Таг: иницијатива

1 3 4 5 6 50 / 57 НАПИСИ
ПЛАНИНИТЕ ВО ЈУГОИСТОКОТ ДА СТАНАТ НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВИ ЗА ДА СЕ СТОПИРААТ РУДНИЦИТЕ, БАРААТ ЕКО АКТИВИСТИТЕ

ПЛАНИНИТЕ ВО ЈУГОИСТОКОТ ДА СТАНАТ НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВИ ЗА ДА СЕ СТОПИРААТ РУДНИЦИТЕ, БАРААТ ЕКО АКТИВИСТИТЕ

Преставници на еколошки друштва и здруженија од Југоистокот формираат регионална граѓанска иницијатива за прогласување на планинските комплекси Беласи ...
ИНИЦИЈАТИВА ШТИПСКОТО МЕДИЦИНСКОТО ШКОЛО „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ ДА СЕ ПРЕИМЕНУВА ПО ПРВАТА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА СЛАВЈАНКА ВЛАХЧЕВА

ИНИЦИЈАТИВА ШТИПСКОТО МЕДИЦИНСКОТО ШКОЛО „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ ДА СЕ ПРЕИМЕНУВА ПО ПРВАТА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА СЛАВЈАНКА ВЛАХЧЕВА

Во Штип е покрената иницијатива за преименување на средното медицинско училиште „Јане Сандански“ во името на првата школувана медицинска сестра во Мак ...
ОДБИЕНА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ВАЛАНДОВСКИОТ КОНГРЕС НА ВМРО-ДПМНЕ

ОДБИЕНА ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ВАЛАНДОВСКИОТ КОНГРЕС НА ВМРО-ДПМНЕ

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја одби иницијативата поднесена од видни функционери на партијата за одложување на конгресот закажан за 22-23 декември ...
УСТАВНИОТ СУД СЕ ОСМЕЛИ ДА ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЕКСТЕРНОТО Е УСТАВНО, ОТКАКО ВЛАДАТА ГО УКИНА

УСТАВНИОТ СУД СЕ ОСМЕЛИ ДА ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЕКСТЕРНОТО Е УСТАВНО, ОТКАКО ВЛАДАТА ГО УКИНА

По четири години држење во фиока, укинувањето на екстерното тестирање конечно се најде на дневен ред на седница на Уставниот суд. Екстерното тестирање ...
ТАКВИ СМЕ КАКВИ ШТО НИ СЕ ЛЕКТИРИТЕ – ИНИЦИЈАТИВА НА ДПМ ЗА ПРЕИСПИТУВАЊЕ НА ЛИСТИТЕ

ТАКВИ СМЕ КАКВИ ШТО НИ СЕ ЛЕКТИРИТЕ – ИНИЦИЈАТИВА НА ДПМ ЗА ПРЕИСПИТУВАЊЕ НА ЛИСТИТЕ

Друштвото на писателите на Македонија (ДПМ), на денешното годишно собрание покрена иницијатива за преиспитување на лектирите во основното и во среднот ...
„СПАС ЗА ВАЛАНДОВО“ ГИ ДОСТАВИ ПОТПИСИТЕ И НАЈАВИ ИЛИ РЕФЕРЕНДУМ ИЛИ БЛОКАДИ И ПРОТЕСТИ

„СПАС ЗА ВАЛАНДОВО“ ГИ ДОСТАВИ ПОТПИСИТЕ И НАЈАВИ ИЛИ РЕФЕРЕНДУМ ИЛИ БЛОКАДИ И ПРОТЕСТИ

  Или референдум или протести, се заканија активистите од „Спас за Валандово“ кои ги собраа потребните потписи за распишување референдум проти ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ПРОФЕСОРИ И КОМПАНИИ ОД САД МУ ПРКОСАТ НА ТРАМП И ЌЕ ГО СПРОВЕДАТ ПАРИСКИОТ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР

ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ПРОФЕСОРИ И КОМПАНИИ ОД САД МУ ПРКОСАТ НА ТРАМП И ЌЕ ГО СПРОВЕДАТ ПАРИСКИОТ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР

Претставници на американските градови, држави и компании се подготвуваат да поднесат план во Обединетите нации (ОН), ветувајќи дека ќе ги исполнат цел ...
КОНЕСКИ НЕНАДЕЈНО ГО СТАВИ НА ГЛАСАЊЕ ПЛАНОТ СО КОЈ ЌЕ СЕ СЕЧАТ 50-ГОДИШНИ ДРВЈА И ЌЕ СЕ ГРАДАТ ВИСОКОКАТНИЦИ ВО АЕРОДРОМ

КОНЕСКИ НЕНАДЕЈНО ГО СТАВИ НА ГЛАСАЊЕ ПЛАНОТ СО КОЈ ЌЕ СЕ СЕЧАТ 50-ГОДИШНИ ДРВЈА И ЌЕ СЕ ГРАДАТ ВИСОКОКАТНИЦИ ВО АЕРОДРОМ

Советот на Општина Аеродром попладнево ненадејно расправа за донесувањето на спорниот Детален урбанистички план за градска четврт И 10 (ДУП И 10) со к ...
УСТАВНИОТ СУД ГО СПАСИ ГТЦ ОД БАРОК

УСТАВНИОТ СУД ГО СПАСИ ГТЦ ОД БАРОК

Уставниот суд засега ги спаси од барок Градскиот трговски центар (ГТЦ), Македонската опера и балет (МОБ)  и Националната универзитетска библиотека  „С ...
БИТОЛЧАНИ БАРААТ СИРОМАШНИТЕ ДА НЕ ОСТАНАТ БЕЗ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ ОТИ ЗБИРАЛЕ ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА

БИТОЛЧАНИ БАРААТ СИРОМАШНИТЕ ДА НЕ ОСТАНАТ БЕЗ СОЦИЈАЛНА ПОМОШ ОТИ ЗБИРАЛЕ ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА

Иницијатива на сиромашните да не им се укинува социјалната помош поради ситни пари, кои ги заработиле од собирање пластични шишиња или на друг начин и ...
1 3 4 5 6 50 / 57 НАПИСИ