Таг: ЈСП Скопје

1 9 10 11 12 110 / 115 НАПИСИ
ОДЛОЖЕНА ЗАБРАНАТА ЗА ВОЗИЛА НА ВОДНО ПОРАДИ ЛОШОТО ВРЕМЕ

ОДЛОЖЕНА ЗАБРАНАТА ЗА ВОЗИЛА НА ВОДНО ПОРАДИ ЛОШОТО ВРЕМЕ

Викендов нема да стартува забраната за движење возила до Средно Водно. Град Скопје ја одложи примената на оваа мерка која ја најави градоначалникот Пе ...
НЕМА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ДО МАТКА, ЛИНИЈАТА 60 НА ЈСП ВОЗИ САМО ДО СЕЛО ГЛУМОВО

НЕМА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ДО МАТКА, ЛИНИЈАТА 60 НА ЈСП ВОЗИ САМО ДО СЕЛО ГЛУМОВО

Туристите и граѓаните за да стигнат до кањонот Матка одат пешки бидејќи автобусот со број 60 ги остава на станицата во село Глумово. Автобусите како ш ...
ЈСП ГО ВРАЌА СТАРИОТ РАСПОРЕД НА САЈТОТ, НОВИОТ БИЛ КОМПЛИЦИРАН

ЈСП ГО ВРАЌА СТАРИОТ РАСПОРЕД НА САЈТОТ, НОВИОТ БИЛ КОМПЛИЦИРАН

Стариот распоред со возен ред на автобусите, на сајтот на ЈСП „Скопје“ повторно ќе се врати. Пред 15 дена јавното претпријатие постави нова апликација ...
ЈСП НЕМА ДА ГИ ВРАЌА ЖЕТОНИТЕ ПО УРНЕКОТ НА СИНИТЕ КАРТОНИ

ЈСП НЕМА ДА ГИ ВРАЌА ЖЕТОНИТЕ ПО УРНЕКОТ НА СИНИТЕ КАРТОНИ

Во автобусите на ЈСП„Скопје“ нема да се враќаат жетоните за плаќање на превозот. Електронските картички „Моја скопска“ ги има и во билетарниците и во ...
ГРАД СКОПЈЕ ДАВА 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, ТВРДАТ СОВЕТНИЦИ НА СДСМ, ОД ГРАДОТ НЕГИРААТ

ГРАД СКОПЈЕ ДАВА 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, ТВРДАТ СОВЕТНИЦИ НА СДСМ, ОД ГРАДОТ НЕГИРААТ

Град Скопје ќе му даде 3,5 милиони евра на ЈСП „Скопје”, за доизградба на панорамското тркало, тврдат од советничката група на СДСМ во Советот на Град ...
АЕК КРИЕ КОЛКУ ПАРИ ЌЕ ДАДЕ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, А ЗА 3 ГОДИНИ ДАЛА 8 МИЛИОНИ ЕВРА

АЕК КРИЕ КОЛКУ ПАРИ ЌЕ ДАДЕ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО, А ЗА 3 ГОДИНИ ДАЛА 8 МИЛИОНИ ЕВРА

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) оваа година има за давање уште 1.3 милиони евра, но не кажува дали ќе даде пари како донација за Панорамск ...
И КОРИСНИЦИТЕ НА ВИП МОЖАТ ДА КУПАТ БИЛЕТ ЗА ЈСП СО ТЕЛЕФОН

И КОРИСНИЦИТЕ НА ВИП МОЖАТ ДА КУПАТ БИЛЕТ ЗА ЈСП СО ТЕЛЕФОН

Постпејд корисниците на Вип отсега ќе можат да купат билет за возење во автобусите на ЈСП Скопје со својот мобилен телефон на едноставен начин. За ...
БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ГИ ПРЕПОЛНИ АВТОБУСИТЕ, ЈСП НЕ БРОИ КОЛКУ ПАТНИЦИ СЕ ПРЕВЕЗЕНИ

БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ГИ ПРЕПОЛНИ АВТОБУСИТЕ, ЈСП НЕ БРОИ КОЛКУ ПАТНИЦИ СЕ ПРЕВЕЗЕНИ

Скопјани утрово изнервирани стигнуваат на работа од метежот во автобусите. Бесплатниот превоз, велат, ги преполнил автобусите, па возачите морале д ...
ОТКАКО ДУИ И ДПА ОБВИНИЈА ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ГИ ВРАТИ ДРЖАВНИТЕ АВТОБУСИ 9 И 19

ОТКАКО ДУИ И ДПА ОБВИНИЈА ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ГИ ВРАТИ ДРЖАВНИТЕ АВТОБУСИ 9 И 19

Автобусите на Јавното собраќајно претпријатие - Скопје (ЈСП) ќе се вратат на линиите девет и деветнаесет, на барање на советниците од ДУИ и од ДПА во ...
СКОПЈАНИ ДЕНЕС СЕ ШВЕРЦУВААТ И ВО ЈСП И КАЈ ПРИВАТНИЦИТЕ, НЕМА КАРТИЧКИ НИ ВО БИЛЕТАРИТЕ НИ КАЈ ВОЗАЧИТЕ

СКОПЈАНИ ДЕНЕС СЕ ШВЕРЦУВААТ И ВО ЈСП И КАЈ ПРИВАТНИЦИТЕ, НЕМА КАРТИЧКИ НИ ВО БИЛЕТАРИТЕ НИ КАЈ ВОЗАЧИТЕ

Неперсонализирани картички од 150 денари за јавниот превоз во Скопје денес нема ниту во голем дел од билетарите. Пред една недела почна да ги снемува ...
1 9 10 11 12 110 / 115 НАПИСИ