Таг: карантин

1 11 12 13 14 130 / 133 НАПИСИ
СЕ УРНА ХОТЕЛ-КАРАНТИН ЗА КОРОНАВИРУС ВО КИНА, 70 ЗАТРУПАНИ

СЕ УРНА ХОТЕЛ-КАРАНТИН ЗА КОРОНАВИРУС ВО КИНА, 70 ЗАТРУПАНИ

Најмалку 70 луѓе се затрупани под урнатините на хотел кој служел како карантин за коронавирус, што денеска се урна во кинескиот град Куангжу во јужнат ...
ПОЛИЦИЈАТА ЧУВА ЕДЕН ОБЈЕКТ ВО СКОПЈЕ И ЧЕТИРИ ВО СТРУМИЦА СО ЛУЃЕТО СТАВЕНИ ПОД МЕДИЦИНСКИ НАДЗОР ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ, ИЗЈАВИ ЧУЛЕВ

ПОЛИЦИЈАТА ЧУВА ЕДЕН ОБЈЕКТ ВО СКОПЈЕ И ЧЕТИРИ ВО СТРУМИЦА СО ЛУЃЕТО СТАВЕНИ ПОД МЕДИЦИНСКИ НАДЗОР ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ, ИЗЈАВИ ЧУЛЕВ

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев изјави дека полицијата обезбедува еден објект во Скопје и четири објекти во Струмица каде што живеат луѓе шт ...
ХОТЕЛ ВО ТЕНЕРИФЕ СО 1.000 ГОСТИ СТАВЕН ВО КАРАНТИН ПОРАДИ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

ХОТЕЛ ВО ТЕНЕРИФЕ СО 1.000 ГОСТИ СТАВЕН ВО КАРАНТИН ПОРАДИ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Хотел во Тенерифе на Канарските Острови е ставен во карантин откако еден гостин од Италија имал позитивен тест на коронавирус. На околу 1.000 гости в ...
УШТЕ ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ ДА НЕ СЕ ПРАВАТ ЗАЛИХИ ОД ХРАНА

УШТЕ ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ ДА НЕ СЕ ПРАВАТ ЗАЛИХИ ОД ХРАНА

Бројката починати од коронавирусот во Италија порасна на пет, додека 219 луѓе се заразени. Властите потврдија дека 84-годишник и 88-годишник починале ...
АВСТРИЈА ЈА УКИНА БЛОКАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ СО ИТАЛИЈА, 11 ГРАДОВИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА И НАТАМУ ВО СТРОГ КАРАНТИН

АВСТРИЈА ЈА УКИНА БЛОКАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ СО ИТАЛИЈА, 11 ГРАДОВИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА И НАТАМУ ВО СТРОГ КАРАНТИН

Австрија ја укина блокадата на железничкиот сообраќај кон Италија откако се покажа дека двајца патници со симптоми на грип во еден од возовите немаат ...
ПОЛИЦИЈАТА ДРЖИ 50.000 ЖИТЕЛИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА ВО КАРАНТИН, ОД КОРОНА ВИРУСОТ ЗАРАЗЕНИ 76 ЛИЦА

ПОЛИЦИЈАТА ДРЖИ 50.000 ЖИТЕЛИ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА ВО КАРАНТИН, ОД КОРОНА ВИРУСОТ ЗАРАЗЕНИ 76 ЛИЦА

Италијанската Влада во саботата навечер донесе декрет со многу строги мерки за запирање на ширењето на корона вирусот од кој според последните податоц ...
ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, 10 ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН

ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, 10 ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН

Италија стана прва европска земја чии државјани починаа од коронавирусот КОВИД-19. Седумдесет и петгодишна жена од Ломбардија почина набргу по смртта ...
ПЕКИНГ НАРЕДИ 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ СЕ ВРАЌААТ ВО ГРАДОТ

ПЕКИНГ НАРЕДИ 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ СЕ ВРАЌААТ ВО ГРАДОТ

Властите на Пекинг наредија 14-дневен карантин за сите кои се враќаат во градот, во последен обид да се спречи ширењето на коронавирусот КОВИД-19. ...
МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

Македонска државјанка денеска е евакуирана од кинескиот град Вухан. Од Министерството за надворешни работи соопштија дека транспортот е извршен со пос ...
СВЕТСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ АТРАКЦИИ ПРАЗНИ ПОРАДИ КАРАНТИНОТ ВО КИНА

СВЕТСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ АТРАКЦИИ ПРАЗНИ ПОРАДИ КАРАНТИНОТ ВО КИНА

Карантинот во Кина и растот на починати и заразени од коронавирусот имаат и ќе имаат драматичен ефект врз туристичките дестинации низ светот. Празни с ...
1 11 12 13 14 130 / 133 НАПИСИ