ТРЕТА НЕДЕЛА СЕ ГРАДИ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ

БАКРАЧЕСКИ ПАК ГО ПРЕКРШУВА ЗАКОНОТ, НЕ ГО СТОПИРА ХОТЕЛОТ ВО ЛАГАДИН КОЈ ТРЕТА НЕДЕЛА СЕ ГРАДИ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ

Градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески повторно го прекршува Законот за градење со тоа што не ја сопира изградбата на дивиот хотел во Лагадаин, ре ...
БАКРАЧЕСКИ МОРА ДА ЈА СОПРЕ ГРАДБАТА НА ДИВИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ГРАДЕЖЕН ИНСПЕКТОРАТ

БАКРАЧЕСКИ МОРА ДА ЈА СОПРЕ ГРАДБАТА НА ДИВИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ГРАДЕЖЕН ИНСПЕКТОРАТ

Градењето на нелегалниот хотел во Лагадин мора да сопре, утврди Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам. Директорката Марина Наќева-Кавраков ...
ДРЖАВНИОТ ГРАДЕЖЕН ИНСПЕКТОРАТ ЌЕ ИСПИТУВА ЗОШТО ПРОДОЛЖИЛА ИЗГРАДБАТА НА НЕЛЕГАЛНИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН

ДРЖАВНИОТ ГРАДЕЖЕН ИНСПЕКТОРАТ ЌЕ ИСПИТУВА ЗОШТО ПРОДОЛЖИЛА ИЗГРАДБАТА НА НЕЛЕГАЛНИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН

  Инспектори од  Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам ќе го проверуваат  нелегалниот хотел во Лагадин, откако градежните активнос ...
НОВ ОБИД ЗА ГРАДБА НА ДИВИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН

НОВ ОБИД ЗА ГРАДБА НА ДИВИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН

Инвеститорот на изградбата на фамозниот хотел во Лагадин кај Охрид на кого му е поништено одобрението за градба, повторно се обидува да  продолжи со г ...
КУМАНОВО Е РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР, А НЕМА ХОТЕЛ

КУМАНОВО Е РЕГИОНАЛЕН ЦЕНТАР, А НЕМА ХОТЕЛ

Куманово е еден од ретките поголеми градови во регионот кој нема хотел, иако се наоѓа на само 30 километри од Скопје и го носи приматот центар на Севе ...
ОДОБРЕНИЕТО ЗА  ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН ЌЕ СЕ ПОНИШТИ, ОХРИЃАНИ ДОБИЈА БИТКА ПРОТИВ УРБАНАТА МАФИЈА

ОДОБРЕНИЕТО ЗА  ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН ЌЕ СЕ ПОНИШТИ, ОХРИЃАНИ ДОБИЈА БИТКА ПРОТИВ УРБАНАТА МАФИЈА

Охриѓани ја добија неколкумесечната битка против изградба на хотел во Лагадин во заштитениот појас на Охридско езеро. Државниот инспекторат за градежн ...
1 5 6 7 8 70 / 73 НАПИСИ