Таг: Јувентус

1 2 10 / 11 НАПИСИ
МАКЕДОНЕЦОТ ДЕЈАН КУЛУШЕВСКИ ПОТПИША ЗА ЈУВЕНТУС ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА

МАКЕДОНЕЦОТ ДЕЈАН КУЛУШЕВСКИ ПОТПИША ЗА ЈУВЕНТУС ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА

Шведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски потпиша за Јувентус во трансферот вреден 35 милиони евра. Деветнаесетгодишниот игр ...
САРИ ВО ЈУВЕНТУС, АЗАР ВО РЕАЛ – ЧЕЛЗИ ВО ИСТ ДЕН ОСТАНА БЕЗ ТРЕНЕРОТ И НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ

САРИ ВО ЈУВЕНТУС, АЗАР ВО РЕАЛ – ЧЕЛЗИ ВО ИСТ ДЕН ОСТАНА БЕЗ ТРЕНЕРОТ И НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ

Челзи во ист ден остана без тренерот Маурицио Сари и без најдобриот играч Еден Азар, кои ќе ги продолжат кариерите во Јувентус, односно во Реал Мадрид ...
АЛЕГРИ ЈА НАПУШТА КЛУПАТА НА ЈУВЕНТУС

АЛЕГРИ ЈА НАПУШТА КЛУПАТА НА ЈУВЕНТУС

Масимилијано Алегри ќе ја напушти клупата на Јувентус на крајот на сезоната, откако освои пет шампионски титули. „Масимилијано Алегри нема да биде ...
„ЦР7 ДЕН“ ВО ЈУВЕНТУС – ИЛЈАДНИЦИ ФАНОВИ ГО ПРЕЧЕКАА РОНАЛДО ВО ТОРИНО

„ЦР7 ДЕН“ ВО ЈУВЕНТУС – ИЛЈАДНИЦИ ФАНОВИ ГО ПРЕЧЕКАА РОНАЛДО ВО ТОРИНО

Јувентус прогласи ден на ЦР7, во очекување на еден од најголемите трансфери во историјата на италијанскиот фудбал. Најдобриот светски фудбалер Крис ...
РОНАЛДО ПОТПИША ЗА ЈУВЕНТУС, РЕАЛ ЌЕ ДОБИЕ 105 МИЛИОНИ ЕВРА

РОНАЛДО ПОТПИША ЗА ЈУВЕНТУС, РЕАЛ ЌЕ ДОБИЕ 105 МИЛИОНИ ЕВРА

Кристијано Роналдо ќе ја продолжи кариерата во Јувентус, потврди Реал Мадрид, на кој за овој трансфер ќе му припаднат 105 милиони евра. Тоа ќе биде ...
БУФОН И ТОРИНО ПЛАЧЕА ЕДЕН ПО ДРУГ

БУФОН И ТОРИНО ПЛАЧЕА ЕДЕН ПО ДРУГ

Џанлуиџи Буфон во солзи се прости од Јувентус, откако против Верона го одигра последниот натпревар во дресот на клубот во којшто помина 17 години, но ...
БУФОН В САБОТА ГО ИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ЗА ЈУВЕНТУС, НО МОЖЕБИ НЕ ЈА ЗАВРШУВА КАРИЕРАТА

БУФОН В САБОТА ГО ИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ЗА ЈУВЕНТУС, НО МОЖЕБИ НЕ ЈА ЗАВРШУВА КАРИЕРАТА

Легендарниот голман Џанлуиџи Буфон објави дека в сабота ќе го одигра последниот натпревар за Јувентус, во којшто ги помина последните 17 години. Свет ...
СУДИЈАТА ОЛИВЕР ИМА КОРПА ЗА ЃУБРЕ МЕСТО СРЦЕ, КАЖА БУФОН ЗА СПОРНИОТ ПЕНАЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД

СУДИЈАТА ОЛИВЕР ИМА КОРПА ЗА ЃУБРЕ МЕСТО СРЦЕ, КАЖА БУФОН ЗА СПОРНИОТ ПЕНАЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД

Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Кјелини, смета дека неговиот клуб не треба да биде изненаден од пеналот што беше досуден за Реал Мадрид во судиското п ...
ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА АНДРЕА ПИРЛО ОДИ ВО ПЕНЗИЈА

ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА АНДРЕА ПИРЛО ОДИ ВО ПЕНЗИЈА

Легендарниот италијански фудбалер Андреа Пирло објави дека ќе се пензионира во декември, кога завршува сезоната во американската лига. Триесет и осум ...
РЕАЛ МАДРИД И БУФОН ЦЕЛАТ НА ИСТОРИЈА ВО ВЕЧЕРАШНОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

РЕАЛ МАДРИД И БУФОН ЦЕЛАТ НА ИСТОРИЈА ВО ВЕЧЕРАШНОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Реал Мадрид ќе се обиде да стане првиот тим што освоил две титули по ред во Лигата на шампиони кога вечерва (20.45ч.) ќе се сретне со Јувентус во фина ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ