Таг: Квин

ТРУДО КРИТИКУВАН ЗА СРАМНО ОДНЕСУВАЊЕ ОТКАКО БИЛ СНИМЕН КАКО ЈА ПЕЕ „БОЕМСКА РАПСОДИЈА“ ПРЕД ПОГРЕБОТ НА КРАЛИЦАТА

ТРУДО КРИТИКУВАН ЗА СРАМНО ОДНЕСУВАЊЕ ОТКАКО БИЛ СНИМЕН КАКО ЈА ПЕЕ „БОЕМСКА РАПСОДИЈА“ ПРЕД ПОГРЕБОТ НА КРАЛИЦАТА

Кабинетот на Џастин Трудо го брани канадскиот премиер откако тој беше снимен како пее во хотел во Лондон два дена пред погребот на кралицата. На со ...
ДЕЈВИД БОУВИ, ЕСМА РЕЏЕПОВА, „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ И ГРУПИТЕ „КВИН“, „ЛЕБ И СОЛ“ И „ЛЕВА ПАТИКА“ ЌЕ ДОБИЈАТ УЛИЦИ ВО СКОПЈЕ, ГРАДОТ ЈА ОБЈАВИ ЛИСТАТА СО 571 ИМЕ

ДЕЈВИД БОУВИ, ЕСМА РЕЏЕПОВА, „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ И ГРУПИТЕ „КВИН“, „ЛЕБ И СОЛ“ И „ЛЕВА ПАТИКА“ ЌЕ ДОБИЈАТ УЛИЦИ ВО СКОПЈЕ, ГРАДОТ ЈА ОБЈАВИ ЛИСТАТА СО 571 ИМЕ

Пејачот Дејви Боуви и групата „Квин“ ќе добијат улици во Скопје. Улица ќе биде крстена по групите „Леб и сол“, „Лева патика“ и „Мизар“, по Есма Реџепо ...
ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ЈА ПОБЕДИ ЛЕДИ ГАГА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ЈА ПОБЕДИ ЛЕДИ ГАГА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

„Боемска рапсодија“, филмот за рок групата „Квин“, е победникот што ги изненади сите на доделувањето на 76. Златни глобуси во Беверли Хилс, освојувајќ ...
„БОЕМСКА РАПСОДИЈА“ НА „КВИН“ СТАНА НАЈСТРИМУВАНА ПЕСНА ОД 20. ВЕК

„БОЕМСКА РАПСОДИЈА“ НА „КВИН“ СТАНА НАЈСТРИМУВАНА ПЕСНА ОД 20. ВЕК

Им кажуваа дека песната никогаш нема да биде успешна поради должината од шест минути, оперските премини и со стиховите за Галилео и Скарамуш, но хитот ...
ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ГИ СОБРАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ, АТИНА, ЗАГРЕБ И ПРИШТИНА

ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ГИ СОБРАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ, АТИНА, ЗАГРЕБ И ПРИШТИНА

Најголемите хитови на групата „Квин“ вчеравечер го наполнија Градскиот парк во Скопје. Македонската филхармонија, хорот на Македонската опера и балет ...
ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ НОСИ БАНДИЌ И БУТАРИС НА ФИЛХАРМОНИЈА И „КВИН“ ВО ПАРК

ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ НОСИ БАНДИЌ И БУТАРИС НА ФИЛХАРМОНИЈА И „КВИН“ ВО ПАРК

Градоначалниците на Атина, Солун, Загреб и Приштина вечер ќе бидат дел од гостите на концертот на Македонската филхармонија во Градскиот парк во Скопј ...
ФИЛХАРМОНИЈА УТРЕ ЌЕ ГИ СВИРИ ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ВО ПАРК

ФИЛХАРМОНИЈА УТРЕ ЌЕ ГИ СВИРИ ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ВО ПАРК

Македонска филхармонија, хорот на Македонска опера и балер и бендот „Квин рил трибјут“ од Србија ќе ги свират хитовите на рок групата „Квин“, утре во ...
РАМИ МАЛЕК ЌЕ ГО ОЖИВЕЕ ФРЕДИ МЕРКЈУРИ НА ФИЛМ

РАМИ МАЛЕК ЌЕ ГО ОЖИВЕЕ ФРЕДИ МЕРКЈУРИ НА ФИЛМ

Харизматичниот пејач на „Квин“, Фреди Меркјури, ќе оживее на филмското платно наредната година и како ќе изгледа тоа, јавноста можеше да види на денот ...
8 / 8 НАПИСИ