Таг: локални избори

1 15 16 17 18 170 / 180 НАПИСИ
ЛОКAЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТ ЗА ДЕМОКРАТСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ВЛАДАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ЛОКAЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТ ЗА ДЕМОКРАТСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ВЛАДАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

Локалните избори ќе бидат врвен тест и клучен приоритет дали владата ќе ги врати демократските капацитети на институциите за да се одржат фер и демокр ...
НА 6 АВГУСТ ЏАФЕРИ ЌЕ ГИ РАСПИШЕ ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЗА ДА СЕ ОДРЖАТ НА 15 ОКТОМВРИ

НА 6 АВГУСТ ЏАФЕРИ ЌЕ ГИ РАСПИШЕ ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЗА ДА СЕ ОДРЖАТ НА 15 ОКТОМВРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери најави дека ќе ги распише локални избори на 6 август за да се одржат на 15 октомври. „Ако се тече според д ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НА ОДМОР ОД 4 АВГУСТ, ЛОКАЛНИТЕ ЌЕ СЕ РАСПИШАТ НА 6 АВГУСТ, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

ПРАТЕНИЦИТЕ НА ОДМОР ОД 4 АВГУСТ, ЛОКАЛНИТЕ ЌЕ СЕ РАСПИШАТ НА 6 АВГУСТ, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери кажа дека одморот на пратениците ќе почне од 4 август, а краен рок да ги распише локалните избори е 6 август ...
ЗАГАДЕНИ ЧЕШМИТЕ НА ПЕЛИСТЕР, ПО 10 ГОДИНИ ПАУЗА ТАЛЕСКИ ПРЕД ИЗБОРИ ЌЕ ГРАДИ КОЛЕКТОР

ЗАГАДЕНИ ЧЕШМИТЕ НА ПЕЛИСТЕР, ПО 10 ГОДИНИ ПАУЗА ТАЛЕСКИ ПРЕД ИЗБОРИ ЌЕ ГРАДИ КОЛЕКТОР

Од чешмите на Пелистер тече загадена вода. И пред почетокот на летната сезона, на чешмите во најпознатите излетнички локации Голема Ливада, Бегова чеш ...
КОЛЕКЦИОНЕРСКИ МЕРЦЕДЕС

КОЛЕКЦИОНЕРСКИ МЕРЦЕДЕС

1 Еј, ве гледам многу сте се опуштиле. И некако прерано се радувате... За неполни пет месеци ќе има локални избори. А Никола Груевски изјавува дека ...
УСТАВНИОТ СУД ПРЕГЛАСА ОДЛУКА И ДОЗВОЛИ СПАСУВАЊЕ НА МИЛИОНСКИ БИЗНИСИ НА ВМРО-ДПМНЕ СО КОИ ГРУЕВСКИ ЌЕ СЕ ФАЛИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

УСТАВНИОТ СУД ПРЕГЛАСА ОДЛУКА И ДОЗВОЛИ СПАСУВАЊЕ НА МИЛИОНСКИ БИЗНИСИ НА ВМРО-ДПМНЕ СО КОИ ГРУЕВСКИ ЌЕ СЕ ФАЛИ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Се премислил петтиот уставен судија, со чиј глас Уставниот суд за влакно успеа да го запре преслекувањето во барок на ГТЦ, Македонската опера и балет ...
ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ИМА ПРВАТА ПОЛОВИНА НА ОКТОМВРИ

ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ИМА ПРВАТА ПОЛОВИНА НА ОКТОМВРИ

На координација кај претседателот на Собранието талат Џафери денеска претставници на СДСМ и коалицијата, на ДУИ, на БЕСА, Алијанса за Албанците и на Д ...
ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА ОДИ КАЈ ТАЛАТ НА КООРДИНАЦИЈА ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА ОДИ КАЈ ТАЛАТ НА КООРДИНАЦИЈА ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на најавената координација во Собранието кај спикерот Талат Џафери за локалните избори, соопшти партијата утринава. Џафер ...
ВМРО БАРА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА РАСПИШУВАЊЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

ВМРО БАРА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА РАСПИШУВАЊЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара во најкус можен рок парламентарното мнозинство да создаде услови за распишување на локални избори, за да се деблокираат општ ...
КОЦЕ СЕ ГРЕБЕ ДА ОСТАНЕ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕСТО ДА БАРА ОД ТАЛАТ ИТНО ДА РАСПИШЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ, ОБВИНУВА ПРОФЕСОРОТ ДАВИТКОВСКИ

КОЦЕ СЕ ГРЕБЕ ДА ОСТАНЕ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕСТО ДА БАРА ОД ТАЛАТ ИТНО ДА РАСПИШЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ, ОБВИНУВА ПРОФЕСОРОТ ДАВИТКОВСКИ

Мандатите на градоначалниците се истечени уште на крајот на март и кај што е противзаконско нивното владеење до 15 мај, сега градоначалникот на Скопје ...
1 15 16 17 18 170 / 180 НАПИСИ