Таг: локални избори

1 13 14 15 16 17 22 150 / 215 НАПИСИ
СДСМ ВОДИ ВО МНОЗИНСТВОТО ОПШТИНИ

СДСМ ВОДИ ВО МНОЗИНСТВОТО ОПШТИНИ

Пратеничката Ивана Туфегџиќ кажа дека СДСМ со коалицијата води мнозинството општини, а во дел од нив победува и во првиот круг. Како што кажа Туфег ...
РЕФОРМАТОРИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ГО ПОКАНИЈА ГРУЕВСКИ НА НИВНА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДА ГИ КОМЕНТИРА РЕЗУЛТАТИТЕ

РЕФОРМАТОРИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ГО ПОКАНИЈА ГРУЕВСКИ НА НИВНА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДА ГИ КОМЕНТИРА РЕЗУЛТАТИТЕ

Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ најави прес-конференција вечерва во 23 часот, на кој што е поканет поканет и Никола Груевски, како член на ...
ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПОЖАЛИ НА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ, НЕ КАЖУВА РЕЗУЛТАТИ

ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПОЖАЛИ НА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ, НЕ КАЖУВА РЕЗУЛТАТИ

На првата прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ по затворање на гласачките места, членот на ИК Никола Србов кажа дека изборниот ден поминал со многу нерегул ...
СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ СЕ СЛАВИ ПРЕД СДСМ ВО БИТОЛА

СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ СЕ СЛАВИ ПРЕД СДСМ ВО БИТОЛА

Пред штабот на СДСМ во Битола започна да се слави. Собрани се неколку стотици граѓани и со зурли и тапани прославуваат и играат ора. Гого Видим ...
ГРУЕВСКИ СЕ ПОЖАЛИ ДЕКА ИМАЛO НЕРЕГУЛАРНОСТИ

ГРУЕВСКИ СЕ ПОЖАЛИ ДЕКА ИМАЛO НЕРЕГУЛАРНОСТИ

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по гласањето за локалните избори во Скопје рече дека имало нерегуралности.. Тој им се заблагода ...
ДО 17 ЧАСОТ ИЗЛЕЗНОСТА Е 49,14 ОТСТО

ДО 17 ЧАСОТ ИЗЛЕЗНОСТА Е 49,14 ОТСТО

Излезноста на гласачите денешните локални избори на нино на цела земја до 17 часот е 49,14 отсто, кажа портпаролката на Државната изборна комисија Љуп ...
ИЗЛЕЗНОСТА ДО 13 ЧАСОТ Е 27,11 ОТСТО, ОБЈАВИ ДИК

ИЗЛЕЗНОСТА ДО 13 ЧАСОТ Е 27,11 ОТСТО, ОБЈАВИ ДИК

До 13 часот на гласање на локалните избори на ниво на цела држава излегле 27,11% од гласачите, соопшти Државната изборна комисија. Во Скопје, излезнос ...
ПОСАКУВАМ ВЕЧЕРВА СИТЕ ГРАЃАНИ ДА СЕ ЧУВСТВУВААТ ПОБЕДНИЦИ, КАЖА ЗАЕВ НА ГЛАСАЧКОТО МЕСТО

ПОСАКУВАМ ВЕЧЕРВА СИТЕ ГРАЃАНИ ДА СЕ ЧУВСТВУВААТ ПОБЕДНИЦИ, КАЖА ЗАЕВ НА ГЛАСАЧКОТО МЕСТО

Премиерот и лидер на владеачката СДСМ Зоран Заев заедно со сопругата Зорица гласаше на избирачкото место 1730 во училиштето „Никола Вапцаров“ во Струм ...
КИНЕСКАТА АМБАСАДА ПОБЕДИ НА ДИПЛОМАТСКИОТ ТУРНИР ВО ТЕНИС ВО СКОПЈЕ

КИНЕСКАТА АМБАСАДА ПОБЕДИ НА ДИПЛОМАТСКИОТ ТУРНИР ВО ТЕНИС ВО СКОПЈЕ

Претставник од кинеската амбасада во Скопје е победник на дипломатски турнир во тенис, што по повод 11 Октомври го организираа Министерството за надво ...
ДЕВЕТ ОПШТИНИ ИМААТ ШАНСА ДА ИЗБЕРАТ ГРАДОНАЧАЛНИК УШТЕ ВО ПРВ КРУГ

ДЕВЕТ ОПШТИНИ ИМААТ ШАНСА ДА ИЗБЕРАТ ГРАДОНАЧАЛНИК УШТЕ ВО ПРВ КРУГ

На 15 октомври (недела)  се закажани шестите локални избори на кои се бираат советници и градоначалници во 80 Општини плус Град Скопје. На локалнит ...
1 13 14 15 16 17 22 150 / 215 НАПИСИ