Таг: име

1 2 328 / 28 НАПИСИ
ЗАЕВ НАЈАВИ ДЕКА СУШТИНСКО РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ИМЕТО МОЖНО Е УШТЕ ВО ПРВАТА ПОЛОВИНА ОД ГОДИНАТА

ЗАЕВ НАЈАВИ ДЕКА СУШТИНСКО РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ИМЕТО МОЖНО Е УШТЕ ВО ПРВАТА ПОЛОВИНА ОД ГОДИНАТА

Решение на проблемот што Грција го има со нашето име, премиерот Зоран Заев е оптимист дека може да има уште во првата половина на оваа година. Тојк ...
СЕЛА Е САМОЗАМИНАТ ОД ВЛАДАТА И НЕМАЛО ПРИТИСОЦИ ВРЗ НЕГО, ВЕЛИ АЛИ АХМЕТИ

СЕЛА Е САМОЗАМИНАТ ОД ВЛАДАТА И НЕМАЛО ПРИТИСОЦИ ВРЗ НЕГО, ВЕЛИ АЛИ АХМЕТИ

„Јас сум немал никакво влијание врз одлуката на Села сам да ја напушти Владата. Јас би го нарекол Села самозаминат. Вестите дека јас сум го условувал ...
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НА ГРУЕВСКИ, ВАСКО НАУМОВСКИ, ОСТАНУВА ПРЕГОВАРАЧ ЗА ИМЕТО

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НА ГРУЕВСКИ, ВАСКО НАУМОВСКИ, ОСТАНУВА ПРЕГОВАРАЧ ЗА ИМЕТО

Амбасадорот на Македонија во САД Васко Наумовски, кого владата на поранешниот премиер Никола Груевски го назначи за преговарач за спорот со името, на ...
СО ЖЕНСКИ ИМИЊА СЕ САМО ТРИ ПРОЦЕНТИ ОД УЛИЦИТЕ ВО БИТОЛА

СО ЖЕНСКИ ИМИЊА СЕ САМО ТРИ ПРОЦЕНТИ ОД УЛИЦИТЕ ВО БИТОЛА

Само три проценти од улиците во Битола носат женски имиња, а дури 43 проценти машки. На официјалната интернет страница на Општина Битола нема листа со ...
ИРИТАНТНИТЕ ПОРАКИ КОН ГРЦИЈА ГО ИСКОМПЛИЦИРАА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

ИРИТАНТНИТЕ ПОРАКИ КОН ГРЦИЈА ГО ИСКОМПЛИЦИРАА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров изјави дека новата влада отвара ново поглавје во надворешната политика со подобрување на односите со с ...
ТАЛЕСКИ ЗА „БИТФЕСТ“ ЌЕ ГЛУМИ ДЕКА ИМЕТО БИТОЛА Е СТАРО 1000 ГОДИНИ

ТАЛЕСКИ ЗА „БИТФЕСТ“ ЌЕ ГЛУМИ ДЕКА ИМЕТО БИТОЛА Е СТАРО 1000 ГОДИНИ

Како научно недоистражена и контроверзна ја оценуваат истражувачите таканаречената Битолска плоча, артефакт врз кој битолското културно лето „Битфест“ ...
ЗА КОНСТРУКТИВНИ ПРЕГОВОРИ МОРА ДА ИМА СТАБИЛНИ ВЛАДИ ВО МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА, ВЕЛИ НИМИЦ

ЗА КОНСТРУКТИВНИ ПРЕГОВОРИ МОРА ДА ИМА СТАБИЛНИ ВЛАДИ ВО МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА, ВЕЛИ НИМИЦ

  Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕиас, за спорот за името во Њујорк разговарал со посредникот Метју Нимиц, но и со новиот генерален сек ...
НИМИЦ ФЕР ДА КАЖЕ ДЕКА РЕШЕНИЕ ЗА ИМЕТО НЕМА, ВЕЛИ ПРВИОТ АМБАСАДОР ВО ГРЦИЈА ЉУПЧО АРСОВСКИ

НИМИЦ ФЕР ДА КАЖЕ ДЕКА РЕШЕНИЕ ЗА ИМЕТО НЕМА, ВЕЛИ ПРВИОТ АМБАСАДОР ВО ГРЦИЈА ЉУПЧО АРСОВСКИ

Првиот амбасадор на Македонија во Грција Љупчо Арсовски смета дека медијаторот во спорот за името Метју Нимиц треба да биде фер и да каже дека двете с ...
1 2 328 / 28 НАПИСИ