Таг: инфективно одделение

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ЗА ТРИ ДЕНА СЕДУМ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИП

ЗА ТРИ ДЕНА СЕДУМ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИП

Изминатите седум дена на инфективното одделение во Штип црниот биланс е во пораст, а само во последните три дена починале седум лица. Според портпа ...
ВЕЛЕШАНЕЦОТ СО ДЕЛТА СОЈ НА КОВИД-19 СЕ ВРАТИЛ ОД АНГЛИЈА ПРЕД 2 НЕДЕЛИ

ВЕЛЕШАНЕЦОТ СО ДЕЛТА СОЈ НА КОВИД-19 СЕ ВРАТИЛ ОД АНГЛИЈА ПРЕД 2 НЕДЕЛИ

Четириесет и тригодишниот пациент од Велес, кај кого е регистриран делта сојот на ковид-19, се вратил од Англија пред две недели. Лицето, кое е невакц ...
ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИП ЌЕ СЕ РЕНОВИРА ДО АВГУСТ, ЌЕ СЕ ВГРАДИ И СИСТЕМ ЗА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА

ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИП ЌЕ СЕ РЕНОВИРА ДО АВГУСТ, ЌЕ СЕ ВГРАДИ И СИСТЕМ ЗА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА

Зградата на Инфективното одделение во Штип ќе се реконструира до крајот на август. Во оваа зграда единствено ќе работи инфективната амбуланта, која ќе ...
ПОРАДИ ИСПОЛНЕТОСТ НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ, МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО КАВАДАРЦИ ГИ ПРИМИ ПРВИТЕ ПАЦИЕНТИ СО КОВИД, МЕЃУ НИВ И 17 -ГОДИШНИК

ПОРАДИ ИСПОЛНЕТОСТ НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ, МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО КАВАДАРЦИ ГИ ПРИМИ ПРВИТЕ ПАЦИЕНТИ СО КОВИД, МЕЃУ НИВ И 17 -ГОДИШНИК

Попладнево модуларната болница за ковид пациенти од Кавадарци ги прими првите случаи, откако претходно беше исполнето Инфективното одделение на Општат ...
ЗАБОЛЕВМЕ ОД ПАЦИЕНТИ КОИ КРИЈАТ СИМПТОМИ – ДОПИСНИЧКАТА НА СДК.МК ВО КОВИД ЦЕНТАРОТ ВО ОХРИД

ЗАБОЛЕВМЕ ОД ПАЦИЕНТИ КОИ КРИЈАТ СИМПТОМИ – ДОПИСНИЧКАТА НА СДК.МК ВО КОВИД ЦЕНТАРОТ ВО ОХРИД

Строго забранет влез во Ковид-центарот, стои на вратата од Инфективното одделение во Охридската болница каде чекаме да нѐ внесат во делот каде се смес ...
ОСТАНАВ БЕЗ ТАТКО, СПАСИ ЈА МАЈКА МИ – 27-ГОДИШНИОТ ЛЕКАР ТРАЈАНОВСКИ СЕ БОРИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА

ОСТАНАВ БЕЗ ТАТКО, СПАСИ ЈА МАЈКА МИ – 27-ГОДИШНИОТ ЛЕКАР ТРАЈАНОВСКИ СЕ БОРИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА

Дваесет и седумгодишниот лекар од Инфективното одделение во Кумановската болница, д-р Даниел Трајановски ги освои симпатиите на кумановци, поради него ...
ОПЕРСКАТА ПЕВИЦА ГОЛОМЕОВА И ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ МЕЃУ ДОБИТНИЦИТЕ НА ШТИПСКАТА НАГРАДА „8 НОЕМВРИ“

ОПЕРСКАТА ПЕВИЦА ГОЛОМЕОВА И ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ МЕЃУ ДОБИТНИЦИТЕ НА ШТИПСКАТА НАГРАДА „8 НОЕМВРИ“

Оперската пејачка Елена Голомеова и Инфективното одделение во Штипската болница се меѓу добитниците на наградата „8 Ноември“ што Штип традиционално ја ...
ИНФЕКТИВНОТО ВО ПРИЛЕП ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СО СТАНИЦА ЗА КИСЛОРОД СО ДОНАЦИЈА НА „ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА“

ИНФЕКТИВНОТО ВО ПРИЛЕП ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СО СТАНИЦА ЗА КИСЛОРОД СО ДОНАЦИЈА НА „ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА“

Општата болница „Борка Талески“ и Брзата помош во Прилеп добија 1,2 милиони денари донација од „Прилепска пиварница“.  Дел од донацијата ќе биде намен ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА ДВЕ ПАЦИЕНТКИ ОД ВЕЛЕС, 13 СМРТНИ СЛУЧАИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 

ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА ДВЕ ПАЦИЕНТКИ ОД ВЕЛЕС, 13 СМРТНИ СЛУЧАИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 

Две жени ноќеска починаа од ковид-19 на Инфективното одделение од велешката Општа болница, соопштија од оваа здравствена институција. „Едната пацие ...
ЗА БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА СЕ ТРОШИ МЕСЕЧНО 6 ТОНИ КИСЛОРОД, ПОРАНО ТОЛКУ СЕ ТРОШЕЛО ЗА ЦЕЛА ГОДИНА

ЗА БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА СЕ ТРОШИ МЕСЕЧНО 6 ТОНИ КИСЛОРОД, ПОРАНО ТОЛКУ СЕ ТРОШЕЛО ЗА ЦЕЛА ГОДИНА

Инфективното одделение на Клиничката болница во Штип почна месечно да троши 6 тони медицински кислород за пациентите кои имаат потреба од кислородна п ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ