Таг: локални избори

1 16 17 18 19 20 22 180 / 215 НАПИСИ
НЕ ДАВАМ ОСТАВКА, СЕГА НЕ Е КОРЕКТНО ДА СЕ РАСТУРА ТИМОТ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

НЕ ДАВАМ ОСТАВКА, СЕГА НЕ Е КОРЕКТНО ДА СЕ РАСТУРА ТИМОТ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

Министерот за зравство Арбен Таравари нема да даде оставка од функијата, иако на претстојните локални избори и официјално е кандидат за градоначалник ...
ГРУЕВСКИ ВИКАШЕ ДЕКА Е ЗА ВО ЗАТВОР, А СЕГА ГО КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА МОГИЛА

ГРУЕВСКИ ВИКАШЕ ДЕКА Е ЗА ВО ЗАТВОР, А СЕГА ГО КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА МОГИЛА

Човекот кого Никола Груевски го нарекуваше преварант и велеше дека треба да биде среќен што не е во затвор со ортакот Велија Рамковски, сега ВМРО-ДПМН ...
НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

На Левица не им ја прифатиле листата за советници за Општина Ѓорче Петров оти на неа имало поголем број жени од предвидениот процент, односно немало д ...
ЛИДЕРОТ НА БЕСА БИЉАЛ КАСАМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА КАКО ПРАТЕНИК ОТИ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

ЛИДЕРОТ НА БЕСА БИЉАЛ КАСАМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА КАКО ПРАТЕНИК ОТИ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

Лидерот на Движењето Беса Биљал Касами денеска поднесе оставка како пратеник во Собранието и кажа дека го направил тоа за да стане градоначалник на Оп ...
ПОЛИЦАЕЦ, ПЕДИЈАТАР И ПРОФЕСОР ВО ТРКА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОХРИД

ПОЛИЦАЕЦ, ПЕДИЈАТАР И ПРОФЕСОР ВО ТРКА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОХРИД

Првпат во историјата на Охрид, полицаец ќе се трка за градоначалничката фотелја, а противкандидатите ќе му бидат професор и педијатар. Тоа е Стевче С ...
ДИРЕКТОРОТ НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР САША БОГДАНОВИЌ Е КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР

ДИРЕКТОРОТ НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР САША БОГДАНОВИЌ Е КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврди премиерот Зоран Заев вечерва по потпишувањето на договор за наста ...
ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЦЕНТАР, ОБЈАВИ ЗАЕВ

ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЦЕНТАР, ОБЈАВИ ЗАЕВ

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски нема да се кандидира за уште еден мандат на претстојните локални избори, објави вечерва Зоран Заев ...
ГЛАДУВААТ 230 КУМАНОВСКИ СОЦИЈАЛЦИ ОТИ НАРОДНАТА КУЈНА 6 МЕСЕЦИ Е ЗАТВОРЕНА ПОРАДИ ИЗБОРИТЕ

ГЛАДУВААТ 230 КУМАНОВСКИ СОЦИЈАЛЦИ ОТИ НАРОДНАТА КУЈНА 6 МЕСЕЦИ Е ЗАТВОРЕНА ПОРАДИ ИЗБОРИТЕ

Повеќе од 6 месеци е затворена народната кујна во Куманово и Старо Нагоричане, бидејќи  откако поминаа парламентарните избори дојдоа локалните, па нем ...
НАТАША ПЕТРОВСКА КАНДИДАТКА НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА БИТОЛА

НАТАША ПЕТРОВСКА КАНДИДАТКА НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА БИТОЛА

Наташа Петровска, професорка во Техничкото училиште и  координатор на советничката група во Советот на Општината, ќе биде кандидатка на СДСМ за градон ...
КАРПОШОВА ПЛАТФОРМА ПРЕД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЗА ЗАШТИТА НА ПАРКОВИТЕ ОД ГРАДБА КАКО УСЛОВ ЗА ПОДДРШКА НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОПШТИНА КАРПОШ

КАРПОШОВА ПЛАТФОРМА ПРЕД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЗА ЗАШТИТА НА ПАРКОВИТЕ ОД ГРАДБА КАКО УСЛОВ ЗА ПОДДРШКА НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОПШТИНА КАРПОШ

Платформа со триесетина барања со кои Карпош ќе биде подобро место за живеење, упати граѓанската иницијатива „Ние сме Карпош 4“ до сите кандидати на г ...
1 16 17 18 19 20 22 180 / 215 НАПИСИ