Таг: Лидија Петровска

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
НА СУДИЈКАТА ПЕТРОВСКА НЕ Ѝ Е НЕПРИЈАТНО ДА СЕДИ ДО ЈАНЕВА, КОЈА БАРАШЕ НЕЈЗИНО РАЗРЕШУВАЊЕ

НА СУДИЈКАТА ПЕТРОВСКА НЕ Ѝ Е НЕПРИЈАТНО ДА СЕДИ ДО ЈАНЕВА, КОЈА БАРАШЕ НЕЈЗИНО РАЗРЕШУВАЊЕ

Судијката од Кривичниот суд Лидија Петровска, кај која досега се паднаа три предмети на СЈО, вели дека тоа што нејзиното име се споменува во „бомбите“ ...
УКОЧЕНИОТ ОБВИНЕТ ВО „ТРИСТА“ ОТВОРИЛ БОЛЕДУВАЊЕ, СУДЕЊЕТО ОДЛОЖЕНО

УКОЧЕНИОТ ОБВИНЕТ ВО „ТРИСТА“ ОТВОРИЛ БОЛЕДУВАЊЕ, СУДЕЊЕТО ОДЛОЖЕНО

Судијката Лидија Петровска го одложи денешното рочиште за предметот „Триста“ на СЈО, откако адвокатите на обвинетиот Ѓоко Поповски доставија медицинск ...
СУДИЈКАТА ЛИДИЈА ПЕТРОВСКА ГИ ОДОБРИ ОБВИНЕНИЕТО И БОМБИТЕ ЗА НЕЛЕГАЛНИОТ ТЕНДЕР ВО ЕЛЕМ, ТЕЖОК НАД 4 МИЛИОНИ ЕВРА

СУДИЈКАТА ЛИДИЈА ПЕТРОВСКА ГИ ОДОБРИ ОБВИНЕНИЕТО И БОМБИТЕ ЗА НЕЛЕГАЛНИОТ ТЕНДЕР ВО ЕЛЕМ, ТЕЖОК НАД 4 МИЛИОНИ ЕВРА

И обвинението за нелегалниот тендер за набавка на софтвер за ЕЛЕМ, тежок 3,7 милиони евра, го прифати Основниот суд Скопје 1, заедно со бомбите што ги ...
СУДЕЊЕТО НА ТАЛЕСКИ СЕ РАЗВЛЕКУВА ПОРАДИ МУЗИЧКА ТУРНЕЈА ВО АВСТРАЛИЈА НА ЕДЕН ОД ОБВИНЕТИТЕ

СУДЕЊЕТО НА ТАЛЕСКИ СЕ РАЗВЛЕКУВА ПОРАДИ МУЗИЧКА ТУРНЕЈА ВО АВСТРАЛИЈА НА ЕДЕН ОД ОБВИНЕТИТЕ

Пак се одложи судскиот процес „Транспортер" во кој е обвинет битолскиот ексградоначалник Владимир Талевски за злоупотреби на 360.000 евра со превоз на ...
СУДОТ ГИ ОДБИ БАРАЊАТА НА АДВОКАТИТЕ НА ГРУЈЕВСКИ, ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА „ТВРДИНА 2“ ВО ПОНЕДЕЛНИК

СУДОТ ГИ ОДБИ БАРАЊАТА НА АДВОКАТИТЕ НА ГРУЈЕВСКИ, ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА „ТВРДИНА 2“ ВО ПОНЕДЕЛНИК

Во отсуство на главниот обвинет Горан Грујевски, поранешен началник на Петтата управа во МВР, кој се товари дека наредил незаконско палење на илјадниц ...
0,2% СЕ ШАНСИТЕ ТРИ СЛУЧАИ НА СЈО ПО РЕД ДА СЕ ПАДНАТ КАЈ ИСТАТА СУДИЈКА ПЕТРОВСКА, ТАА ВЕЛИ ДЕКА ДРУГ ЈА ПРАВИ РАСПРЕДЕЛБАТА

0,2% СЕ ШАНСИТЕ ТРИ СЛУЧАИ НА СЈО ПО РЕД ДА СЕ ПАДНАТ КАЈ ИСТАТА СУДИЈКА ПЕТРОВСКА, ТАА ВЕЛИ ДЕКА ДРУГ ЈА ПРАВИ РАСПРЕДЕЛБАТА

Со АКМИС - системот за распределба на судски предмети, случајот „Триста“ на СЈО вчера беше по електронски пат распореден кај судијката Лидија Петровск ...
ОД ЧЕТИРИ СУДЕЊА ПО ОБВИНЕНИЈА НА СЈО ДОСЕГА, ТРИ СЕ ПАДНАА КАЈ СУДИЈКАТА ЛИДИЈА ПЕТРОВСКА

ОД ЧЕТИРИ СУДЕЊА ПО ОБВИНЕНИЈА НА СЈО ДОСЕГА, ТРИ СЕ ПАДНАА КАЈ СУДИЈКАТА ЛИДИЈА ПЕТРОВСКА

Обвинението на Специјалното јавно обвинителство за случајот „Триста“ е распоредено кај судијката Лидија Петровска, соопшти попладнево Основниот суд Ск ...
ГРУЈЕВСКИ ЛИЧНО МИ СЕ ЈАВИ ДЕКА ЌЕ ДОЈДЕ КОМИСИЈА ДА ПАЛИ ДОКУМЕНТИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКАЗИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ГРУЈЕВСКИ ЛИЧНО МИ СЕ ЈАВИ ДЕКА ЌЕ ДОЈДЕ КОМИСИЈА ДА ПАЛИ ДОКУМЕНТИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКАЗИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Сведок на Специјалното јавно обвинителство, вработен во МВР, кажа дека обвинетиот Горан Грујевски лично му се јавил дека ќе дојде комисија да пали док ...
ИЗБЕГАНИОТ БОШКОСКИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ СВЕДОК НА СЈО ПРОТИВ ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ

ИЗБЕГАНИОТ БОШКОСКИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ СВЕДОК НА СЈО ПРОТИВ ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ

Избеганиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски не се појави на денешното рочиште за „Тврдина 2“, каде што е обвинет за палење на дока ...
ИСЧЕЗНАТИОТ ГРУЈЕВСКИ ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА СЕ ПОЈАВИ НА СУДЕЊЕ ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКАЗИТЕ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ИСЧЕЗНАТИОТ ГРУЈЕВСКИ ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА СЕ ПОЈАВИ НА СУДЕЊЕ ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКАЗИТЕ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

На денешното судско рочиште против ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујевски, кој два месеца е во бегство, кај судијата Лидија Петровска ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ