Таг: Илон Маск

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
НОВАТА РАКЕТА НА ИЛОН МАСК ПРВПАТ СЕ СПУШТИ БЕЗ ДА ЕКСПЛОДИРА

НОВАТА РАКЕТА НА ИЛОН МАСК ПРВПАТ СЕ СПУШТИ БЕЗ ДА ЕКСПЛОДИРА

„СпејсЕкс“ ја лансираше и за првпат успешно приземји својата футуристичка ракета „старшип“, со која Илон Маск во иднина планира да праќа луѓе на Месеч ...
ЧЕТВОРИЦА АСТРОНАУТИ СЛЕТАА ВО ВОДА НОЌЕ ПРВПАТ ПО 50 ГОДИНИ

ЧЕТВОРИЦА АСТРОНАУТИ СЛЕТАА ВО ВОДА НОЌЕ ПРВПАТ ПО 50 ГОДИНИ

Во темница, четворица астронаути слетаа во вода утринава во Мексиканскиот залив, близу Флорида, означувајќи успешен крај за мисијата на НАСА, предводе ...
КОМПАНИЈАТА НА ИЛОН МАСК ЛАНСИРАШЕ ЧЕТВОРИЦА АСТРОНАУТИ ВО ВСЕЛЕНАТА, ПРВПАТ СЕ ЛЕТА СО ВЕЌЕ КОРИСТЕНА РАКЕТА

КОМПАНИЈАТА НА ИЛОН МАСК ЛАНСИРАШЕ ЧЕТВОРИЦА АСТРОНАУТИ ВО ВСЕЛЕНАТА, ПРВПАТ СЕ ЛЕТА СО ВЕЌЕ КОРИСТЕНА РАКЕТА

Компанијата на Илон Маск „Спејс-Екс“ лансираше четворица астронаути од Флорида кон Меѓународната вселенска станица, првпат со ракета и капсула кои бил ...
НАСА ЈА ИЗБРА КОМПАНИЈАТА НА ИЛОН МАСК „СПЕЈСЕКС“ ДА ГИ ВРАТИ ЛУЃЕТО НА МЕСЕЧИНАТА

НАСА ЈА ИЗБРА КОМПАНИЈАТА НА ИЛОН МАСК „СПЕЈСЕКС“ ДА ГИ ВРАТИ ЛУЃЕТО НА МЕСЕЧИНАТА

НАСА ја избра компанијата на Илон Маск „СпејсЕкс“ да го направи модулот за слетување со кој луѓето би се вратиле на Месечината до крајот на оваа децен ...
НОВАТА РАКЕТА НА ИЛОН МАСК ГО ИМАШЕ ПРВОТО УСПЕШНО СЛЕТУВАЊЕ, НО ПОТОА СЕПАК ЕКСПЛОДИРАШЕ

НОВАТА РАКЕТА НА ИЛОН МАСК ГО ИМАШЕ ПРВОТО УСПЕШНО СЛЕТУВАЊЕ, НО ПОТОА СЕПАК ЕКСПЛОДИРАШЕ

„СпејсЕкс“, компанијата на Илон Маск, успешно приземји еден од прототиповите на ракетата „Старшип“ по завршувањето на пробен лет на голема надморска в ...
МАСК ВГРАДИЛ ЧИП ВО ГЛАВАТА НА МАЈМУН КОЈ МУ ОВОЗМОЖУВА ДА ИГРА ВИДЕОИГРИ СО УМОТ

МАСК ВГРАДИЛ ЧИП ВО ГЛАВАТА НА МАЈМУН КОЈ МУ ОВОЗМОЖУВА ДА ИГРА ВИДЕОИГРИ СО УМОТ

Илон Маск вели дека една од неговите стартап компании има мајмун чиј мозок е поврзан со жици, што му овозможува да игра видеоигри. „Тој е среќен мајм ...
НОВАТА РАКЕТА НА ИЛОН МАСК ЕКСПЛОДИРАШЕ ПРИ СЛЕТУВАЊЕТО

НОВАТА РАКЕТА НА ИЛОН МАСК ЕКСПЛОДИРАШЕ ПРИ СЛЕТУВАЊЕТО

Прототипот на новата ракета на „СпејсЕкс“ експлодираше при обидот да слета откако имаше успешно полетување од полигонот на компанијата во Бока Чика, Т ...
„СПЕЈС ЕКС“ НА ИЛОН МАСК ИСПРАТИ ЧЕТИРИ АСТРОНАУТИ НА ПРВИОТ ПРИВАТЕН ТАКСИ ЛЕТ ВО ВСЕЛЕНАТА

„СПЕЈС ЕКС“ НА ИЛОН МАСК ИСПРАТИ ЧЕТИРИ АСТРОНАУТИ НА ПРВИОТ ПРИВАТЕН ТАКСИ ЛЕТ ВО ВСЕЛЕНАТА

„Спејс Екс“ на Илон Маск успешно лансираше четири астронаути кон Меѓународната вселенска станица (ИСС) на првиот вистински такси лет што за НАСА го из ...
ИЗГЛЕДА ИМАМ УМЕРЕН ТИП НА КОВИД-19, ВЕЛИ МАСК ПО РАЗЛИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОД БРЗИТЕ ТЕСТОВИ

ИЗГЛЕДА ИМАМ УМЕРЕН ТИП НА КОВИД-19, ВЕЛИ МАСК ПО РАЗЛИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОД БРЗИТЕ ТЕСТОВИ

Технолошкиот могул и сопственик на  „Тесла“ и „Спејс Екс“ Илон Маск вели дека „најверојатоно има умерен тип на ковид-19“, но дека добива доста различн ...
ИЛОН МАСК ТВРДИ ДЕКА ВО ИСТ ДЕН ИМАЛ ДВА ПОЗИТИВНИ, ПА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА ЗА КОВИД-19

ИЛОН МАСК ТВРДИ ДЕКА ВО ИСТ ДЕН ИМАЛ ДВА ПОЗИТИВНИ, ПА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА ЗА КОВИД-19

Извршниот шеф на „Тесла“ Илон Маск ја доведе во прашање веродостојноста на тестовите за ковид-19, тврдејќи дека во ист ден прво имал два позитивни, а ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ